Tomasz Gąsienica-Mikołajczyk – urodzony w Zakopanem Międzynarodowy Przewodnik Wysokogórski IVBV / UIAGM, Instruktor Narciarstwa Polskiego Związku Narciarskiego, Przewodnik Tatrzański. Na co dzień zawodowy ratownik w Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym. Pierwszą drogę wspinaczkową w Tatrach przeszedł mając 15 lat, od szesnastego roku życia uprawia szeroko pojętą działalność górską. Jego wielką pasją jest paragliding, wspinanie oraz narciarstwo w każdej odmianie. Zapalony skialpinista i freerajder, dokonał wielu ekstremalnych zjazdów narciarskich, m.in. zjazd północną ścianą Cubryny. Ma na koncie wiele trudnych dróg wspinaczkowych w Alpach, Tatrach, Dolomitach. Przez wiele lat trenował zawodniczo Narciarstwo Alpejskie w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem. Uczestnik najtrudniejszych zawodów na świecie w skialpinizmie – Pierra Menta oraz dwukrotnie Trofeo di Mezzalama, jest też złotym medalistą Mistrzostw Polski w tej dyscyplinie.
Tomasz to bardzo sympatyczny i zawsze uśmiechnięty człowiek. Zaangażowany w każde wyjście, jakby był w danym miejscu po raz pierwszy, a nie setny.
Tel.: +48 605 …pokaż
E-mail: tgm… pokaż

 

Edward Lichota – Międzynarodowy Przewodnik Wysokogórski IVBV / UIAGM, a także przewodnik tatrzański pierwszej klasy oraz instruktor narciarstwa wysokogórskiego. Wieloletni ratownik Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, jako zawodowy ratownik jest również zastępcą Naczelnika TOPR.

Edi jest niezwykle uznanym narciarzem ekstremalnym, znanym z pionierskich, ekstremalnych zjazdów w Tatrach. Wspina się aktywnie w Tatrach Polskich i Słowackich. Wyjeżdżał także w góry Europy i świata, tj: Alpy, Kaukaz, Himalaje, Alaskę (Denali), Andy (Aconcagua).

Ceniony poza swoją wiedzą i doświadczeniem za wspaniałe poczucie humoru. Wielki znawca topografii tatrzańskiej.

Tel.: +48 601 …pokaż
E-mail: edi… pokaż

 

Grupa przewodnicka Freerajdy. To zespół Międzynarodowych Przewodników Wysokogórskich IVBV / UIAGM, którzy prowadzą m.in. wyjścia w Wysokie Tatry Słowackie oraz wyjazdy skiturowe w różne zakątki świata.