Warunki dla zapytania Karb:Tatry

Karb

2022-08-04 20:36
Kamil Cięszczyk
Świnicka Przełęcz z Kuźnic przez Halę Gąsienicową, Boczaniem (tu dużo mokrych kamieni, trzeba było uważać). Z Hali Gąsienicowej na Czarny Staw Gąsienicowy - Mały Kościelec - Karb, zejście niebieskim szlakiem do czarnego i stamtąd wejście na Świnicką Przełęcz. Z przełęczy już łagodna droga na Kasprowy. Zejście z Kasprowego Wierchu do Kuźnic. Trasa ogólnie przyjemna, (nawet podejście pod Świnicką Przełęcz, która wydawała się dość stroma, okazało się nienajgorsze 😀 ) dość długa, 12h wędrówki, raczej wolnym tempem. Genialne widoki z każdego osiągniętego celu. Polecam!
reklama

Gdzie w góry...


Tomasz Habdas
"Gdzie w góry na weekend. Górskie trasy dla każdego" to praktyczny przewodnik i poradnik przygotowujący do jednodniowych wycieczek i weekendowych wypadów w Beskidy. W tej książce znajdziesz wiele wskazówek, jak przygotować się na górską wyprawę, i porad, co naprawdę będzie ci potrzebne, a co jest jedynie zbędnym gadżetem.
Tatry

Kościelec

2022-07-14 20:15
Insta@fox_travelers
Szlak żółty z Kuźnic przez Dolinę Jaworzynki na Przełęcz między Kopami. Stamtąd szlakiem niebieskim nad Czarny Staw Gąsienicowy. Dalej czarną drogą na Mały Kościelec i Karb. Droga jest sucha i bezproblemowa. Od Karbu do Kościelca jest miejscami mokro, a skała śliska.
Tatry

Kościelec

2022-06-16 17:18
Łukasz Zie
Od Kuźnic, przez Dolinę Jaworzynki, Halę Gąsienicową, Czarny Staw Gąsienicowy, Karb i dalej na Kościelec. Szlak suchy, warunki typowo letnie. Od Karbu w kierunku na Kościelca miejscami mijanka, jedni schodzą, drudzy wychodzą. Pod szczytem mały zator. Powrót tą samą drogą. Długi weekend i ładna pogoda, więc sporo ludzi, zwłaszcza przy Murowańcu i nad Czarnym Stawem Gąsienicowym.
Tatry

Karb

2022-05-13 23:26
Insta@beardserker
Podejście od Brzezin czarnym szlakiem przez Halę Gąsienicową na Zielony Staw Gąsienicowy i niebieskim szlakiem na Karb. Powrót z powodu śniegu tą samą drogą, odradzam zejście z Karbu do Czarnego Stawu Gąsienicowego. Pogoda bardzo dobra, mocne słońce, z biegiem dnia śnieg coraz bardziej zapadał się pod nogami. Możliwe wejście bez raków, śnieg i tak usuwał się spod nóg.
Tatry

Kościelec

2022-04-13 13:17
Joanna Skwarek
Trasa z Kuźnic przez Zielony Staw rano bardzo dobrze udeptana, ale sporo lodu na szlaku - szliśmy w raczkach. Od Karbu dużo świeżego śniegu, który się zapadał, dwa miejsca dosyć niebezpieczne, gdzie się trzeba było wspiąć i w drodze powrotnej zjechać kawałeczek hamując czekanem - pełno skał na wierzchu pokrytych delikatnie śniegiem.
Tatry

Kościelec

2022-03-17 21:03
Krzysztof
Wejście i zejście: Kuźnice - Boczań - Dolina Zielona Gąsienicowa - Karb - Kościelec. Do Karbu przetarta wygodna autostrada. Powyżej konieczne raki i czekan. Momentami mocno wywiane, ale brak oblodzeń, o ile nie zejdzie się z głównej ścieżki. Niektóre "warianty" prowadzą w skalne lodowiska, więc lepiej zawrócić i poszukać sensowniejszego obejścia.
Tatry

Karb

2022-03-17 12:59
Aleksandra Konarska
Z Kuźnic do Murowańca szeroko i równo, miejscami ślisko. Do Czarnego Stawu przetarte, dość miękko i wąsko. Na Karb przyzwoite stopnie, ale nie zawsze dobrze ubite, także trzeba czujnie. Do Murowańca schodziliśmy na przełaj, a nie koło Zielonego Stawu, było przyzwoicie przedeptane.
Tatry

Kościelec

2022-02-09 22:47
Andrzej
Żółty szlak od Murowańca przetary w kierunku dolnej stacji Gąsienicowej. Na wysokości Stawiańskiego Upłazu zeszła lawina, zasypując ścieżkę (zasięg czoła lawiny ok 400 m). Temperatura na minusie, śnieg zmrożony. Za wyciągiem warunki bardzo ciężkie, szlak czarny przetary przez troje osób, następnie ślady prowadziły po skosie w kierunku przełęczy Karb. Miejscami do pasa śniegu. Pogoda wspaniała, niestety ze względu na wysokie ryzyko lawinowe szczyt nie osiągnięty. Śnieg na stokach Kościelca momentami bardzo sypki. Trzy osoby przed nami również odpuściły wierzchołek.
Tatry

Kościelec

2022-01-07 00:07
Insta@Karpasani
Schronisko PTTK Murowaniec- Zielona Dolina Gąsienicowa - Przełęcz Karb - Kościelec - Czarny Staw Gąsienicowy - Murowaniec Na trasie od Murowańca do Przełęczy Karb leży kilkadziesiąt centymetrów śniegu.Szlak jest przetarty i tu przynajmniej raczki i kije trekingowe. Od Przełęczy do szczytu Kościelca obowiązkowo raki, czekan i kask. Szlak jest miejscami oblodzony i jest bardzo ślisko. Pod samym szczytem bardzo mocne oblodzenia.
Tatry

Kościelec

2021-12-29 21:19
Insta@angelosa_k
Gorsza widoczność, od Przełęczy Między Kopami do Karbu słaba widoczność, na szczycie mleko o 13. 00, ale warto było poczekać chwilę i trafiło się okno pogodowe tuż przed zejściem. Warunki dobre, półka pod Kościelcem dla mniej doświadczonych może przysporzyć problemów przy zejściu.
Tatry

Kościelec

2021-12-28 23:29
Insta@the_blonde_adventurer
Przez Karb, od 10 godzinki - duże zachmurzenie, około południa się przejaśniło, potem znowu mleko i znaczne ochłodzenie na szczycie. Na Karb żlebem bezpieczne, przetorowane, śnieg do połowy łydki. Na Kościelec brak oblodzeń, miejscami mało śniegu, słaba widoczność.
Tatry

Kościelec

2021-12-18 15:17
Insta@pawel_barczyk
Schronisko Murowaniec - Czarny Staw Gąsienicowy - Karb - Kościelec. Warunki pogodowe dobre, słonecznie, bardzo mały wiatr. Rano szlaki po wczorajszych opadach śniegu były całkowicie zasypane, bardzo często śnieg do kolan. Popołudniem już dobrze przetorowane. Z Czarnego Stawu na Przełęcz Karb w wersji zimowej śnieg pękał bardzo dużymi płatami, bardzo łatwo o wyzwolenie lawiny. Od Redakcji: zalecamy po świeżych opadach i wietrze podejście na Karb od strony Zielonego Stawu.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.