Warunki dla zapytania Morskie Oko :Tatry

Morskie Oko

2021-09-24 09:36
Insta@bartolomeo.vampa
Dzisiaj dużo smutniejsza pogoda, ciemno i wilgotno. No i wiatr daje czadu.
Tatry

Morskie Oko

2021-09-23 02:25
Insta@bartolomeo.vampa
Tatry

Morskie Oko

2021-09-22 11:29
Insta@bartolomeo.vampa
O 6 rano było wszystko w śniegu 🙂
Tatry

Morskie Oko

2021-09-18 09:46
Karolina Nmt
Wielki korek na Palenicę. Do kas praktycznie zero kolejki, nowy asfalt idealny na wózek, jedzie się po równym aż pod schronisko. Toalety czynne tylko te na tyłach budynku, jadalnia czynna. Na szlaku jak zwykle sporo psów i jak zwykle zero zainteresowania że strony Straży Parku.
Tatry

Morskie Oko

2021-09-14 11:28
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Tłumy nieprzebrane. Brak kolejki do zejścia do stawu, ale za to spora do baru w schronisku i do wejścia do Parku. Bardzo dużo turystów, parkingi pełniutkie. Droga raz sucha, raz mokra. Kamienie na skrótach też różnie. Żurek w Moku niezmiennie znakomity i bogaty. Przypominam, że trzeba mieć rezerwację online by móc wjechać na którykolwiek polski parking w okolicy Palenicy Białczańskiej, oraz można kupić również bilety wstępu online na tpn.pl by uniknąć stania w kolejkach do kas.
Tatry

Mięguszowiecka Przełęcz pod Chłopkiem

2021-08-22 21:54
Insta@tomaszpodgorke
Podejście na Morskie Oko bez większych problemów technicznych... No może poza brakiem internetu po drodze... Czarny Staw pod Rysami stoi dalej na swoim miejscu... Podejście na Mięguszowiecką Przełęcz w większości po suchej skale, jedynie w kominkach często mokro i wilgotno. Podejście od Kazalnicy na Przełęcz, w większości po kruchych skałach, sporo kruszyzny, piarżyska i luźnego, sypkiego materiału. Schodząc, trzeba zachować szczególną ostrożność, bo noga może objechać... Myślę, że lepiej schodziłoby się w rakach... Na Przełęczy ludzi mało niczym w poniedziałek na 6:00 rano w Kościele... Schodzić bardzo ostrożnie! Kolana na zejściu potrafią się odezwać...no chyba, że ktoś jest młodszy ode mnie... Na podejściu od Czarnego Stawu pod Rysami na Przełęcz pod Chłopkiem, po drodze, napotkana tylko jedna kupa... co świadczy o małej popularności szlaku...
Tatry

Morskie Oko

2021-08-20 20:26
Michał Woch
Palenica Białczańska. Godzina 13, kolejka do zaprzęgów na Palenicy. Młodzi, zdrowi, i praktycznie każdy bus dojeżdżający to od razu kolejka większa. Mieliśmy wrażenie, że pakują więcej ludzi niż mogą wg przepisów.
Tatry

Szpiglasowy Wierch

2021-08-19 23:20
Marcin Drążkiewicz
Palenica - Dolina 5 Stawów Polskich - Szpiglasowy Wierch - Morskie Oko - Palenica Szlak na 5 Stawów suchy, o godz. 7 rano na szlaku ludzi umiarkowanie. Na samym Szpiglasie bez tłoku, na łańcuchach malutkie korki. Pogoda pochmurna, chłodno. Przy Morskim Oku ludzi dużo.
Tatry

Wrota Chałubińskiego

2021-08-11 23:46
Insta@z2zlego
Palenica - Morskie Oko - żółtym na Szpiglasowy Wierch - czerwonym za Doliną za Mnichem na Wrota. Powrót tą samą trasą. Pogoda perfekcyjna, zaledwie kilka osób na tym niesłusznie omijanym szlaku. Końcówka trasy zaniedbana, trochę sypkości, łatwo o guza. To co się odbywa na Morskim i ceprostradzie pominę milczeniem.
Tatry

Morskie Oko

2021-08-10 12:08
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Tłumy nieprzebrane i niekończące się... Ogromne kolejki przy punktach sprzedaży biletów do TPN. Parking o 10-ej pełny, na Wierch Porońcu również. Głośniki z muzyką, papierosy, alkohol, ganianie przez turystów jelenia po polanie na Włosienicy, kąpiele w stawie i potokach, sikanie w każdym możliwym miejscu. Jedyne czego brak to kolejki do toalety w schronisku. Sznurek ludzi czekających na zejście nad Morskie Oko, te schodki się bardzo korkowały. Pyszna ogórkowa i zimny kompot w Morskim Oku i wspaniale chłodząca kawa mrożona na Włosienicy.
Tatry

Mięguszowiecka Przełęcz pod Chłopkiem

2021-08-09 23:50
Insta@ada_panek
Trasa: Palenica Białczańska - Morskie Oko - Czarny Staw pod Rysami - Mięguszowiecka Przełęcz pod Chłopkiem Warunki rewelacyjne, powyżej Czarnego Stawu pojedyncze osoby idące na przełęcz, zero kolejek i tłumów przy przechodzeniu trudniejszych momentów. Przy schodzeniu od Czarnego Stawu do Morskiego Oka jeden wielki korek na trasie, bardzo duża ilość osób mimo dnia nieweekendowego. Im wyżej tym lepiej, tym mniej ludzi 🙂
Tatry

Świstówka Roztocka

2021-07-31 23:35
Insta@czarny_motylek
Podejście szlakiem czerwonym do Wodogrzmotów i zielonym przez Siklawę do Piątki, następnie niebieskim na Morskie Oko i powrót czerwonym na Palenicę. Od rana deszcz, mokre skały, płynąca woda po szlaku, rozpogodziło się dopiero około 11 godziny, co pozwoliło ze schroniska na 5 udać się dalej. Przelotne opady deszczu, gdzieś zagrzmiało, na szczęście burza ominęła. Przy zejściu do szlaku na Moko mocno śliskie skały, trzeba uważać. Większość szczytów w chmurach. Nad samym Morskim umiarkowana liczba turystów jak na niedzielę.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.