Kiedy:
2 maj 2022 całodniowy
2022-05-02T00:00:00+02:00
2022-05-03T00:00:00+02:00
Koszty:
270zł/230zł
Kontakt:
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
508143224
Zapraszam na wyjście zimowe na całe pasmo Czerwonych Wierchów!
Jest to wycieczka przeznaczona tylko dla osób, które już są PRZESZKOLONE ZIMOWO.
Wycieczkę poprowadzi licencjonowany PRZEWODNIK TATRZAŃSKI, otrzymacie wszelkie niezbędne informacje przygotowujące do wyjścia i opiekę na miejscu.
Jest to wyjście jednodniowe. Czas przejścia ok 8h plus postoje. Suma podejść ok 1300m. Wycieczka przeznaczona jest wyłącznie dla osób dorosłych.
Wyjście może zostać odwołane z powodu niekorzystnej pogody, dużego zagrożenia lawinowego, silnego zalodzenia lub choroby przewodnika.
Jeśli nie pójdziemy w niedzielę – wpłaty zostaną zwrócone i ustalimy dla chętnych nowy termin. Jest to wycieczka potrzebująca naprawdę dobrej pogody by się nią nacieszyć, dlatego nie będziemy organizować jej „mimo pogody”.
Spotykamy się na parkingu przy Rondzie Jana Pawła II. Podobieramy się do aut.
Na wyjściu będą robione zdjęcia i potem kilka z nich umieścimy na facebooku. Udział w wydarzeniu oznacza zgodę na ich wykonanie i publikację. Jeśli ktoś nie chce być na zdjęciach – prosimy o informację, będziemy „omijać” obiektywem 🙂
Z uwagi na pandemię prosimy o zgłaszanie się na wycieczki wyłącznie osób zdrowych, „bezobjawowych”.
*** TRUDNOŚĆ ***
Zaawansowany.
Jest to wyjście dla osób o dobrej kondycji, chodzących w góry, przyzwyczajonych do dużych przewyższeń. Podejdziemy 1300m do góry, co jest bardzo męczące. Szlak może być oblodzony, będzie zaśnieżony i jest stromy, co utrudnia jego przejście.
Będziemy szli przeciętnym, a nawet wolnym tempem.
Trasa przejścia:
https://mapa-turystyczna.pl/route/yxc
*** SPRZĘT ***
Ubieramy się ciepło i warstwowo – bielizna najlepiej termoaktywna z długim rękawem, na to bluza i kurtka zimowa. Spodnie zimowe.
Wrzucamy obowiązkowo w plecak termos z gorącą herbatą, krem z filtrem, okulary przeciwsłoneczne, czapkę, zimowe, narciarskie rękawiczki, drugie rękawiczki cieńsze, szalik.
Kto ma – zabiera raki, czekan i lawinowe abc (detektor, sonda, łopata) oraz obowiązkowo czołówkę. Buty nie mogą mieć płaskiej podeszwy, muszą mieć bieżnik, nie mogą być zbyt miękkie, bo połamiecie raki. Najlepiej wysokie i ciepłe. Oraz – nieprzemakalne. Dobrze też mieć kije trekkingowe i stuptuty.
Brakujący sprzęt będzie zapewniony przez przewodnika (raki, czekan, lawinowe abc).
*** TRANSPORT ***
Własny. Będziemy się dobierać do aut.
*** KOSZT ***
270zł. Cena zawiera opiekę przewodnika i sprzęt.
Wydatki własne: wstęp do TPN (dorośli 8zł, studenci 4) + transport
Zniżka dla osób, które już z nami wędrowały min. 2 razy, koszt wyjścia w takim wypadku to 230zł.
Należy być ubezpieczonym w NFZ oraz wykupić ubezpieczenie na ratownictwo na Słowacji (pomożemy z tym).
*** ZAPISY ***
Do wyczerpania miejsc. Zapisy przez przysłanie wiadomości na fb lub mailowej do info [at] aktualnewarunki.pl informującej o chęci wzięcia udziału. Aby potwierdzić miejsce należy też opłacić wyjazd. Dane zostaną podesłane mailem.
Wolnych miejsc: 6
Kategorie:

Dodaj komentarz