Kiedy:
24 kwiecień 2022 całodniowy
2022-04-24T00:00:00+02:00
2022-04-25T00:00:00+02:00
Koszty:
300/250zł
Kontakt:
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
508143224
Tatry - Giewont + krokusy

Zapraszam na wyjście na naszą narodową górę – Giewont! Jest to wycieczka zimowa, trudna, przeznaczona dla osób, które już są przeszkolone zimowo, potrafią hamować czekanem, chodzić na atakujących zębach raków w górę i w dół i poszukiwać w lawinisku. Uczestnicy najtrudniejsze momenty pod szczytem podejdą asekurowani lonżami na łańcuchach lub przewodnik założy poręczówkę.

Wycieczkę poprowadzi licencjonowany PRZEWODNIK TATRZAŃSKI, otrzymacie wszelkie niezbędne informacje przygotowujące do wyjścia i opiekę na miejscu.
Jest to wyjście jednodniowe. Czas przejścia ok 7h plus postoje. Suma podejść ok 900m. Wyjście jest przeznaczone dla osób dorosłych.
Wyjście może zostać odwołane z powodu niekorzystnej pogody, dużego zagrożenia lawinowego, silnego zalodzenia lub choroby przewodnika.
Spotykamy się przy rondzie Jana Pawła II ok 7:30.

Na wyjściu będą robione zdjęcia i potem kilka z nich umieścimy na facebooku. Udział w wydarzeniu oznacza zgodę na ich wykonanie i publikację. Jeśli ktoś nie chce być na zdjęciach – prosimy o informację, będziemy „omijać” obiektywem 🙂
Z uwagi na pandemię prosimy o zgłaszanie się na wycieczki osób zdrowych, „bezobjawowych”.

*** TRASA ***
Kuźnice – Hala Kondratowa – Przełęcz Kondracka – Giewont – Kuźnice.

*** TRUDNOŚĆ ***
Zaawansowany.
Jest to wyjście dla osób o normalnej kondycji, chodzących w góry. Podejdziemy 900m do góry, co jest męczące. Szlak może być oblodzony, będzie zaśnieżony i jest stromy, co utrudnia jego przejście.

*** SPRZĘT ***
Ubieramy się umiarkowanie ciepło – bielizna najlepiej termoaktywna z długim rękawem, na to bluza, na to kurtka zimowa. Spodnie zimowe.
Wrzucamy obowiązkowo w plecak termos z gorącą herbatą, krem z filtrem, okulary przeciwsłoneczne, czapkę, rękawiczki, szalik.
Kto ma – zabiera raki, czekan i lawinowe abc (detektor, sonda, łopata) oraz uprząż wspinaczkową, lonżę do via ferraty, kask i czołówkę. Buty nie mogą mieć płaskiej podeszwy, muszą mieć bieżnik. Najlepiej wysokie i ciepłe. Oraz – nieprzemakalne. Dobrze też mieć kije trekkingowe i stuptuty. Plecak musi pomieścić cały dodatkowy sprzęt, więc musi mieć ok 30l, mniejsze plecaki nie nadadzą się na to wyjście, przewodnik może odmówić zabrania klienta jeśli ten nie da rady wziąć sprzętu.
Brakujący sprzęt będzie zapewniony przez przewodnika (raki, czekan, lawinowe abc, uprząż, lonża, kask).

*** TRANSPORT ***
Własny.

*** KOSZT ***
300zł. Cena zawiera opiekę przewodnika i sprzęt oraz ubezpieczenie nnw.
Wydatki własne: wstęp do TPN (dorośli 8zł, studenci 4) + transport (2x5zł)+ ew. posiłek w schronisku.
Zniżka dla osób, które już z nami wędrowały min. 2 razy, koszt wyjścia w takim wypadku to 250zł.
Należy być ubezpieczonym w NFZ.

*** ZAPISY ***
Do wyczerpania miejsc. Zapisy przez przysłanie wiadomości na fb lub mailowej do info [at] aktualnewarunki.pl informującej o chęci wzięcia udziału. Aby potwierdzić miejsce należy też opłacić wyjazd. Dane zostaną podesłane mailem.
Wolnych miejsc: 5

Kategorie:

Dodaj komentarz