Zapraszamy do skorzystania z oferty naszej wypożyczalni sprzętu górskiego!

Działamy w Krakowie, na os. Kurdwanów, ul. Halszki, bardzo blisko Zakopianki (węzeł Łagiewniki). Wypożyczalnia zwykle czynna jest od godz. 18 do 20:30, ale trzeba się wcześniej umawiać, bo często jestem w górach. Odbiór odbywa się wieczorem, zwrot tak samo następnego dnia i jest to jedna doba. Nie wydajemy sprzętu rano. Nr tel. 730557887. Wolimy rozmowę telefoniczną od smsów (nie zawsze odpisujemy). Prosimy o zakrywanie nosa i ust podczas wypożyczania sprzętu.

Jesteśmy w stanie „ubrać” w raczki grupy nawet 20-osobowe!

Obsługujemy karty kredytowe – można za usługę zapłacić kartą, telefonem lub gotówką. Kaucję pobieramy gotówką lub blokadą środków na karcie, jednak zdjęcie tej drugiej zwykle trwa kilka dni i zależne jest od banku. My odblokowujemy pieniądze w momencie zwrotu, oczywiście pod warunkiem braku uszkodzeń sprzętu i dotrzymania terminu.

Kaucje u nas są dość wysokie, gdyż posiadamy nowy sprzęt i pobieramy jego równowartość, byśmy nie musieli brać na nasze barki ryzyka jego utraty i wydaje nam się to fair dla obu stron.

Stali klienci, którzy o sprzęt dbają, mogą liczyć na zniżki.

Uwaga!!
Od 20.05 wypożyczalnia zawiesza działalność na okres letni. Zapraszamy w grudniu!

Jaki sprzęt posiadamy?

Raczki –  Climbing Technology, Camp, Stubai, Grivel
Raki koszykowe – Climbing Technology Nevis Flex, Camp Stalker
Czekany – Grivel, Climbing Technology, Black Diamond
Zestawy lawinowe – 1x BCA (detektor Tracker 2), 2x Orthovox Resue Set 3+
Lonże do via ferraty – Climbing Technology Kit Ferrata Evolution Eclipse
Rakiety – TSL, 1 para do 80kg
Czołówka – 1x Black Diamond
Stuptuty – 1x Salewa (damskie L, męskie M)

Cennik (cena za dobę, w nawiasie kaucja):

Raczki – 15zł (120zł)
Raki – 20zł (250zł)
Czekan – 15zł (250zł)
Zapasowy łącznik do raków – 5zł (20zł)
Raki + czekan – 30zł  (500zł)
Lawinowe abc – 50zł (1200zł)
Detektor lawinowy – 40zł (900zł)
Zestaw via ferrata (kask, uprząż, lonża z absorberem) – 40zł (500zł)
Czołówka – 7zł (bez baterii) (100zł), baterie 4zł
Rakiety śnieżne – 20zł (400zł)
Stuptuty – 10zł (100zł)

Uszkodzenia potrącane z kaucji bez przepadku całej kaucji:
Złamanie łącznika w rakach – 20zł
Zgubienie nita od antisnow w rakach – 5zł
Zgubienie/zniszczenie dowolnego antisnow w rakach – 45zł
Uszkodzenie gumy lub łańcuszka w raczkach – 50zł

Regulamin

Wypożyczający to Klient.
1. Wraz z podpisaniem umowy wypożyczający zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wypożyczalni.
2. Wypożyczający użytkuje wypożyczony sprzęt na własną odpowiedzialność,  bierze również całkowitą odpowiedzialność za swoje zdrowie oraz życie podczas używania sprzętu oraz oświadcza, iż potrafi sprzętu bezpiecznie używać. Wobec tego nie będzie wnosił żadnych roszczeń z tytułu nieszczęśliwych wypadków, utraty zdrowia itp. wobec firmy Imponderabilis powstałych podczas używania sprzętu.
3. Przekazywany sprzęt w momencie wypożyczenia jest sprawny. Wypożyczający zobowiązuje się do sprawdzenia pobieranego sprzętu pod względem technicznym.
4. Wypożyczający oświadcza, iż sprzętu będzie używał w sposób zgodny z jego przeznaczeniem.
5. Wypożyczający oświadcza, że bierze na siebie pełną odpowiedzialność finansową za zgubienie, zniszczenie lub uszkodzenie sprzętu. W przypadku powyższego (nawet jeśli sprzęt jest częściowo uszkodzony i może się nadawać do naprawy) Wypożyczający zobowiązuje się do utraty na rzecz firmy Imponderabilis kaucji i zabrania dla siebie uszkodzonego sprzętu. Nie dotyczy  to zestawów lawinowych – tu obowiązuje jako naprawa szkody cena detaliczna nowego zestawu.
6. Zapłata za usługę oraz kaucja pobierana jest z góry za zadeklarowany czas wypożyczenia. Cennik znajduje się powyżej. Dopiero po dokonaniu obu opłat sprzęt zostanie wydany.
7. W razie odmowy uiszczenia kaucji zwrotnej lub opłaty – mamy prawo odmówić wypożyczenia sprzętu.
8. Końcowe rozliczenie odbywa się w momencie zwrotu sprzętu.
9. Kaucja jest zwracana w całości w dniu zwrotu wypożyczonego sprzętu. Warunkiem jest zwrot niezniszczonego i kompletnego sprzętu, ale z uwzględnieniem jego naturalnego zużycia w okresie użytkowania. Blokada na karcie kredytowej, pomimo jej zwolnienia zostanie zwolniona realnie dopiero, gdy zrobi to bank wypożyczającego i firma Imponderabilis nie ma żadnego wpływu na prędkość wykonania tej czynności przez bank.
10. Za niezwrócenie sprzętu w terminie naliczana jest za każdy dzień zwłoki opłata karna w wysokości określonej w cenniku wypożyczalni plus 50zł jednorazowej kary umownej. Gdy należność osiągnie wartość kaucji – jest ona pobierana z kaucji, a właścicielem sprzętu staje się Wypożyczający i nie może rościć praw do zwrotu pieniędzy. Jeśli przez opóźnienie zwrotu ktoś inny nie otrzyma zamówionego sprzętu – od razu przepada cała kaucja i sprzęt przechodzi na własność Wypożyczającego, który nie dotrzymał terminu. W przypadku zaistnienia możliwości opóźnienia należy jak najszybciej powiadomić o tym firmę Imponderabilis.
11. Firma Imponderabilis nie gwarantuje dostępności sprzętu – może odmówić wypożyczenia, gdy sprzętu braknie, również gdy ktoś inny nie zwrócił go na czas. Informacja o takim ryzyku, jeśli ono wystąpi, zostanie podana jak najszybciej, uprzednio, telefonicznie. Wypożyczalnia może odmówić wypożyczenia sprzętu (podczas rezerwacji) również bez podawania konkretnego powodu.
12. W kwestiach nieuregulowanych w regulaminie wypożyczalni obowiązują przepisy kodeksu cywilnego.

Zastrzegamy, że jeśli nastąpi przerwanie listka kontrolnego w lonży do via ferraty bez rozprucia tej lonży – uznana zostanie ona i tak za kompletnie zniszczoną.

Zgubienie rzepu od raczków oznacza ich zniszczenie i przepadek kaucji 120zł, a właścicielem raczków staje się Wypożyczający.