Kiedy:
28 maj 2022 całodniowy
2022-05-28T00:00:00+02:00
2022-05-29T00:00:00+02:00
Koszty:
300/250zł
Kontakt:
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
508143224
Tatry - Kopa Kondracka i Giewont

Zapraszam na wyjście combo – Kopę Kondracką i Giewont!
Z Kopy Kondrackiej rozpościera się jeden z najpiękniejszych widoków tatrzańskich, a z Giewontu popatrzymy na całe Zakopane i Podhale z góry.
Podczas podejścia przewidywane są częściowo zimowe warunki.
W zależności od warunków, może to być wyjście przeznaczone tylko dla osób, które już są przeszkolone zimowo.

Wycieczkę poprowadzi licencjonowany PRZEWODNIK TATRZAŃSKI, otrzymacie wszelkie niezbędne informacje przygotowujące do wyjścia i opiekę na miejscu.

Jest to wyjście jednodniowe. Czas przejścia ok 8h plus postoje. Suma podejść ok 1000m. Wyjście nie jest przeznaczone dla dzieci.

Wyjście może zostać odwołane z powodu niekorzystnej pogody, dużego zagrożenia lawinowego, silnego zalodzenia lub choroby przewodnika.

Spotykamy się przy rondzie Jana Pawła II ok 8:00.

Na wyjściu będą robione zdjęcia i potem kilka z nich umieścimy na facebooku. Udział w wydarzeniu oznacza zgodę na ich wykonanie i publikację. Jeśli ktoś nie chce być na zdjęciach – prosimy o informację, będziemy „omijać” obiektywem 🙂

Z uwagi na pandemię prosimy o zgłaszanie się na wycieczki osób zdrowych, „bezobjawowych”.

*** TRASA ***
Kuźnice – Hala Kondratowa – Kopa Kondracka – Giewont – Kuźnice.

*** TRUDNOŚĆ ***
Zaawansowany.
Jest to wyjście dla osób o dobrej kondycji, chodzących w góry. Podejdziemy 1200m do góry, co jest męczące. Szlak może być oblodzony, będzie częściowo zaśnieżony i jest stromy, śnieg będzie mokry, co utrudnia jego przejście.
Będziemy szli przeciętnym, a nawet wolnym tempem.

*** SPRZĘT ***
Ubieramy się umiarkowanie ciepło – bielizna najlepiej termoaktywna z długim rękawem, na to bluza, na to kurtka przejściowa (np. sweter puchowy). Spodnie zimowe.
Wrzucamy obowiązkowo w plecak termos z gorącą herbatą, krem z filtrem, okulary przeciwsłoneczne, czapkę, rękawiczki, szalik.

Kto ma – zabiera raczki, raki, czekan i lawinowe abc (detektor, sonda, łopata) oraz czołówkę. Buty nie mogą mieć płaskiej podeszwy, muszą mieć bieżnik. Najlepiej wysokie i ciepłe. Oraz – nieprzemakalne. Dobrze też mieć kije trekkingowe i stuptuty, na pewno trochę się będziemy zapadać w śnieg.
Brakujący sprzęt będzie zapewniony przez przewodnika (raki, czekan, lawinowe abc) i musi się zmieścić w plecaku (ok 30l), jeśli się nie zmieści – przewodnik może odmówić zabrania takiej osoby przy jednoczesnym przepadku forsy.

*** TRANSPORT ***
Własny

*** KOSZT ***
300zł. Cena zawiera opiekę przewodnika, sprzęt i nnw w Polsce.
Wydatki własne: wstęp do TPN (dorośli 8zł, dzieci, studenci 4) + transport (2x5zł)+ ew. posiłek w schronisku.
Zniżka dla osób, które już z nami wędrowały min. 2 razy, koszt wyjścia w takim wypadku to 250zł.
Osoby nieposiadające ubezpieczenia w NFZ muszą to uprzednio zgłosić, gdyż będzie konieczne wykupienie dodatkowego ubezpieczenia na Polskę.
Każdy z uczestników obowiązkowo musi sobie wykupić ubezpieczenie na ratownictwo na Słowacji, podpowiemy Wam jak to zrobić (koszt 2,5zł).

*** ZAPISY ***
Do wyczerpania miejsc. Zapisy przez przysłanie wiadomości na fb lub mailowej do info [at] aktualnewarunki.pl informującej o chęci wzięcia udziału. Aby potwierdzić miejsce należy też opłacić wyjazd. Dane zostaną podesłane mailem.

Wolnych miejsc: 5

Kategorie:

Dodaj komentarz