Ostatnio dodane warunki:Tatry

Rusinowa Polana

2022-05-24 12:33
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Szlaki wspaniale suche. Nie ma ani grama błota, pogoda cudowna. Turystów sporo, parking na Wierch Porońcu o 11-ej pełny, brak miejsc. Bacówka działa, pyszne, świeżutkie sery. Są też owieczki. Szlak z Zazadniej na Wiktorówki na tygodniu jest zamknięty. Wierch Poroniec - Rusinowa Polana - Wiktorówki - Rusinowa Polana - Palenica Białczańska
Tatry

Dolina Chochołowska

2022-05-22 22:48
Insta@turysta.wedrowiec
Start zielonym szlakiem z Siwej Polany. Trasa prosta, do połowy droga asfaltowa. Szlak suchy, bez śniegu, można go pokonać rowerem.
Tatry

Kończysty Wierch

2022-05-22 22:46
Insta@aleksa_ndrape
Wejście na Trzydniowiański Wierch przez Dolinę Jarzabczą, zejście drugim szlakiem. Trasa sucha, bez śniegu, jedynie w niektórych miejscach jego śladowe ilości. Do wysokości około 1800 m nmp bardzo ciepło, powyżej umiarkowany, ale rześki wiatr. W stronę Starorobociańskiego na trasie śnieg prawie całkowicie wytopiony, w stronę Jarząbczego płaty śniegu na szlaku.
Tatry

Grześ, Rakoń

2022-05-22 22:32
Insta@paulinaiish
Żółtym szlakiem ze schroniska w Dolinie Chochołowskiej na Grzesia trasa czysta, bez utrudnień. Później Rakoń, tutaj już miejscowo płaty topniejącego śniegu, ale łatwe do ominięcia. Powrót tą samą drogą, gdyż niestety nie chcieliśmy ryzykować przejścia zielonym szlakiem z Przełęczy pod Wołowcem (Zawracie) bez raków (pierwszy bardzo stromy fragment w całości pokryty śniegiem). Przy wczorajszej pięknej pogodzie, doskonała widoczność. PS. W schronisku deser chochołowski obowiązkowy!
Tatry

Czarny Staw Gąsienicowy

2022-05-22 19:08
Julia
Brzeziny - Murowaniec - Czarny Staw Gąsienicowy - Hala Gąsienicowa - Boczań - Kuźnice Na wszystkich szlakach oprócz szlaku nad Czarny Staw Gąsienicowy warunki bardzo dobre, praktycznie wszędzie było sucho, w nielicznych miejscach małe błoto nie sprawiające żadnych problemów. Na szlaku do Czarnego Stawu Gąsienicowego nadal miejscami zalega śnieg. W większości można przejść bokiem po kamieniach, jednak w jednym miejscu jest ok 10-15 m podejścia tylko po śniegu. W tym miejscu warto mieć raczki albo chociaż kijki, szczególnie do zejścia, jednak większość ludzi radziła sobie bez.
Beskid Wyspowy

Jasień i Kutrzyca

2022-05-22 18:18
Sara Kryjak
Szlakiem żółtym z Lubomierza. Bardzo sucho, zero błota, podejście letnie. Sporo słońca, ale także dużo chmur i wiatru.
Beskid Niski

Olchowiec

2022-05-22 18:16
Piotr Stasiewicz
Tylawa - Smereczne - Wilsznia - Olchowiec - Polany Ciepło, upierdliwy wiatr. Na szlaku sucho. Ruch mały
Beskid Wyspowy

Ćwilin

2022-05-22 00:14
Insta@sara_cracovia
Podejście szlakiem niebieskim z Przełęczy Gruszowiec, zejście tym samym szlakiem. Warunki bardzo dobre, brak mokradeł, błota, za to na szczycie wietrznie. Trasa jedna z krótszych, około godziny podejścia, aczkolwiek dość stromo i kamienisto, tak więc dla bardziej zaprawionych górołazów.
Tatry

