Kiedy:
27 Styczeń 2020 całodniowy
2020-01-27T00:00:00+01:00
2020-01-28T00:00:00+01:00
Koszty:
130zł
Kontakt:
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
508143224
Tatry - wycieczka do Doliny Pięciu Stawów Polskich ** P. PODSTAWOWY

Zapraszam Was na zimową wycieczkę do Doliny Pięciu Stawów Polskich! Jest to najpiękniejsza dolina w Polsce, a końcowym punktem wycieczki będzie wizyta w schronisku PTTK z przepięknym widokiem na Orlą Perć (jak chmury pozwolą 😉 ).
Podczas wycieczki postaram się Wam przybliżyć zasady turystyki zimowej, dopasowywać i zakładać raki oraz poruszać się w nich w terenie (osoby, które będą posiadać raki), używać czekana i lawinowego abc. Dodatkowo poznacie przebieg zimowego obejścia do słynnej Piątki.
Startujemy z Palenicy Białczańskiej (parkingu), a kończymy w schronisku w Pięciu Stawach na wys. ok 1671m npm. Podejście zajmuje ok 3-3,5h. Oczywiście potem musimy tak samo wrócić na parking, co nam zajmie ok 2-2,5h. Do czasu przejścia należy doliczyć postoje na szkolenie.
Wyjście nie jest przeznaczone dla małych dzieci.
Wycieczkę poprowadzi licencjonowany PRZEWODNIK TATRZAŃSKI, otrzymacie wszelkie niezbędne informacje przygotowujące do wyjścia i opiekę na miejscu.
Jest to wyjście jednodniowe.
Wyjście może zostać odwołane z powodu niekorzystnej pogody, dużego zagrożenia lawinowego, silnego zalodzenia lub choroby przewodnika. Zachmurzenie nie jest powodem do odwołania wycieczki.

Spotykamy się na parkingu Palenica Białczańska ok 7:30: https://goo.gl/maps/PKPSETULE1o
Będziemy starali się zoptymalizować dojazd i podobierać do aut.
Istnieje możliwość zabrania przez przewodnika 3-4 osób z Krakowa. Z Zakopanego dojeżdża bus z dworca/ronda JPII.
Na wyjściu będą robione zdjęcia i potem kilka z nich umieścimy na facebooku. Udział w wydarzeniu oznacza zgodę na ich wykonanie i publikację. Jeśli ktoś nie chce być na zdjęciach – prosimy o informację, będziemy „omijać” obiektywem 🙂

*** TRASA ***
Palenica Białczańska – Wodogrzmoty Mickiewicza – Dolina Pięciu Stawów Polskich – Palenica Białczańska. Na końcu trasy znajduje się schronisko, do którego wstąpimy na obiad. Czas całego przejścia ok 6h plus postoje. Suma podejść ok 700m, trasa będzie liczyć ok 15km. Wyjście całodniowe.
Szlak może być śliski. Kto ma – zabiera raki, czekan, lawinowe abc. Należy nam zgłosić, kto posiada i jaki sprzęt zimowy. Bardzo przydatne będą kije trekkingowe. Brakujący sprzęt można u nas wypożyczyć darmowo do wyczerpania zapasów. Kolejne osoby już będą musiały zapłacić za zewnętrzną wypożyczalnię.

Wizualizacja: https://mapa-turystyczna.pl/route/ys6

*** TRUDNOŚĆ *** POZIOM PODSTAWOWY
Na tej wycieczce uczymy używania całego zimowego sprzętu od podstaw (raki, czekan, lawinowe abc), wycieczka przeznaczona jest również dla nastolatków.
Na końcu szlaku spore podejście. Wycieczka na poziomie podstawowym dla każdego kto chciałby rozpocząć turystykę zimową w Tatrach i ma nieco lepszą kondycję i wytrzymałość.

*** SPRZĘT ***
Ubieramy się ciepło – bielizna najlepiej termoaktywna z długim rękawem, na to bluza, na to ciepła kurtka.
Wrzucamy obowiązkowo w plecak kurtkę przeciwdeszczową, termos z gorącą herbatą, krem z filtrem, okulary przeciwsłoneczne, czapkę, rękawiczki, komin. Kto ma – zabiera raki, czekan, lawinowe abc i czołówkę z nowymi bateriami (!!). Buty nie mogą mieć płaskiej podeszwy, muszą mieć bieżnik. Najlepiej wysokie i ciepłe. Oraz – nieprzemakalne. Dobrze też mieć stuptuty i kije trekkingowe.

*** POGODA ***
Spodziewana jest temperatura ok -3 stopnie, słonecznie, bez opadów i większego wiatru.

*** TRANSPORT ***
Własny. Będziemy się dobierać do aut.

*** KOSZT ***
130zł + wypożyczenie raków, czekana i lawinowego abc (dla osób, które ich nie posiadają i nie załapią się na nasz sprzęt) ok 70zł.
Wydatki własne: parking (30zł) + wstęp do TPN (dorośli 5zł, dzieci, studenci 2,50zł) + transport + ew. posiłek w schronisku.
Dla osób, które już z nami gdzieś były na wycieczce zniżka, cena to 110zł na wyjście.
Każdy uczestnik musi być ubezpieczony w NFZ.

*** ZAPISY ***
Otwarte do niedzieli, 26.01 o 17:00 pod warunkiem możliwości zapewnienia sprzętu. Zapisy przez przysłanie wiadomości pod adres info [małpka] aktualnewarunki.pl. Aby potwierdzić miejsce należy też opłacić wyjazd. Dane zostaną podesłane mailem.

Minimalna ilość uczestników: 5.

Kategorie:

Dodaj komentarz