Specjalnie dla Was przewodnik tatrzański przetestował zakopiańskie pączki! Poznajcie listę najpopularniejszych cukierni i najlepsze smaki wg naszej testerki. Cukiernie polecali lokalni mieszkańcy. Pod uwagę brane były tylko pączki z nadzieniem różanym w polewie lukrowej. Żadna z cukierni nie używała torebek foliowych do pakowania słodyczy, co również było jednym z kryteriów oceny.

Miejsce 6. Góralskie Praliny ul. Krupówki

Góralskie Praliny

Pączek niestety nie przypomina do końca smakiem tradycyjnego pączka. Nadzienie nieco sztuczne, ciasto przesiąknięte tłuszczem (i to raczej nie smalcem), cena kosmiczna, bo aż 6zł. Wygląd lokalu elegancki, obsługa bardzo miła.

Góralskie Praliny

 

Miejsce 5. Cukiernia Samanta ul. Krupówki

Cukiernia Samanta ul. Krupówki

Nadzienie pączka bardzo smaczne, jednak ciasto mocno mączne i nie do końca podeszło smakiem naszej testerce. W kolejce trzeba odstać ok 15-20 minut, bałagan w cenach. Za sztukę zapłacimy 3,50zł.

Cukiernia Samanta ul. Krupówki

 

Miejsce 4. Piekarnia u Dańca ul. Kościeliska

Piekarnia Dańca

Ciasto pączka bardzo smaczne, jednak nie do końca testerce odpowiadał smak nadzienia. Brak kolejki, miła obsługa, dobra cena – 2,80zł.

Cukiernia Dańca

 

Miejsce 3. Cukiernia Samanta ul. Witkiewicza

Cukiernia Samanta ul. Witkiewicza

Pączek smaczny, zarówno nadzienie jak i ciasto, jednak marmolady było bardzo mało. Ciasto nieco zbite, cena 3,50zł. Brak kolejek do kasy, miła obsługa.

Cukiernia Samanta ul. Witkiewicza

 

Miejsce 2. Steskal ul. Kościuszki

Steskal

Jako jedyny pączek ten z piekarni Steskal posiadał na lukrze skórkę pomarańczową, co znacznie poprawia smak. Nadzienie i ciasto bardzo smaczne, marmolady dużo, cena przyzwoita – 2zł. Obsługa bez zarzutów.

Steskal

 

Miejsce 1. Cukiernia Dudzik, Nalepa ul. Krupówki 22A

Cukiernia Dudzik, Nalepa

Najlepsze pączki w mieście!!! Smak idealny, brak wad, a jeśli szukalibyśmy ich na siłę, to może tylko brak skórki pomarańczowej. Cena 3zł i bardzo sympatyczne panie sprzedawczynie. Witryna niepozorna, a to tu znajdziecie najsmaczniejsze pączki na Tłusty Czwartek!

Cukiernia Dudzik, Nalepa

Cukiernia Dudzik, Nalepa

Niestety w niektórych cukierniach, które były na mojej liście, pączków brakło i nie mogłam ich przetestować: Piekarnia Anna ul. Chramcówki, Cukiernia Podwórko, ul. Krupówki, Kawiarnia Lodziarnia Żarneccy, Rozmaitości Belvedere. Jeśli uda mi się jutro kupić pączki – na pewno dodam wynik testu do listy.