Kto lubi długo spać – nie dla niego weekendowa wyprawa samochodem w stronę Morskiego Oka. Już ok 7:30 parking na Palenicy Białczańskiej jest pełny, auta są ustawiane wzdłuż ulicy (opłata 30zł), ale i te szybko się kończą i droga jest zamykana od ronda na Łysej Polanie. Ok godz. 8:30 połowa parkingu na dawnym przejściu granicznym jest już zajęta (parking ten został znacznie powiększony ostatnio dzięki rozbiórce budynków), zarówno po polskiej jak i słowackiej stronie, a do wjazdu ustawia się długa kolejka blokująca normalny przejazd autom jadącym w stronę Bukowiny Tatrzańskiej z granicy. Ok. godz. 9:00 nie ma już co wybierać się tam samochodem, nie zmieścicie się na parkingach. A wszyscy kierowcy, którzy zdecydują się porzucić swe pojazdy na poboczach za linią ciągłą, na zakazie parkowania, blokując na dodatek drogę, otrzymują wezwania na komisariat w Bukowinie Tatrzańskiej z powodu złamania przepisów drogowych. Tak właśnie ten rejon wyglądał w sobotę, 6 lipca.

Dlatego zalecamy, aby osoby nocujące na Podhalu zostawiły auta pod kwaterą i udały się w stronę Morskiego Oka busikami, które non stop jeżdżą z Zakopanego. Koszt przejazdu to 10zł w jedną stronę.

Wszystkim podróżującym nie wybierającym się w stronę Morskiego Oka lecz przejeżdżającym tamtędy na Słowację zalecamy omijanie Łysej Polany przez bardzo wygodną drogę biegnącą przez Jurgów.


1 Komentarz

Marian · 8 lipca 2019 o 19:17

Zakopane rozczarowuje na każdym kroku… Niestety dawny klimat, a właściwie nie-dawny, minął bezpowrotnie. Wszędzie tylko zapach a właściwie smród pieniądza. Parking w Dolinie Kościeliskiej – 25 zł, wjazd i zjazd państwową kolejką na Kasprowy to tylko 20% więcej niż sam zjazd!!! Brawo dla promocji wspinania się pod górę. Za kadencji prywaciarzy ze Słowacji było normalniej. Rondo w mieście – remont. Obcokrajowców za to w brud – tych z Kuwejtu szczególnie. Polaków coraz mniej. Nie trzeba Merkel aby oddać naszą przestrzeń innym- za dutki , oczywiście. Brawo polscy Górale. Kasa, kasa, kasa.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.