Warunki dla zapytania Mięguszowiecka Przełęcz pod Chłopkiem :Tatry

Mięguszowiecka Przełęcz pod Chłopkiem

2022-09-13 09:53
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Palenica Białczańska - Morskie Oko - Czarny Staw pod Rysami - Kazalnica - Przełęcz pod Chłopkiem Dziś mimo lampy z rana nie było sensu się spieszyć z uwagi na oblodzenia na szlakach. Rano bardzo chłodno, na Palenicy 3 stopnie. Ruszyliśmy po 6. W schronisku pyszna jajecznica i dłuższa przerwa. Następnie spokojne podejście. Do góry mieliśmy jeszcze kilka miejsc z lodem, skułam je i na powrocie nie było już nic. Jedynie w wielu miejscach mokra skała. Trzeba mocno uważać, bo tam stromo i ślisko. Umiarkowana ilość turystów, niewielkie zatory w kominkach, powodowane miejscowo głównie przez nas, niestety nie ma w tych newralgicznych miejscach jak bezpiecznie przepuścić. Ale wszyscy cierpliwie czekali, za co serdecznie dziękuję. Temperatura różna, raz krótki rękawek, raz dwie bluzy i rękawiczki. Trzeba zabierać więcej ubrań, poranki bardzo rześkie. Widać było sznur ludzi ciągnących na Rysy. Tam też były małe oblodzenia dziś, a nawet miejscami troszkę śniegu, do tego klasyczne korki. (relacja panów, ktorzy zeszli z Rysów).
reklama

Gdzie w góry...


Tomasz Habdas
"Gdzie w góry na weekend. Górskie trasy dla każdego" to praktyczny przewodnik i poradnik przygotowujący do jednodniowych wycieczek i weekendowych wypadów w Beskidy. W tej książce znajdziesz wiele wskazówek, jak przygotować się na górską wyprawę, i porad, co naprawdę będzie ci potrzebne, a co jest jedynie zbędnym gadżetem.
Tatry

Mięguszowiecka Przełęcz pod Chłopkiem i

2021-10-01 23:50
Mkornafel
Szlak generalnie suchy, kilka mokrych kamieni. Słaby wiatr. Start o 06:00 spod MOKa, więc ludzi bardzo mało. Raptem troje na szczycie. Trochę śniegu przed szczytem, ale raczki i kije niepotrzebne. Bardziej potrzebne dobre rękawiczki, bo skała ostra. U góry chmury, ale jak się trafi okno to widoki piękne. Cudowny taniec chmur z górami. Piękny dzień w Tatrach.
Tatry

Mięguszowiecka Przełęcz pod Chłopkiem

2021-09-11 22:21
Waldemar Jasiński
Momentami lekko mokra skała, ale nie w najtrudniejszych technicznie miejscach. Poza tym wszystko w najlepszym porządku. Ludzi dość sporo, ale w porównaniu do bardziej popularnych miejsc było nieźle i raczej nic się nie korkowało.
Tatry

Mięguszowiecka Przełęcz pod Chłopkiem

2021-09-11 16:04
Dariusz Jakubowski
Godz. 9:40. Na podejściu pojedyncze osoby. Przy schodzeniu spotykało się już dużo ludzi idących w górę.
Tatry

Mięguszowiecka Przełęcz pod Chłopkiem

2021-08-22 21:54
Insta@tomaszpodgorke
Podejście na Morskie Oko bez większych problemów technicznych... No może poza brakiem internetu po drodze... Czarny Staw pod Rysami stoi dalej na swoim miejscu... Podejście na Mięguszowiecką Przełęcz w większości po suchej skale, jedynie w kominkach często mokro i wilgotno. Podejście od Kazalnicy na Przełęcz, w większości po kruchych skałach, sporo kruszyzny, piarżyska i luźnego, sypkiego materiału. Schodząc, trzeba zachować szczególną ostrożność, bo noga może objechać... Myślę, że lepiej schodziłoby się w rakach... Na Przełęczy ludzi mało niczym w poniedziałek na 6:00 rano w Kościele... Schodzić bardzo ostrożnie! Kolana na zejściu potrafią się odezwać...no chyba, że ktoś jest młodszy ode mnie... Na podejściu od Czarnego Stawu pod Rysami na Przełęcz pod Chłopkiem, po drodze, napotkana tylko jedna kupa... co świadczy o małej popularności szlaku...
Tatry

Mięguszowiecka Przełęcz pod Chłopkiem

2021-08-09 23:50
Insta@ada_panek
Trasa: Palenica Białczańska - Morskie Oko - Czarny Staw pod Rysami - Mięguszowiecka Przełęcz pod Chłopkiem Warunki rewelacyjne, powyżej Czarnego Stawu pojedyncze osoby idące na przełęcz, zero kolejek i tłumów przy przechodzeniu trudniejszych momentów. Przy schodzeniu od Czarnego Stawu do Morskiego Oka jeden wielki korek na trasie, bardzo duża ilość osób mimo dnia nieweekendowego. Im wyżej tym lepiej, tym mniej ludzi 🙂
Tatry

Mięguszowiecka Przełęcz pod Chłopkiem

2021-07-25 10:07
Pawel Wójcik
Szlak zielony od Czarnego Stawu pod Rysami. Choć rano pogoda na dole była słoneczna, nad Mięguszem zaczęły się kłębić chmury, mimo to szliśmy do przodu. Ok 12 zaczął padać deszcz, co na tym szlaku znacznie utrudnia przejście, skały śliskie, śniegu praktycznie ślady, ale w mało znaczących miejscach. Na szczycie załamanie pogody, silny wiatr, temp. odczuwalna ok 8C, widoczność ograniczona przez niskie chmury, aczkolwiek im niżej tym mniej wilgoci i spokojniej.
Tatry

Mięguszowiecka Przełęcz pod Chłopkiem

2021-07-07 21:20
Insta@bartolomeo.vampa
Morskie Oko - Przełęcz pod Chłopkiem - Morskie Oko Szlak prawie w całości suchy, poza fragmentem, który przecina potok i dwoma krótkimi fragmentami z zalegającym śniegiem, które można spokojnie ominąć lub przejść bez raczkówraków. Warunki wspaniałe.
Tatry

Mięguszowiecka Przełęcz pod Chłopkiem

2021-06-20 12:48
Maria Piotr Sarapata
Wycofałem się z Kazalnicy z powodu podejścia na ostatniej prostej pod ścianą. Nie chciałem spaść do Maszynki do Mięsa. Szlak jest w 2 miejscach do Kazalnicy w śniegu. Konieczne raki i czekan!
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.