Kiedy:
23 Styczeń 2020 całodniowy
2020-01-23T00:00:00+01:00
2020-01-24T00:00:00+01:00
Koszty:
180zł
Kontakt:
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
508143224
Tatry Słowackie - wycieczka do Chaty Teryho ** P. ŚREDNI

Zapraszamy na wyjście do jednego z najwyżej położonych schronisk górskich w Tatrach – Chaty Terycho 2015m npm!!
Podczas podejścia przewidywane są zimowe warunki i piękna pogoda!!!
Przećwiczymy CHODZENIE W RAKACH, HAMOWANIE CZEKANEM oraz obsługę LAWINOWEGO ABC. Jest to wyjście przeznaczone dla osób, które już chodziły w rakach, nie dla osób po raz pierwszy wybierających się w Tatry zimą.
Wycieczkę poprowadzi licencjonowany PRZEWODNIK TATRZAŃSKI z uprawnieniami do wykonywania zawodu w górach Słowacji, otrzymacie wszelkie niezbędne informacje przygotowujące do wyjścia i opiekę na miejscu.
Jest to wyjście jednodniowe. Czas przejścia ok 6-7h plus postoje i ćwiczenia. Suma podejść ok 1000m, 17km. Wyjście nie jest przeznaczone dla małych dzieci.
Wyjście może zostać odwołane z powodu niekorzystnej pogody, dużego zagrożenia lawinowego, silnego zalodzenia lub choroby przewodnika.

Spotykamy się w Starym Smokowcu ok 8:00.

Będziemy starali się zoptymalizować dojazd i podobierać do aut, przewodnik może zabrać z Krakowa 3-4 osoby.

Na wyjściu będą robione zdjęcia i potem kilka z nich umieścimy na facebooku. Udział w wydarzeniu oznacza zgodę na ich wykonanie i publikację. Jeśli ktoś nie chce być na zdjęciach – prosimy o informację, będziemy „omijać” obiektywem 🙂

*** TRASA ***
Stary Smokowiec – Hrebienok – Chata Zamkowskiego – Chata Teryho – Stary Smokowiec tą samą trasą.
Szlak z dużym prawdopodobieństwem będzie oblodzony. Należy nam zgłosić, kto posiada i jaki sprzęt zimowy. Istnieje opcja wypożyczenia od przewodnika darmowo raków, czekana i lawinowego abc, do wyczerpania zapasów.
Link do trasy: https://mapa-turystyczna.pl/route/oita

*** TRUDNOŚĆ *** POZIOM ŚREDNIOZAAWANSOWANY
Jest to wyjście dla osób o normalnej kondycji, chodzących w góry. Podejdziemy 1000m do góry, co jest męczące. Szlak może być oblodzony, będzie zaśnieżony i jest miejscami stromy, co utrudnia jego przejście. To wycieczka dla osób, które już chodziły zimą w Tatry na łatwiejsze szlaki, strome podejście na próg wymaga skupienia.
Będziemy szli przeciętnym tempem.

*** SPRZĘT ***
Ubieramy się umiarkowanie ciepło – bielizna najlepiej termoaktywna z długim rękawem, na to bluza, na to kurtka zimowa. Spodnie zimowe.
Wrzucamy obowiązkowo w plecak termos z gorącą herbatą, krem z filtrem, okulary przeciwsłoneczne, czapkę, rękawiczki, szalik.
Kto ma – zabiera raki, czekan i lawinowe abc (detektor, sonda, łopata) oraz czołówkę z nowymi bateriami. Buty nie mogą mieć płaskiej podeszwy, muszą mieć bieżnik. Najlepiej wysokie i ciepłe. Oraz – nieprzemakalne. Dobrze też mieć kije trekkingowe i stuptuty.

*** POGODA ***
Spodziewana jest pogoda zimowa, słonecznie, ok -2 stopnie na górze, umiarkowany wiatr.

*** TRANSPORT ***
Własny. Będziemy się dobierać do aut.

*** KOSZT ***
180zł + ew. wypożyczenie sprzętu. Cena zawiera opiekę przewodnika i darmowy sprzęt do wyczerpania zapasów – kto pierwszy ten lepszy 🙂
Wydatki własne: transport + parking (euro!) + ew. posiłek w schronisku (euro!)
Zniżka dla osób, które już z nami wędrowały, koszt wyjścia w takim wypadku to 150zł.

Osoby nie posiadające ubezpieczenia w NFZ muszą to uprzednio zgłosić, gdyż będzie konieczne wykupienie dodatkowego ubezpieczenia na Polskę.
Każdy z uczestników obowiązkowo musi sobie wykupić ubezpieczenie na ratownictwo na Słowacji, powiemy Wam jak to zrobić.

*** ZAPISY ***
Otwarte do czwartku, 16.01 do godz. 17:00 (pod warunkiem posiadania lub możliwości załatwienia sprzętu). Zapisy przez przysłanie wiadomości pod adres info [małpka] aktualnewarunki.pl. Aby potwierdzić miejsce należy też opłacić wyjazd. Dane zostaną podesłane mailem.

Minimalna ilość uczestników: 4

Kategorie:

Dodaj komentarz