Warunki dla zapytania Kasprowy Wierch :Tatry

Świnica

2022-06-19 08:46
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
18 i 19.06 Kasprowy Wierch - Świnica - Liliowe - Hala Gąsienicowa - Dolina Jaworzynka - Kuźnice Szlak wolny od śniegu. W jednym miejscu na Liliowym pozostałości na skraju szlaku, do ominięcia bez problemu. Kilka mokrych, śliskich miejsc na Świnicy. Turystów w sobotę masa, w niedzielę znacznie spokojniej, choć nadal sporo ludzi. Wspaniała wycieczka by sprawdzić się na łańcuchach i w ogóle w Tatrach Wysokich, przed trudniejszymi szlakami. Widoki przednie, rozmarzający jeszcze Zadni Staw Polski dodaje im niesamowitego uroku. Na zejściu przez Liliowe tłusty świstaczek, w okolicy Beskidu kozice. Na Świnicy filozoficzny but, bo każdy rozkminia, jak on się tam znalazł.... W niedzielę okrutnie wychładzający, silny wiatr na grani. Na dole upał. W busie z Kuźnic sauna....
reklama

Gdzie w góry...


Tomasz Habdas
"Gdzie w góry na weekend. Górskie trasy dla każdego" to praktyczny przewodnik i poradnik przygotowujący do jednodniowych wycieczek i weekendowych wypadów w Beskidy. W tej książce znajdziesz wiele wskazówek, jak przygotować się na górską wyprawę, i porad, co naprawdę będzie ci potrzebne, a co jest jedynie zbędnym gadżetem.
Tatry

Kasprowy Wierch

2022-06-18 21:25
Insta@globsooon
Pogoda idealna, momentami wręcz za gorąco. Dosyć dużo ludzi na szlaku, jak i na samym szczycie.
Tatry

Świnica

2022-06-11 22:29
Insta@aleksa_ndrape
Kuźnice - Kasprowy Wierch - Świnica - Przełęcz Liliowe - Hala Gąsienicowa - Kuźnice Trasa sucha, tylko jeden łańcuch przykryty częściowo śniegiem, do przejścia bez problemów. Pogoda idealna, na Świnicy praktycznie bezwietrznie, pomimo dość mocnych podmuchów na odcinku Kasprowy - Przełęcz Liliowe. Ludzi sporo, ale do lipcowo- sierpniowych zatorów na łańcuchach jeszcze daleko 😉
Tatry

Kasprowy Wierch

2022-06-05 22:41
Insta@dzoankka
Przez Halę Gąsienicową, Przełęcz Liliowe. Świetne warunki, słoneczna pogoda. Tłumów na szlaku brak 🙂 Tuż pod Przełęczą Liliowe jeden, 15-metrowy trawers przez śnieg, który swobodnie da się ominąć.
Tatry

Kasprowy Wierch

2022-06-03 08:39
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Szlak z Hali Gąsienicowej suchutki. Przepiękne widoki ze szczytu dziś były. Działa już Stacja Edukacja i można posłuchać ciekawych opowieści w trzech punktach! Jest to akcja skierowana do turystów, warto skorzystać 🙂 Wrzucam Wam widok na Granaty i Świnicę do oceny stanu śniegu.
Tatry

Kasprowy Wierch

2022-05-18 22:46
Insta@zuza_gra
Szlak zielony z Kuźnic - łatwy, warunki bardzo dobre. Miejscami zalega mokry, grząski śnieg. W jednym miejscu (ok. 1500m) na długości ok 100m przydatne raczki. Zejście na Halę Gąsienicową żółtym szlakiem - dużo śniegu, mokrego i śliskiego. Ludzie w złym obuwiu potrafili się ześlizgnąć po parę metrów. Szlak na Czarny Staw Gąsienicowy z dużą ilością śniegu, ale łatwy do przejściaominięcia. Na końcówce może trochę gorzej. Pan na Kościelec szedł w rakach. Zejście z Gąsienicowej do Kuźnic niebieskim łatwe i suche. Od Redakcji: na takie warunki raki. Nie raczki. Do tego kije i odpowiednia technika chodzenia.
Tatry

