Warunki dla zapytania Malinowska Skała :Beskid Śląski

Malinowska Skała

2022-05-11 22:06
Insta@turysta.wedrowiec
Początek trasy niebieskim szlakiem ze Szczyrku Solisko. Droga sucha, w paru miejscach trochę błota, brak śniegu.
Beskid Śląski

Barania Góra

2022-02-24 21:45
Insta@szwendacz_galicyjski
Kotarz, Malinowska Skała, Barania Góra Trasa: Szczyrk - Przełęcz Karkoszczonka (żółty) - Malinowska Skała (czerwony) - Przysłop pod Baranią Górą (zielony). Szlaki przedeptane, momentami wyślizgane przez jabłuszka (rejon od Przełęczy Salmopolskiej do Malina), miejscami częściowo zawiane. Raczki mogą się przydać, chociaż ja nie używałem. Bliżej Baraniej Góry warto założyć stuptuty. W przypadku Baraniej Góry trzeba zwrócić uwagę na podejście stromym zboczem szlakiem zielonym czerwonym (GSB) - jest dużo nawianego śniegu na stromym zboczu, a pod spodem twardszy śnieg przez co jest duże ryzyko, że świeższy śnieg wyjedzie. Przejście tym odcinkiem to była długa walka wymagająca spokoju i koncentracji. Zresztą podobno w tym rejonie zeszła dziś mała lawina. W ciągu dnia słonecznie i ciepło, z mocnymi porywami wiatru. Nie należy oczekiwać by jutro pod butem było lepiej.
Beskid Śląski

Malinowska Skała

2022-02-03 00:18
Insta@rozycki.dam
Przełęcz Salmopolska i Malinowska Skała Szlak z Białego Krzyża na Malinowską Skałę. Bardzo mało ludzi. Jedynie kilku narciarzy biegowych albo skitourowców. Szlak zasypany, dopiero pierwsze osoby przecierały. Przy Malinowskiej Skale można było zapaść się po pas w śniegu. Stuptuty bardzo przydatne.
Beskid Śląski

Malinowska Skała

2021-12-05 02:17
Mateusz Kazmierczak
Podejście od Salmopolskiej Przełęczy. Raki zbędne. Świeży, zbity śnieg. Na szczycie lekki wiatr i prószący śnieg.
Beskid Śląski

Skrzyczne

2021-11-27 22:02
Insta@emilka_waldman
Szczyrk Solisko - Malinowska Skała - Skrzyczne - Becyrek - Szczyrk Centrum Podejście od Soliska na Malinowską Skałę (od Przełęczy pod Malinowem) oblodzone, jednak nie stanowiło to większego problemu :)) Dojście na Malinowską Skałę we mgle, następnie spokojne podejście na Skrzyczne (od Małego Skrzycznego słonecznie). Zejście zielonym szlakiem do Szczyrku przez Becyrek. Początkowo bez większych trudności po śniegu, następnie sporo oblodzeń, momentami "niewygodnie" (możliwe zejście bez raczków, jednak chwilami bardzo niekomfortowe). Między 11:00, a 13:00 piękny widok na Tatry oraz Babią Górę.
Beskid Śląski

Skrzyczne i Malinowska Skała

2021-10-24 00:21
Insta@tomaszpodgorke
Klasyka gatunku... Warunki świetne! Miejscami wilgotnie i troszkę błota w zacienionych miejscach, ale poza tym sucho i przyjemnie. Ludzi o dziwo wcale nie aż tak dużo... Piękne słońce i rześka temperatura... Pełna paleta barw i kolorów!
Beskid Śląski

Skrzyczne, Malinowska Skała

2021-09-07 17:30
Insta@orhidely
Rozpoczęliśmy wędrówkę od Buczkowic szlakiem czerwonym. Następnie dotarliśmy do Becyrka, gdzie podążaliśmy już w stronę Skrzycznego. Po odpoczynku w schronisku udaliśmy się szlakiem zielonym na Malinowską Skałę, po czym zawróciliśmy i do Szczyrku, wracaliśmy szlakiem żółtym wzdłuż wyciągu oraz tras rowerowych. Widoczność na trasie oraz szczytach bardzo dobra, pogoda cudowna, ciepło. Na Skrzycznem dość sporo ludzi, na trasie - niewiele.
Beskid Śląski

