Kiedy:
1 Luty 2020 całodniowy
2020-02-01T00:00:00+01:00
2020-02-02T00:00:00+01:00
Koszty:
50
Kontakt:
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
508143224
Tatry - wycieczka na Gęsią Szyję i Wiktorówki  ** P. INTRO

Zapraszam Was na zimową wycieczkę na Wiktorówki, Rusinową Polanę i Gęsią Szyję 1489m npm. Rusinowa Polana zachwyci nas słynnym widokiem na Tatry Wysokie, a z Gęsiej Szyi popatrzymy na ten widok z góry 😀 O ile nie będzie chmur 😉
Startujemy z parkingu na Wierch Porońcu i idziemy najpierw na Gęsią Szyję, a następnie do Sanktuarium Matki Bożej Jaworzyńskiej Królowej Tatr. Tam zwiedzimy symboliczny cmentarz.

Wycieczka nadaje się również dla dzieci, jest mało wymagająca kondycyjnie.

Wycieczkę poprowadzi licencjonowany PRZEWODNIK TATRZAŃSKI, otrzymacie wszelkie niezbędne informacje przygotowujące do wyjścia i opiekę na miejscu.
Jest to wyjście jednodniowe.
Wyjście może zostać odwołane z powodu niekorzystnej pogody, dużego zagrożenia lawinowego, silnego zalodzenia lub choroby przewodnika.

Spotykamy się na parkingu Wierch Poroniec ok 9:00.

Będziemy starali się zoptymalizować dojazd i podobierać do aut.
Z Zakopanego dojeżdża bus z dworca (kier. Morskie Oko).
Na wyjściu będą robione zdjęcia i potem kilka z nich umieścimy na facebooku. Udział w wydarzeniu oznacza zgodę na ich wykonanie i publikację. Jeśli ktoś nie chce być na zdjęciach – prosimy o informację, będziemy „omijać” obiektywem 🙂

*** TRASA ***
Wierch Poroniec – Rusinowa Polana – Gęsia Szyja – Rusinowa Polana – Wiktorówki – Wierch Poroniec
Czas całego przejścia ok 4h plus postoje. Suma podejść ok 450m, trasa będzie liczyć ok 10km. Po drodze nie będzie schronisk, zabieramy cały prowiant.
Szlak może być miejscami oblodzony. Kto ma – zabiera raczki/raki. Należy nam zgłosić, kto posiada i jaki sprzęt zimowy. Do wyczerpania zapasów zaopatrzymy Was w sprzęt.

Wizualizacja: https://mapa-turystyczna.pl/route/o0ph

*** TRUDNOŚĆ *** POZIOM INTRO
Brak trudności. Wycieczka dla każdego, również dla dzieci w wieku od 6 lat. Uczymy chodzenia w raczkach i podstaw zimowej turystyki.

*** SPRZĘT ***
Ubieramy się ciepło – bielizna najlepiej termoaktywna z długim rękawem, na to bluza, na to ciepła kurtka.
Wrzucamy obowiązkowo w plecak kurtkę przeciwdeszczową, termos z gorącą herbatą, krem z filtrem, okulary przeciwsłoneczne, czapkę, rękawiczki, komin. Kto ma – zabiera raczki. Buty nie mogą mieć płaskiej podeszwy, muszą mieć bieżnik. Najlepiej wysokie i ciepłe. Oraz – nieprzemakalne. Dobrze też mieć stuptuty i kije trekkingowe.

*** POGODA ***
Detale podamy bliżej wyjścia.

*** TRANSPORT ***
Własny.

*** KOSZT ***
50zł – cena zawiera opiekę przewodnika oraz raczki do wyczerpania zapasów. Dla stałych klientów zniżka – cena to 30zł.
Wydatki własne: parking (30zł)+ transport
Każdy uczestnik musi być ubezpieczony w NFZ.

*** ZAPISY ***
Otwarte do piątku, 31.01 o 17:00 pod warunkiem możliwości zapewnienia sprzętu. Zapisy przez przysłanie wiadomości pod adres info [małpka] aktualnewarunki.pl. Aby potwierdzić miejsce należy też opłacić wyjazd. Dane zostaną podesłane mailem.

Minimalna ilość uczestników: 8

Kategorie:

Dodaj komentarz