Aktualne Warunki

w Górach – miejsce, gdzie znajdziecie informacje o warunkach,
jakie panują we wszystkich górach Polski.

Zagrożenie lawinowe:

Tatry
1, NISKI
Dane poglądowe
Zweryfikuj koniecznie w TOPR
Beskidy
1, NISKI
Dane poglądowe
Zweryfikuj koniecznie w GOPR
Karkonosze
1, NISKI
Dane poglądowe
Zweryfikuj koniecznie w GOPR
Bieszczady
Brak informacji

Najświeższe informacje:

 

Beskid Śląski

Barania Góra

2021-05-12 21:38 Insta@tomaszpodgorke
Podejście niebieskim szlakiem z Wisły Czarne bezproblemowe, śniegu już praktycznie nie ma... kilka pojedynczych płatów dosłownie, chociaż i widziałem jedną osobę, która się na jednym płacie pośliznęła, ale to trzeba się postarać. Troszkę błota, troszkę wody, ale wszystko da się bez problemu ogarnąć w płytkich butach. Zejście zielonym, a później żółtym szlakiem z powrotem do Wisły Czarne. W drodze powrotnej śniegu praktycznie brak, w większości sucho, płytkie buty w zupełności wystarczą! Raki i czekan zbędne.
Tatry

Morskie Oko

2021-05-12 19:45 Insta@ewa_starzec
Wejście z Palenicy Białczańskiej. Trasa bardzo dobra, asfalt suchy. Droga powrotna tą samą trasą. Mało ludzi na szlaku. Pogoda rewelacyjna.
Pieniny

Sokolica, Trzy Korony

2021-05-11 21:16 Beata M
Ze Szczawnicy. Warunki bardzo dobre, sucho, bardzo słonecznie, rewelacyjna widoczność. Wejście na punkty widokowe bez żadnych kolejek.
Tatry

Giewont

2021-05-11 14:59 Insta@leeneeer
Niebieskim szlakiem z Kuźnic, do Schroniska droga bezproblemowa, chociaż w lesie nadal zalega śnieg i raczki się przydały. Od schroniska w kierunku przełęczy na początku bez śniegu, potem im bardziej w górę to przydały się raki, bo w raczkach za ślisko, dużo śniegu jeszcze przed Kondracką Przełęczą. Sporo osób było bez raków, ani też raczków, niektórzy zjeżdżali na jabłuszkach, ale polecam wziąć raki. Ogólnie śnieg męczący, nieraz można zapaść się po kolana. Przy schodzeniu polecam stuptuty, ponieważ śnieg ciągle wpada do butów. Od połowy szczytu sucho, łańcuchy wszystkie odkryte. Na szczycie trochę śniegu, ale nie trzeba mieć raczków. Ogólnie w ciągu dnia kilka razy zakładanie i zdejmowanie raczków i raków, ponieważ droga raz bez śniegu, a raz bardzo ślisko.
Masyw Śnieżnika

Śnieżnik

2021-05-11 13:39 Grzegorz Mandziej
Słonecznie i ciepło, bardzo silny wiatr. W ocienionych miejscach sporo śniegu i spływającej wody. Potrzebne nieprzemakalne buty i ewentualnie raczki.
Tatry

Trzydniowiański Wierch

2021-05-11 11:24 Insta@trzop_aneta_ruda
Szlakiem czerwonym z Polany Trzydniówki. Zejście czerwonym, potem żółtym Doliną Jarząbczą. Szlak z Polany Trzydniówki pełen mokrego, zapadającego się śniegu. Bardzo łatwo zgubić szlak w obecnych warunkach. W lesie lód, więc raki obowiązkowo. Zejście w stronę schroniska na Polanie Chochołowskiej zdecydowanie lepsze. Miejscami tylko śnieg. Można spokojnie bez raków.

Czytelnia

Aktualności z gór, porady, ciekawostki

Problem lawinowy – śnieg ślizgający się

Komunikat lawinowy, który sprawdzamy zawsze przed wyjściem w góry zawiera w sobie również problem lawinowy, czyli główną przyczynę występowania lawin. Na stronie Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego znajdziecie definicje wszystkich problemów jakie występują, poniżej zerknijcie na Więcej…

Raczkowe nadużycia

Od wielu lat doświadczeni turyści, ratownicy i przewodnicy apelowali, by turyści zawsze w plecaku zimą mieli raki lub chociaż raczki. Prośby odniosły w końcu skutek i w tym roku setki osób ruszyły w Tatry zaopatrzone Więcej…

Czy lód wytrzyma?

Wielokrotnie w radiu czy telewizji słyszymy apele o niewchodzenie na zamarznięte stawy, gdyż lód może się pod naszym ciężarem załamać. Ostrzeżenia bardzo słuszne, ale czy zawsze jest niebezpiecznie? Jak problem przedstawia się w Tatrach? Wiele Więcej…

Grubość lodu na tatrzańskich stawach

Właśnie otrzymaliśmy wyniki pomiarów grubości lodu na tatrzańskich stawach. Mierzy je co roku dr Maksymilian Solarski z Uniwersytetu Śląskiego. Pokrywy lodowe na wymienionych stawach są stabilne i bezpieczne. Morskie Oko – 28-38 cm, średnio około Więcej…

Warunkowe gadżety

Kupując nasze produkty wspierasz rozwój serwisu
,

Męski t-shirt bawełniany Dłonie

Bawełniany t-shirt z nadrukiem dłoni otulających góry.

,

Damski T-shirt bawełniany Dłonie

Bawełniany t-shirt z nadrukiem dłoni otulających góry.

,

Ciepła bluza męska z kapturem Dłonie

Męska, ciepła bluza z kapturem z nadrukiem dłoni otaczających góry.

,

Ciepła bluza damska z kapturem Dłonie

Damska, ciepła bluza z kapturem z nadrukiem dłoni otaczających góry.

Bądźmy w kontakcie

Masz pytania, propozycje? Śmiało pisz do nas.

IMPONDERABILIS

Maja Sindalska
ul. Halszki 37/2
30-611 Kraków
NIP: 661-21-64-256
Nr konta: 83 1950 0001 2006 0062 0489 0001 (Idea)

Kontakt

info {małpka} aktualnewarunki.pl

Prześlij nam informacje