Kiedy:
14 kwiecień 2022 całodniowy
2022-04-14T00:00:00+02:00
2022-04-15T00:00:00+02:00
Koszty:
200zł/170zł
Kontakt:
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
508143224

Zapraszam Was na zimową wycieczkę do Doliny Pięciu Stawów Polskich! Jest to najpiękniejsza dolina w Polsce, a końcowym punktem wycieczki będzie wizyta w schronisku PTTK z przepięknym widokiem na Orlą Perć (ma być lampa!).
Wyjście dla każdego, będziemy się doszkalać podczas wycieczki. Dodatkowo, poznacie przebieg zimowego obejścia do słynnej Piątki.
Wyjście nie jest przeznaczone dla dzieci.
Wycieczkę poprowadzi licencjonowany PRZEWODNIK TATRZAŃSKI, otrzymacie wszelkie niezbędne informacje przygotowujące do wyjścia i opiekę na miejscu.
Jest to wyjście jednodniowe.

Z uwagi na pandemię prosimy o zapisywanie się tylko osób zdrowych, „bezobjawowych”.
Wyjście może zostać odwołane z powodu niekorzystnej pogody, dużego zagrożenia lawinowego, silnego zalodzenia lub choroby przewodnika. Zachmurzenie lub delikatny opad śniegu nie jest powodem do odwołania wycieczki. Zaznaczamy, że jeśli szlak nie będzie przetarty i trzeba będzie go torować dojście do schroniska może okazać się niemożliwym, w takiej opcji nie ma możliwości zwrotu opłaty.

Spotykamy się na parkingu Palenica Białczańska ok 7:00: https://goo.gl/maps/PKPSETULE1o
Na wyjściu będą robione zdjęcia i potem kilka z nich umieścimy na facebooku. Udział w wydarzeniu oznacza zgodę na ich wykonanie i publikację. Jeśli ktoś nie chce być na zdjęciach – prosimy o informację, będziemy „omijać” obiektywem 🙂

*** TRASA ***
Palenica Białczańska – Wodogrzmoty Mickiewicza – Dolina Pięciu Stawów Polskich – Palenica Białczańska. Na końcu trasy znajduje się schronisko, do którego wstąpimy na obiad. Czas całego przejścia ok 6h plus postoje i szkolenie. Jeśli będzie trzeba torować – wycieczka wydłuży się. Suma podejść ok 700m, trasa będzie liczyć ok 15km. Największe podejście na samym końcu. Wyjście całodniowe.

Kto ma – zabiera raczki, raki, czekan, lawinowe abc i czołówkę. Należy nam zgłosić, kto posiada i jaki sprzęt zimowy. Bardzo przydatne będą kije trekkingowe i stuptuty. Brakujący sprzęt (raki, czekan, lawinowe abc) zapewni w cenie wycieczki przewodnik.

*** TRUDNOŚĆ ***

POZIOM PODSTAWOWY
Trzeba podejść dość wysoki próg stawiarski, niektórym daje on w kość, więc ta kondycja niech będzie chociaż przeciętna. Będziemy mieć też ciężkie dość plecaki.

*** SPRZĘT ***
Ubieramy się ciepło – bielizna najlepiej termoaktywna z długim rękawem, na to bluza, na to ciepła kurtka.
Wrzucamy obowiązkowo w plecak kurtkę przeciwdeszczową, termos z gorącą herbatą, krem z filtrem, okulary przeciwsłoneczne, czapkę, rękawiczki, komin. Kto ma – zabiera raki, czekan, lawinowe abc i czołówkę z nowymi bateriami (!!). Buty nie mogą mieć płaskiej podeszwy, muszą mieć solidny bieżnik. Najlepiej wysokie i ciepłe. Oraz – nieprzemakalne. Dobrze też mieć stuptuty i kije trekkingowe.
Plecak musi być odpowiednio duży (ok 30l) by pomieścić dodatkowy sprzęt, każda osoba musi mieć własny plecak. Nie zabieramy tornistrów dzieci ze szkoły. Plecak musi mieć troczki na sprzęt. Przewodnik może odmówić zabrania osoby źle przygotowanej do wycieczki (niewłaściwe obuwie, za mały plecak), opłata wtedy przepada.

*** TRANSPORT ***
Własny. Będziemy się dobierać do aut.

*** KOSZT ***
200zł, dla stałych klientów (powyżej 2 wyjść) zniżka, koszt wycieczki to 170zł.
Wydatki własne: parking (ok 35zł) + wstęp do TPN (dorośli 8zł, dzieci, studenci 4zł) + transport + ew. posiłek w schronisku.

Każdy uczestnik musi być ubezpieczony w NFZ.

*** ZAPISY ***
Zapisy przez przysłanie wiadomości na fb lub mailowej do info [at] aktualnewarunki.pl informującej o chęci wzięcia udziału. Aby potwierdzić miejsce należy też opłacić wyjazd. Dane zostaną podesłane mailem.

Wolnych miejsc: 10
Kategorie:

Dodaj komentarz