Warunki dla zapytania Zawrat:Tatry

Świnica

2021-10-23 23:58
Insta@ra.dziedzic
(Kuźnice - Murowaniec - Zawrat - Świnica - Liliowe - Murowaniec - Kuźnice) Info: @ra.dziedzic Po nocnychwieczornych opadach w Tatrach zalegało około 1cm świeżego śniegu. Szlak w górę bardzo przyjemny, dobra przyczepność. Raczki przydały się dopiero na łańcuchach tuż przed Zawratem. Na przełęczy jak i w drodze na Świnicę warunki letnie. Bardzo ciepło, zero wiatru, śladowe ilości lodu i śniegu. Na szczycie tylko kilka osób, pusto. Dalej warunki zmienne, w zacienionych miejscach lodowisko, bez raczków ciężko. W drodze powrotnej wielokrotne zakładanie i ściąganie raczków. Poranny śnieg w wielu miejscach zamienił się w oblodzenie. Najcięższe warunki, prawdziwe lodowisko tuż przed Murowańcem. Na całej trasie bardzo mało ludzi, jak na weekend ekstremalnie mało.
Tatry

Orla Perć

2021-10-23 18:43
Insta@mountain.crazy.girl
Granaty - Krzyżne (wejście od Stawu Gąsienicowego, zejście do Doliny Pięciu Stawów). Startowałam z Kuźnic. Niebieskim szlakiem przez Boczań do Stawu Gąsienicowego. Trasa bez śniegu. Później kierując się na Zawrat odbiłam na żółty szlak w lewo. Na początku bez problemu, ale im wyżej tym więcej śniegu i lodu. Ja weszłam bez raczków. Jednak na fragmencie Granaty - Krzyżne raczki już są niezbędne. O ile fragmenty szlaku od D5S są bez lodu i śniegu, tak część od Stawu Gąsienicowego jest bardzo oblodzona. Z Przełęczy Krzyżne zeszłam do D5S. Tutaj żółty szlak już bez utrudnień. Jedyny kiepski fragment to w stronę Roztoki przy wodospadzie. Tam jest bardzo ślisko. Oczywiście jak w naszych Tatrach - było pięknie 🙂
Tatry

Świnica

2021-10-15 23:27
Insta@pochopien_photography
Trasa: Murowaniec - Zawrat - Świnica - Przełęcz Świnicka - Murowaniec - Kuźnice Do Murowańca błoto, wyżej już śnieg, raki na Zawrat będą potrzebne, południowa ściana Świnicy bez śniegu, w raczkach można na spokojnie wejść, warunki pogodowe o 7 mgła, widoczność na 5m, o 8 już rozpogodzenie i warunki niesamowite już na górze.
Tatry

Zawrat

2021-10-12 16:15
Stanisław Orzechowski
Trasa: Zakopane Rondo JP2 - Boczań - Czarny Staw Gąsienicowy - Zawrat - Piątka - Dolina Roztoki - Palenica Białczańska. Wyjście z Zakopanego w deszczu, od Boczania śnieg, który już towarzyszył mi z przerwami prawie całą drogę. Na Zawracie mgliście i wietrznie, za to Piątka jak i Dolina Roztoki przywitała przebłyskami słońca. Przy dojściu na Palenicę znów deszcz. Raczki przydatne. Na górze gdzieś do 10cm śniegu, więc na raki jeszcze za wcześnie. Powyżej schronisk ludzi bardzo mało.
Tatry

Orla Perć

2021-10-03 21:06
Krzysztof Kleiner
Zawrat ? Kozia Przełęcz Na całej długości skała całkowicie sucha. Wiatr wymagający wzmożonej czujności, ale nie uniemożliwiający przejścia, tylko na odcinku przez Mały Kozi oraz w rejonie drabinki, oprócz tego w normie. Na całej trasie 3 osoby. Zakończony dwa tygodnie temu remont bardzo gruntowny: wszystkie łańcuchy wymienione na nowe, jedynie drabinka pozostała.
Tatry

