Już dziś, tj. 7.11.2019r. pierwsza ekipa wyszła porządkować szlaki górskie w ramach akcji „Posprzątamy 101 szczytów w 101 rocznicę odzyskania Niepodległości„. Szkoły otrzymały na wykonanie zadania dodatkowe dwa dni – czwartek i piątek. Pierwsza z nich – Szkoła Podstawowa z Krzeszowa wraz z opiekunem Łukaszem Elżbieciakiem zdobyła i posprzątała dziś szczyt Leskowiec w Beskidzie Małym. Młodzież znalazła kilka dużych worków śmieci na szlakach, gratulujemy i dziękujemy!! Naturalnie zaliczamy zdobycie szczytu, są obecne plakaty i worki ze śmieciami, co jest wymogiem akcji 😀 Pozostało nam więc do zdobycia jeszcze 100 wierzchołków!

Praktycznie wszystkie szczyty są już gotowe do akcji, trwają ostatnie szlify, z różnymi instytucjami przez miesiąc ustalaliśmy detale odbioru śmieci. Każdy ze szczytów posiada swego opiekuna, który czuwa nad prawidłowym przebiegiem akcji, a nad całością czuwa nigdy-nie-śpiąca Adminka strony i pomysłodawczyni, Maja Sindalska, która osobiście również posprząta jeden z wierzchołków.

Zapraszamy wszystkich jeszcze zastanawiających się nad dołączeniem – to świetna zabawa! Wyzwanie polega na zdobyciu wszystkich 101 szczytów w ciągu kilku dni, czy się nam to uda? Kto wie!?

Strona www akcji.