Warunki dla zapytania Turbacz :Gorce

Turbacz

2022-05-20 23:16
Insta@katarzyna_g_z
Niebieskim szlakiem z Koninek na Turbacz. Warunki bardzo dobre, szlak suchy.
Gorce

Turbacz

2022-05-13 23:39
Insta@oczami_gorskich_pasjonatow
Zielony szlak z Kowańca w obie strony. Połowa trasy błoto i kałuże. Na szczycie wietrznie. Pogoda słoneczna z niewielką ilością chmur. W schronisku bardzo dużo osób, szlak mniej oblegany. Warunki bardzo dobre.
Gorce

Turbacz

2022-05-11 23:26
Monika Łokaj
Niebieskim szlakiem z Koninek na Turbacz. Pogoda wspaniała, troszkę trzeba się powspinać, ale widoki na Hali Turbacz i pole krokusowe wynagradzają męczarnie. Krokusów sporo bliżej lasu na wprost Szałasowego Ołtarza. Potem szczyt Turbacza i zejście czerwonym szlakiem do Ołtarza, następnie w dół niebieskim. Pod butem sucho, tylko w dwóch miejscach zalegał śnieg, który topniał, podejście przed Halą Turbacz i przy dojściu do Schroniska.
Gorce

Turbacz

2022-05-10 22:07
Insta@julka_rokita
Trasa: z Nowego Targu (Kowaniec) zielonym szlakiem do schroniska i na Turbacz, powrót żółtym w to samo miejsce. Bardzo mało osób spotkanych na szlaku. Czasem lekkie błoto, ale do przejścia bokiem. Ostatnie krokusy w zacienionych miejscach. Pogoda idealna: ciepło i lekki wiatr. Uwaga na żmije wygrzewające się na szlaku.
Gorce

Turbacz

2022-04-30 23:26
Insta@sunnylifeandsmile
Słoneczna pogoda, niestety droga w niektórych miejscach mocno błotnista. W schronisku jak zawsze spore kolejki, ale szybko idzie. Schodząc sporo śniegu leży, łatwo sie poślizgnac. Warto wziąć wyzsze buty i przeciwdeszczowe ubranie.
Gorce

Turbacz

2022-04-29 23:41
Insta@_madziiix_
Przepiękny krajobraz z krokusami w tle. Pogoda dopisała, trasa z miejscowo zalegającym śniegiem, czasem błotniście. W schronisku pyszne smakołyki. Widoki zachwycają!
Gorce

Turbacz

2022-04-23 23:10
Insta@whiiterr
Trasa z Obidowej zielonym szlakiem przez schronisko Stare Wierchy na Turbacz. Na szlaku sporo śniegu, który powoli się topi, jednak chodzenie po nim sprawia wiele trudności. Powrót żółtym szlakiem przez Wsołową, później czarnym i zielonym powrót do Obidowej. Tutaj też sporo śniegu i błota wymieniajacego się nawzajem. Na polanach dużo krokusów.
Gorce

Turbacz

2022-04-22 16:21
Insta@ciulapiotr
Niebieski szlak z parkingu w Koninkach i dalej czerwonym przez Turbacz i zielonym z powrotem. Powyżej 1000m n.p.m. zalega jeszcze całkiem sporo śniegu. Raczki albo kijki i dobre buty wskazane na oblodzonych częściach szlaku. Krokusy na polanach 🙂
Gorce

Turbacz

2022-04-12 22:39
Połaźmy
Stare Wierchy i Turbacz z Obidowej (pętla). Na szlaku były wszystkie pory roku jeśli chodzi o podłoże - odcinki z bardzo grubym lodem, ubity śnieg, breja, dużo błota, sucha ściółka, kamienie, miejscami dosyć mokro, ale również same liście. Mimo to, nie trzeba mieć dodatkowego sprzętu, zawsze był jakiś boczny fragment ścieżki, którym dało się minąć np. lód. Na pewno patrzenie pod nogi nabierze tu głębszego znaczenia. Brak innych trudności, turystów bardzo niewielu, pod Schroniskami tak samo. I są krokusy.
Gorce

Turbacz

2022-03-23 00:15
Bartosz Gierlach
Trasa: Rabka - Maciejowa - Stare Wierchy - Turbacz - Kowaniec Do ok 700m sucho, potem do Maciejowej lód, więc podejście bez raczków trudne. Dalej już pokrywa śnieżna, szlak ubity więc idzie się dobrze, miejscami jeszcze grubo ponad metr śniegu. Zejście już w topniejącej masie, na dole breja, która rano pewnie też była lodem.
Gorce

Turbacz

2022-03-20 00:53
Insta@woedwedd
Podejście szlakiem zielonym z Nowego Targu. Warunki bardzo dobre, raczki przydatne.
Gorce

Turbacz

2022-03-18 23:13
Insta@klaudiadydziak
Dzisiejsze podejście na Turbacz szlakiem żółtym tzw. ?dziesięciu polan? wychodzącym z Lubomierza Przysłopu. Na szlaku jeszcze rano pełne zaśnieżenie i potrzebne raczki. W drodze powrotnej na tym samym szlaku już na najbardziej nasłonecznionych polanach było widać prześwity w płatach śniegu. Bierzcie ze sobą kremy z filtrem, bo pogoda zapowiada się znowu słoneczna.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.