Rysy

2022-05-21 22:41
Insta@dobrezycienaturalnie
Podejście do Czarnego Stawu prawie bez śniegu. Od Czarnego Stawu śnieg. Wejście na Rysy żlebem w śniegu. Na dole miękki, od 1500m w górę twardy, zbity, ciężko wbić stopę poza wydeptanym śladem w śniegu. Bez raków nie ruszaj. Bardzo przydaje się czekan na ostatnich 150m pod szczytem.
Beskid Wyspowy

Luboń Wielki

2022-05-21 22:29
Insta@oh_chanson
Szlak żółty z Rabki, suchy. Końcówka to wymagający, skalisty fragment o zobowiązującej nazwie Perć Borkowskiego. To tam serwują Tatry na talerzu.
Beskid Niski

Cergowa

2022-05-21 20:27
Piotr Stasiewicz
Zyndranowa - Ostra - Piotruś - Zawadka Rymanowska - Cergowa - Dukla Od rana deszcz i w okolicy Zyndranowej błoto i kałuże. Potem słońce i silniejszy wiatr. Do Ostrej wszelkiej maści potykacze, przeszkadzacze. Dalej sucho i fragmenty mokre i trochę błotniste. Przy Piotrusiu ruch niewielki. Na podejściu pod szczyt łany kwitnącego czosnku niedźwiedziego. Na zejściu bród do przejścia po kamieniach. W cerkwi w Zawadce Romanowskiej remont, odkryte polichromie na suficie i w fragmencie ściany. Podejście na Cergową z większą ilością błota. Na zejściu ponownie czosnek niedźwiedzi. Mocno wieje.
Tatry

Dolina Pięciu Stawów Polskich

2022-05-21 19:44
Bartek Jarosławski
Z Palenicy do Piątki czarnym szlakiem (letnim). Sucho przez praktycznie całą dolinę. Od kolejki w górę zima. Szlakami płynie potok. Dalej mokry, przepadający śnieg. Czarny szlak częściowo przetarty i suchy, czasem się z niego schodzi. Trawers na końcu - 2 płaty śniegu, reszta sucha.
Beskid WyspowyMakowski

Lubomir

2022-05-21 18:38
Beata Odj
Trasa: Schronisko Kudłacze - Łysina - Trzy Kopce - Lubomir (Obserwatorium Astronomiczne) - Gościniec pod Lubomirem. Powrót tą samą trasą. Mimo nocnego i porannego deszczu szlak do przejścia bez przeszkód. Kijki w standardzie podejścia. Wejścia do Obserwatorium od godz. 11 do 17, wejścia o pełnej godzinie. Bilet normalny 15 zł. Pieczątka KGP w skrzyneczce. Warto patrzeć pod nogi - uwaga na salamandrę plamistą.
Beskid Mały

Potrójna

2022-05-21 18:22
Anita Dziekan
Trasa: Międzybrodzie Żywieckie - Góra Żar - Przełęcz Kocierska - Potrójna - Chata pod Potrójną - Potrójna - Rzyki. Wjazd kolejką na Górę Żar, potem MSB, z Potrójnej czarnym szlakiem do Rzyk, cała trasa sucha, pojedyncze kałuże i błoto nieistotne dla przebiegu trasy. Zejście do Rzyk strome, po dużych, luźnych kamieniach. Ostatni odcinek już w Rzykach można pokonać na skróty przez potok, albo można iść dalej czarnym szlakiem do przystanku autobusowego. Rano tuż po opadach deszczu, wietrznie, z biegiem dnia wypogodziło się. Cały dzień na zmianę wiatr i bezwietrznie. Dało się iść w krótkim rękawie. Odcinek od Żaru do Przełęczy Kocierskiej praktycznie bezludny, do Potrójnej już więcej osób. Na Potrójnej grupa harcerzy. Zejście do Rzyk - spotkanych kilka osób podchodzących na szczyt.
Karkonosze

Schronisko pod Łabskim Szczytem

2022-05-21 18:11
Bartosz Wasielewski
Szklarska Poręba - Schronisko pod Łabskim Szczytem - Wodospad Pancavy - Przełęcz Karkonoska (schronisko Odrodzenie) Warunki w Karkonoszach dobre, na trasie trochę niesprawiających problemów płatów śniegu (śnieg kopny). Pochmurno, w nocy była burza.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.