Orla Perć

2021-10-03 15:28
Insta@kspytkowski
Część Orlej Perci (bez aktualnie remontowanego fragmentu) Trasa: Kuźnice - Zawrat - Kozia Przełęcz - Kozia Dolinka - Granaty - Krzyżne - Kuźnice Ranek na Zawracie dość ciepły, ale z porywami zimnego wiatru. Wraz z biegiem czasu wiatr się wzmagał, a niektóre podmuchy były na tyle silne, że niosły ze sobą piasek i okruchy skalne. Skała sucha, nie sprawiała problemów przy wędrówce. Na szlaku brak tłumów, jednak czasem trzeba było chwilę poczekać na łańcuchy.
Tatry

Świnica

2021-10-03 00:01
Insta@piotrpawela
Start Kuźnice, kierunek Zawrat, następnie Świnica, skały suche, żadnych zatorów, na szczycie i graniach mocny wiatr, po godz. 11 szczyty przykryła chmura.
Tatry

Zawrat

2021-09-28 23:24
Małgorzata Kozera
Trasa: Kuźnice (szlak niebieski) - Murowaniec - Czarny Staw Gąsienicowy - Zmarzły Staw - Zawrat - Dolina Pięciu Stawów Polskich i tu zmiana na szlak zielony do drogi asfaltowej w kierunku Palenicy Sucho, warunki idealne!
Tatry

Orla Perć

2021-09-27 22:30
Insta@kaspw_woj
Podejście z Palenicy Białczańskiej przez Dolinę Pięciu Stawów na Zawrat, powrót z Krzyżnego też przez DPS, zahaczając o schronisko. Wyjście z parkingu o 6:30, początkowo pogoda pochmurna i skały mokre. Na Zawracie byliśmy już nad chmurami, skała była przeważnie sucha, nawet na północnej stronie. Ciepło, wiatr minimalny. Na szlaku pusto, zero zatorów, zero oczekiwania na łańcuchach. Zejście z Krzyżnego ok. 13 w pełnym słońcu. Mokro na zejściu ze schroniska w DPS. Sprzęt: dobrze mieć kask i rękawiczki wspinaczkowe. Ubrania lekkie.
Tatry

Zawrat

2021-09-26 00:39
Insta@_kuraskarina
Zielony szlak od Wodogrzmotów Mickiewicza do Doliny Pięciu Stawów miejscami mokry i śliski (najbardziej w okolicy Siklawy). Szlak niebieski z doliny na Zawrat suchy. Wędrówka bardzo przyjemna, bezchmurnie, lekki wiatr, ciepło. Jesień w najpiękniejszej odsłonie. Na przełęczy dość tłoczno ok. 11:00. W schronisku ok. 13:00 duży ruch. Schodziliśmy czarnym szlakiem, w całości mokry i śliski - trzeba uważać, żeby nie obić tyłka.
Tatry

Świnica

2021-09-25 21:43
Monika Mendyka
Brzeziny - Murowaniec - czarnym przełęcz Świnicka - Świnica - Liliowe - zielonym Murowaniec - Brzeziny. Czarny szlak na Przełęcz Świnicką mokry, śnieg znikomy. Podejście na Świnicę również mokre. Chwilowe przestoje na wymijanie się z góry i dołu. Podchodziliśmy w chmurze, a po dwóch minutach na szczycie piękny zachwyt przesuwających się chmur. Zaskakująco ciepło. Czapka na górze wskazana. Północne szlaki bardziej mokre. Trzeba uważać np. Zawrat. Błoto pośniegowe i miejscami lód - wynikało z wywiadu na szczycie.
Tatry

Zawrat, Świstówka Roztocka

2021-09-25 14:47
Insta@gory_w_obiektywie
Start Dolina 5 Stawów Polskich, w połowie trasy mgła, na przełęczy również tylko mgła, w kierunku Orlej Perci leży śnieg, mokro, wietrznie. My oraz inne osoby rezygnowały. Przy zejściu po 13 drogi w dół przejaśnienia, potem już tylko słońce do końca dnia, trasa przez Świstówkę do Morskiego Oka trochę zatłoczona, trudności brak.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.