Kiedy:
13 kwiecień 2022 całodniowy
2022-04-13T00:00:00+02:00
2022-04-14T00:00:00+02:00
Koszty:
250/200zł
Kontakt:
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
508143224
Tatry - Kopa Kondracka

Zapraszam na wyjście na jeden ze szczytów Czerwonych Wierchów – Kopę Kondracką 2005m npm skąd rozpościera się jeden z najpiękniejszych widoków tatrzańskich.
Podczas podejścia przewidywane są zimowe warunki i piękna pogoda!!!
Jest to wyjście przeznaczone dla osób, które już są przeszkolone zimowo.
Wycieczkę poprowadzi licencjonowany PRZEWODNIK TATRZAŃSKI, otrzymacie wszelkie niezbędne informacje przygotowujące do wyjścia i opiekę na miejscu.
Jest to wyjście jednodniowe. Czas przejścia ok 7h plus postoje. Suma podejść ok 1000m. Wyjście nie jest przeznaczone dla dzieci.
Wyjście może zostać odwołane z powodu niekorzystnej pogody, dużego zagrożenia lawinowego, silnego zalodzenia lub choroby przewodnika.
Spotykamy się przy rondzie Jana Pawła II ok 7:30-8:00.
Na wyjściu będą robione zdjęcia i potem kilka z nich umieścimy na facebooku. Udział w wydarzeniu oznacza zgodę na ich wykonanie i publikację. Jeśli ktoś nie chce być na zdjęciach – prosimy o informację, będziemy „omijać” obiektywem 🙂
Z uwagi na pandemię prosimy o zgłaszanie się na wycieczki osób zdrowych, „bezobjawowych”.

*** TRASA ***
Kuźnice – Hala Kondratowa – Przełęcz pod Kopą Kondracką – Kopa Kondracka – Kuźnice.

*** TRUDNOŚĆ ***
Średniozaawansowany.
Jest to wyjście dla osób o normalnej kondycji, chodzących w góry. Podejdziemy 1000m do góry, co jest męczące. Szlak może być oblodzony, będzie zaśnieżony i jest stromy, co utrudnia jego przejście.
Będziemy szli przeciętnym, a nawet wolnym tempem.

*** SPRZĘT ***
Ubieramy się umiarkowanie ciepło – bielizna najlepiej termoaktywna z długim rękawem, na to bluza, na to kurtka zimowa. Spodnie zimowe.
Wrzucamy obowiązkowo w plecak termos z gorącą herbatą, krem z filtrem, okulary przeciwsłoneczne, czapkę, rękawiczki, szalik.
Kto ma – zabiera raczki, raki, czekan i lawinowe abc (detektor, sonda, łopata) oraz czołówkę. Buty nie mogą mieć płaskiej podeszwy, muszą mieć bieżnik. Najlepiej wysokie i ciepłe. Oraz – nieprzemakalne. Dobrze też mieć kije trekkingowe i stuptuty.
Brakujący sprzęt będzie zapewniony przez przewodnika (raki, czekan, lawinowe abc) i musi się zmieścić w plecaku (ok 30l), jeśli się nie zmieści – przewodnik może odmówić zabrania takiej osoby przy jednoczesnym przepadku forsy.

*** TRANSPORT ***
Własny

*** KOSZT ***
250zł. Cena zawiera opiekę przewodnik, sprzęt i nnw w Polsce.
Wydatki własne: wstęp do TPN (dorośli 8zł, dzieci, studenci 4) + transport (2x5zł)+ ew. posiłek w schronisku.
Zniżka dla osób, które już z nami wędrowały min. 2 razy, koszt wyjścia w takim wypadku to 200zł.
Osoby nieposiadające ubezpieczenia w NFZ muszą to uprzednio zgłosić, gdyż będzie konieczne wykupienie dodatkowego ubezpieczenia na Polskę.
Każdy z uczestników obowiązkowo musi sobie wykupić ubezpieczenie na ratownictwo na Słowacji, podpowiemy Wam jak to zrobić (koszt ok 3zł).

*** ZAPISY ***
Do wyczerpania miejsc. Zapisy przez przysłanie wiadomości na fb lub mailowej do info [at] aktualnewarunki.pl informującej o chęci wzięcia udziału. Aby potwierdzić miejsce należy też opłacić wyjazd. Dane zostaną podesłane mailem.
Wolnych miejsc: 6

Kategorie:

Dodaj komentarz