Kasprowy Wierch

2022-05-13 23:28
Insta@naszlaku_pl
Wejście zielonym szlakiem z Kuźnic, powrót tą samą trasą. Za Myślenickimi Turniami miejscami mokry, topniejący śnieg. Pogoda idealna: słonecznie, ciepło, lekki wiatr.
Tatry

Kasprowy Wierch

2022-04-17 20:08
Insta@majkelele_tak
Kasprowy Wierch od strony Myślenickich Turni. Przecieraliśmy trochę szlak. W raczkach na spokojnie. Hala Gąsienicowa szlak super przetarty, jedynie w stronę Boczania pod koniec już ślisko.
Tatry

Kasprowy Wierch

2022-04-10 13:01
Dawid Lipski
Kuźnice - Murowaniec - Liliowe - Kasprowy - Kuźnice Ruszyliśmy około 8:30 z Kuźnic niebieskim szlakiem przez Jaworzynkę. Na dole sporo kamieni wystających spod śniegu. Im wyżej tym coraz więcej puchu. Od połowy szlaku warunki adekwatne na skitury. W Dolinie Gąsienicowej warunki praktycznie bezwietrzne, ale za to powyżej 1800mnpm praktycznie mleko i słaba widoczność. Zdecydowaliśmy się na dojście na Kasprowy wariantem przez Liliowe. Na samą przełęcz doszliśmy bez żadnych wspomagaczy na nogach czy w dłoniach. U góry wyraźnie chłodniej i wietrzniej. Uwaga: po dojściu pod sam wierzchołek Beskidu musieliśmy zawrócić. Sam szczyt jest delikatnie oblodzony i żeby móc bezpiecznie go pokonać potrzebne są raki oraz czekan (których nie mieliśmy). Same raczki okazały się niewystarczające. Zawróciliśmy i zeszliśmy około 200m, gdzie biegnie żółty szlak na Kasprowy. Zejście spokojnym zielonym szlakiem. Śnieg skończył się paręset metrów przed Kuźnicami.
Tatry

Świnica

2022-03-14 10:16
Pathar Em
Kuźnice - Kasprowy Wierch - Świnica - Hala Gąsienicowa - Kuźnice (niebieskim) przez Boczań. Początek z Kuźnic przyjemny, szlak udeptany, raczki zbędne. Około 20 min drogi powyżej Myślenickich Turni szlak zasypany na kilku odcinkach po kilkadziesiąt metrów (trzeba torować po kolanapas), bardzo duże porywy wiatru ok godz. 8 do 9. Z Kasprowego na Przełęcz Świnicką bajka, udeptany szlak, zwarty, zbity śnieg. Wiatr ustał, słońce operowało mocno, co poprawiało komfort cieplny. Z przełęczy na szczyt również bardzo dobrze przetorowany szlak, liczne szerokie schody wyrobione w śniegu. Z przełęczy na Halę Gąsienicową wyżłobione schody, również bez większych utrudnień, początkowy odcinek cechuje się dużym nachyleniem. Dalej bez utrudnień. Słońce mocno dzisiaj operowało, co skutkowało u niektórych poparzeniami słonecznymi, krem z mocnym filtrem i okulary przeciwsłoneczne obowiązkowe.
Tatry

Kasprowy Wierch

2022-03-13 22:18
Wiktoria Żurek
Początek trasy 7:00 rano, wejście do Hali Gąsienicowej przez Dolinę Jaworzynki, następnie chwila odpoczynku na słonecznej Hali Gąsienicowej. Wejście na Kasprowy Wierch. Warunki idealne, jedynie co to przy wyjściuzejściu polecam mieć chociaż raczki, o wiele łatwiej się schodzi. Trasa piękna, zejście tym samym szlakiem do parkingu w Kuźnicach. Przyjemna trasa około 20 km.
Tatry

Kasprowy Wierch

2022-03-11 19:49
Agnieszka Kowalczykowska
Trasa: Kuźnice, szlak zielony. Szlaki przetarte, bez większych utrudnień. Raczki i kije zalecane, choć niekonieczne. Turystów nie za wielu, zdecydowana większość to narciarze na skiturach.Trasa przyjemna, bezwietrznie, widoki cudowne, konieczne okulary, gogle. Raki, raczki raczej wskazane na samym podejściu pod Kasprowy.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.