Zielony Kopiec

2021-07-25 00:11
Insta@maddlenh
Dolina Zimnika - Malinowska Skała - Zielony Kopiec - Gawlasi - Magurka Wiślańska - Magurka Radziechowska - Muronka - Hala Jaworzyna - Ostre Kościół. Start z Doliny Zimnika o 7:00, szlak żółty, zielony, powrót czerwonym. Warunki dobre, na Malinowskiej słonecznie, na kolejnych szczytach pojawia się wiatr oraz chmury; od Magurki Wiślańskiej zaczyna padać. Szlak suchy, dopiero przy zejściu z uwagi na deszcz trzeba było uważać, zwłaszcza na kamiennej drodze przed Ostrym. Buty z dobrą przyczepnością przydatne z uwagi na zmieniające się warunki na trasie. Całość z krótkimi przerwami 4.5 godziny.
Beskid Śląski

Skrzyczne

2021-07-25 00:00
Insta@ciulej_dali
Przełęcz Salmopolska - Malinowska Skała - Skrzyczne - Przełęcz Salmopolska. Warunki bardzo dobre, trasa sucha. Ciepło, choć przed samym wschodem chłodny, mocniejszy wiatr. Ze względu na godzinę bardzo mało ludzi. Podczas zejścia ze Skrzycznego, około 9, już tak nie było
Beskid Śląski

Skrzyczne

2021-07-03 23:11
Insta@tomaszpodgorke
Lipowa - Skrzyczne - Malinowska Skała - Magurka Radziechowska - Polana Radziechowska - Lipowa Sucho, pięknie i przyjemnie. Na Skrzycznem i Malinowskiej Skale w południe ludzi średnia ilość (bywało więcej). Na Magurce Radziechowskiej pusto! Można opalać się topless leżąc na rozgrzanym kamieniu niczym jaszczurka. Na Hali Radziechowskiej przy zachodzie słońca również pusto! Człowiek może poczuć się jak prawdziwy baran... W drugiej połowie dnia dość mocne słońce, czego przykładem jest dzisiejszy pomidor na miejscu mojego nosa... Krem miałem, ale nie użyłem, bo był w plecaku... Czapka, krem, okulary, duuuużo wody! Jak dobrze się człowiek przyjrzy to z Hali Radziechowskiej ładnie widoczny Wielki Rozsutec na Małej Fatrze.
Beskid Śląski

Magurka Wiślańska

2021-06-20 00:08
Insta@maddlenh
Magurka Wiślańska +pętla szczytami obok. Ostre- Muronka- Magurka Radziechowska- Magurka Wiślańska- Gawlasi- Zielony Kopiec- Malinowska Skała - Dolina Zimnika - Ostre Start o 7:00 spod kościoła w Ostrem, szlak zielony i czerwony. Początek wycieczki daje popalić, trzeba pokonać spore przewyższenia - szlak z obsuwającymi się kamieniami, warto wziąć porządne buty z dobrą podeszwą. Warunki znakomite, jednak temperatura daje się we znaki, koniecznie trzeba mieć ze sobą nakrycie głowy i spory zapas wody, 23 trasy idzie się po otwartej przestrzeni. Lekki wiaterek tylko sporadycznie. Całość z przerwami 6.5 godziny. Trudnosci -oprócz temperatury i długości trasy- brak.
Beskid Śląski

Barania Góra, Skrzyczne

2021-05-26 10:13
Insta@lauraxsadowska
Trasa: Lipowa Ostre - Magurka Radziechowska - Hala Radziechowska - Barania Góra - Schronisko PTTK na Przysłopie - Barania Góra - Malinowska Skała - Skrzyczne - Lipowa Ostre. Piękna pogoda, panorama na każdą stronę. W niewielu miejscach błoto.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.