Warunki dla zapytania Kozia Przełęcz :Tatry

Kozia Przełęcz

2022-01-12 00:58
Insta@maadliszzka
Podejście od Palenicy Białczańskiej przez Wielką Siklawę do 5 Stawów. Miejscami lód na szlaku, warto ubrać raczki. Ze schroniska udaliśmy się w stronę Pustej Dolinki, następnie na Kozią Przełęcz, tam już należy ubrać raki. Dużo zamarzniętego sniegu, powyżej 2k wszystko oblodzone, łańcuchy przykryte warstwą śniegu i lodu.
Tatry

Kozia Przełęcz

2021-11-12 09:27
Insta@vitergir
Część łańcucha pod lodem, obok płaskiej płyty, bez raków nie dasz rady.
Tatry

Orla Perć

2021-11-11 22:56
Insta@szarikpies
Hala Gąsienicowa - Czarny Staw - Zmarzły Staw - Zawrat - Orla Perć - Kozia Przełęcz - D5SP. Od Murowańca płaty śniegu i trochę lodu, ale raczkiraki potrzebne dopiero na podejściu pod Zawrat. Łańcuchy czyste, widoczne. Sam Zawrat plaża - słoneczko, nie ma śniegu. Na Orlej Perci południowa wystawa lato, ale północna ze śniegiem i lodem - raki konieczne, teren mixtowy. Łańcuchy widoczne cały czas, śnieg może się obsypywać spod nóg, podobnie lód, więc trzeba być bardzo uważnym. Ludzi brak. Na Koziej Przełęczy strona północna zaśnieżona, południowa sucha w całości. Zejście do 5 suche i tutaj zaczynają się tłumy, jak to w długi weekend 🙂
Tatry

Orla Perć

2021-11-10 22:38
Insta@chaldoi
Murowaniec - Zawrat - Kozia Przełęcz - Murowaniec Na podejściu na Zawrat przed łańcuchami sporo oblodzeń jak i do samej przełęczy. Odcinek Przełęcz Zawrat - Zmarzła Przełączka Wyżnia można przejść bez raków. Dalej do Koziej Przełęczy warunki podobne jak przy wejściu na Zawrat, jedynie nie tak dużo oblodzonych fragmentów. Czasami mocne porywy wiatru. Kask, raki, uprząż i lonża- niezbędne.
Tatry

Kozia Przełęcz

2021-11-09 23:09
Sebastian Stepniowski
Schronisko w DPSP - Kozia Przeł. - Kozia Dol. - Zawrat - Palenica Białczańska Warunki trudne, północne wystawy zaśnieżonezalodzone, przy samym zejściu z Koziej odkuliśmy łańcuch z lodu, także teraz powinno być łatwiej :). Raki niezbędne, uprząż + lonża z absorberem bardzo wskazane.
Tatry

Kozia Przełęcz

2021-11-09 18:50
Insta@chaldoi
Murowaniec - Kozia Przełęcz Warunki ogólnie trudne, sporo świeżego śniegu, dużo oznaczeń szlaku zasypane, co utrudnia znalezenie przebiegu szlaku. Brak wiatru, do południa zero widoczności, po południu idealnie czyste niebo, powyżej Zmarzłego Stawu. Moim zdaniem raki, kask, uprząż i lonża niezbędne do bezpiecznego poruszania się.
Tatry

Kozia Przełęcz, Szpiglasowy Wierch

2021-11-06 18:18
Insta@mountain.crazy.girl
Kuźnice - Boczań - Czarny Staw Gąsienicowy - Kozia Przełęcz - D5S - Szpiglasowa Przełęcz - Szpiglasowy Wierch - Morskie Oko - Palenica Żadnych utrudnień do rozejścia szlaku Zawrat - Kozia Przełęcz. Na samą Kozią Przełęcz bardzo duże oblodzenia na szlaku, łańcuchy pod lodem albo pod śniegiem. Trzeba się trochę nakombinować. Później z Koziej Przełęczy do D5S bez żadnych utrudnień. Po odbiciu na Szpiglasową Przełęcz początek szlak suchy, ale im wyżej tym więcej śniegu i lodu. Łańcuchy widoczne, ale sporo lodu na kamieniach. Sama trasa z Przełęczy na Szpiglasowy Wierch pokryta świeżym śniegiem. Na szczycie bez lodu. Do Morskiego Oka bez problemu. Trasa: 28.5 km, 9 godzin
Tatry

Orla Perć, Zawrat - Kozia Przełęcz

2021-10-30 20:16
Od Zawratu do Koziej Przełęczy warunki trudne, a momentami - bardzo trudne. Wielu miejscach śnieg, w wielu miejscach jest dużo lodu. Raczki obowiązkowo - wystarczą.
Tatry

Orla Perć

2021-10-03 15:28
Insta@kspytkowski
Część Orlej Perci (bez aktualnie remontowanego fragmentu) Trasa: Kuźnice - Zawrat - Kozia Przełęcz - Kozia Dolinka - Granaty - Krzyżne - Kuźnice Ranek na Zawracie dość ciepły, ale z porywami zimnego wiatru. Wraz z biegiem czasu wiatr się wzmagał, a niektóre podmuchy były na tyle silne, że niosły ze sobą piasek i okruchy skalne. Skała sucha, nie sprawiała problemów przy wędrówce. Na szlaku brak tłumów, jednak czasem trzeba było chwilę poczekać na łańcuchy.
Tatry

Orla Perć

2021-09-04 16:48
Insta@Thrashhmetalviking
Zawrat- Kozia Przełęcz Trasa: Palenica- PTTK Pięć Stawów - Zawrat - Kozia Przełęcz - Pięć Stawów Dobra widoczność, łańcuchy suche. W cieniu dość chłodno jak na te porę roku. Na Orlą wchodziłem przed 16, więc ludzi brak.
Tatry

Kozi Wierch, Orla Perć

2021-07-08 17:21
Maciej Łagan
Brzeziny - Kozia Przełęcz - Kozi Wierch - Dolina 5 Stawów Ruch na Orlej prawie żaden, za to są łaty śniegu kryjące łańcuchy, upał.
Tatry

Kozia Przełęcz

2021-07-08 14:19
Paweł Łysień
Trasa: Dolina Pięciu Stawów Polskich - Kozia Przełęcz i z powrotem. 3 płaty śniegu jeszcze w Dolince Pustej przed łańcuchami. Do obejścia lub uważnego przejścia przynajmniej z kijkami. Poza tym warunki letnie.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.