Dzięki wielkiemu zaangażowaniu pani Beaty Sabały-Zielińskiej, autorki świetnej książki o pracy ratowników Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego „TOPR. Żeby inni mogli przeżyć.”, powstała petycja do premiera Mateusza Morawieckiego m.in. o zwiększenie wynagrodzeń TOPRowców.

Pani Beata domaga się:

  • zwiększenia wynagrodzeń dla ratowników TOPR-u realizujących zlecone przez rząd działania z zakresu ratownictwa w Tatrach,
  • zwiększenia liczby etatów w TOPR-e,
  • objęcia ratowników TOPR-u, realizujących zlecone przez rząd działania z zakresu ratownictwa w Tatrach, systemem emerytalnym umożliwiającym im wcześniejsze przejście na emeryturę.

Wesprzyjmy ją w tym działaniu, bo ono tylko wraz z naszym wsparciem ma sens. A to wsparcie to podpisy realnych osób. Pani Beata utworzyła specjalne dokumenty – petycję oraz tabelę do zbierania podpisów. Każdy z Was może te dokumenty sobie pobrać, wydrukować i zebrać podpisy wśród swoich znajomych czy rodziny. Im więcej podpisów – tym bardziej realna szansa na odzew i działanie premiera. Listy z podpisami wysyłamy pocztą do pani Beaty Sabały-Zielińskiej pod kościeliski adres podany w petycji. Co ważne – każda karta z podpisami musi mieć nagłówek, jak w oryginalnym pdfie, czyli najprościej mówiąc drukujemy sobie tę samą tabelę z pliku pdf wielokrotnie, nie dorysowujemy samych kratek na nowej kartce, gdyż będzie nieważna bez nagłówka.

Jeszcze raz potrzebne dokumenty:

Petycja TOPR – podpisy

petycja TOPR

Powodzenia w zbieraniu podpisów! Zbieramy je do końca września (muszą do 30.09 dotrzeć do autorki).

Śmigłowiec TOPR, fot. Sylwia Sylwia

Kategorie: Aktualności