Warunki dla zapytania Hala Rysianka :Beskid Żywiecki

Hala Rysianka

2021-11-25 00:02
Insta@pawelmotykapl
Wyjście i zejście zielonym szlakiem od Żabnicy. W wyższych partiach jest już śnieg, ale nie stanowi wiekszej trudności, ogólnie nie jest ślisko. Kilka fragmentów tylko lekko oblodzonych, a na początku trochę błota. Od jutra opad śniegu może radykalnie zmienić te warunki.
Beskid Żywiecki

Hala Rysianka

2021-11-22 23:15
Insta@na_wlasciwym_szlaku
Z Sopotni Wielkiej czarnym szlakiem na Kotarnicę przez Romankę - Halę Rysiankę - zejście niebieskim szlakiem do Sopotni Wielkiej. Od rana piękna pogoda, sporo świeżego śniegu, miejscami błoto. W wielu miejscach ślisko po wczorajszych opadach śniegu z deszczem i dzisiejszym mrozie.
Beskid Żywiecki

Hala Rysianka

2021-06-14 23:37
Marta i'Pies
Żabnica Skałka - Suchy Groń - Przełęcz Pawlusia - Rysianka - Hala Redykalna - Polana Cukiernica - Żabnica Skałka. W Skałce jest nowy parking leśny, przy czarnym szlaku, można dojechać ulicą Płone. Calkiem spory, kiedyś był tam plac techniczny dla zrywki. Czarny dosyć rozjeżdżony przez drwali. Bardzo intensywna wycinka między Rysianką a Lipowską, ciężki sprzęt. W odcinkach leśnych miejscami dosyć spore błotne kałuże, ale wszystko da się w miarę sucho przejść. Dla psiarzy - idealna trasa w ciepłe dni, sporo wody na całej trasie.
Beskid Żywiecki

Hala Rysianka

2021-05-16 16:35
Insta@tomaszpodgorke
Żabnica Skałka - Hala Boracza - Hala Lipowska - Hala Rysianka - Żabnica Skałka Cały szlak głównie mokry i błotnisty. Sporo strumyków i kałuż dlatego polecam nieprzemakalne buty. Raczki zbędne. Śniegu praktycznie brak. Domyślam się, że się roztopił 😉 Na trasie może z jeden mały płat śniegu, wielkości naleśnika. Chociaż znam jedną osobę, która i na nim mogłaby się pośliznąć... tej zalecam w tym miejscu raki i czekan...
Beskid Żywiecki

Hala Rysianka

2021-05-04 00:11
Insta@ruszam.w.droge
Trasa z Żabnica Skałka na Rysiankę zielonym i powrót czarnym przez Halę Boraczą. Miejscami jeszcze zalega śnieg, ślisko i przede wszystkim bardzo dużo błota i wody na szlaku. Przy zejściu miejscami wąsko i ślisko, trzeba uważać, bo jest skarpa. Ludzi na szlaku mało. Krokusy kwitną. Tatry widoczne, spory wiatr na szczycie. Schronisko czynne.
Beskid Żywiecki

Hala Rysianka

2021-05-01 21:29
Insta@shadowy_naszlaku
Szlak czarny ze Złatnej Huty na Rysiankę. Bardzo mokro, dużo błota, miejscami zmrożone resztki śniegu i lód. Ślisko. Konieczne dobre buty i rozważne stawianie kroków. Pogoda w górach bardzo zmienna, nawet jeśli na dole swieci słońce warto zabrać ze sobą kurtki. Na górze kilka grup turystów, także z małymi dziećmi, marzły w cienkich bluzkach, gdy pogoda w kilkanaście minut uległa zmianie.
Beskid Żywiecki

Pilsko

2021-05-01 00:49
Insta@tomaszpodgorke
Sopotnia Wielka - Hala Miziowa - Pilsko - Hala Rysianka - Sopotnia Wielka Szlak przetarty. Od Sopotni Wielkiej do Przełęczy Buczynka miejscami śnieg, ale niestwarzający problemów. Od Przełęczy przez Halę Górową do schroniska na Hali Miziowej w większości mokry śnieg. Z Hali Miziowej na Pilsko żółtym szlakiem, w większości rozmoknięty i momentami zapadający się śnieg. Na tym odcinku raczki i kijki bardzo pomocne, szczególnie na początku podchodzenia od schroniska na Hali Miziowej. Na Pilsku większość śniegu wytopiona. Dalej niebieskim i czerwonym szlakiem do schroniska na Hali Rysianka. Na tym odcinku prawie cały czas mokry, momentami zapadający się śnieg... idzie się upierdliwie, bo tempo ślimaka, a sił trzeba włożyć 2x więcej... Od Rysianki na dół szlakiem niebieskim do Sopotni. Śnieg kończy się w momencie wejścia w las, a w lesie już czeka na nas błotko, rzeki i strumyki... Warto wziąć dobre buty albo 10 par skarpet na zmianę...
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.