Ostatnio dodane warunki:Tatry

Rysy SK

2021-10-25 12:35
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Wyjście z parkingu Popradske Pleso Zastavka, przez Popradske Pleso, Żabi Staw, Chatę pod Rysami, Rysy. Niewielu turystów na szlaku i w schroniskach, na szczycie jak weszliśmy z 10 osób, jak poszliśmy na wierzchołek słowacki - nagle nikogo. Niesamowity widok pustych Rysów. Szlak suchy, bez błota, w niektórych miejscach śnieg i lód. Nie użyliśmy raczków, ale trzeba bardzo uważać na łańcuchach, przed Chatą pod Rysami, na przejściu przez grań ramienia Rysów w kominku, na szczycie. Strona polska w znacznie gorszej kondycji, śnieg i lód, warunki trudne. Piękna, słoneczna pogoda cały dzień. Rano rześko bardzo, lekki mróz, czapki, rękawiczki, kurtki puchowe. Później szlismy od wejścia w słońce już w samych koszulkach z długim rękawem. Powrót w bluzach. Trzeba być przygotowanym na bardzo różne temperatury. Wiatr tylko na Wadze i okolicy. Wspaniała widoczność!!
Tatry

Rysy PL

2021-10-25 00:28
Kamil Orda
Ciężki warun. Od dołu z rakami, bo lód, wyżej w raczkach, bo śnieg. Ślisko na lodzie.
Karkonosze

Śnieżka

2021-10-24 15:18
Ania Korpiela
Słoneczko i bardzo słaby wiatr i trochę śniegu. Warunki bardzo dobre, dobra widoczność, niebo bezchmurne.
Tatry Zachodnie

Rohacz Płaczliwy

2021-10-24 09:38
Kasia SG
Rohacz Ostry i Rohacz Płaczliwy: szlak w całości przyprószony śniegiem, przylodzenia na zacienionych częściach trasy, z kolei mocno nasłonecznione troche śliskie od wody lub błota. Smutna Dolina z ekspozycją pólnocną miejscami przylodzona. Nie ma jednak jeszcze w co raczów wbijać, chociaż lepiej je mieć, niż nie 😉
Beskid Żywiecki

Pilsko , Hala Mizowa

2021-10-24 05:24
Dawid Jarecki
Od wczoraj sypało śniegiem , tempnok -3 st , odczuwalna niżej.
Tatry

Siwy Wierch

2021-10-24 00:23
Insta@ourway.pl
Trasa: wyjście czerwonym szlakiem z Horaren pod Bielu Skalou zejście do Sedlo Palenica i dalej żółtym na Zadny Ivanov. W górnej części szlaku trochę śniegu, na tyle, że raczki się przydały, ale ostatecznie można poradzić sobie bez nich.
Beskid Śląski

Skrzyczne i Malinowska Skała

2021-10-24 00:21
Insta@tomaszpodgorke
Klasyka gatunku... Warunki świetne! Miejscami wilgotnie i troszkę błota w zacienionych miejscach, ale poza tym sucho i przyjemnie. Ludzi o dziwo wcale nie aż tak dużo... Piękne słońce i rześka temperatura... Pełna paleta barw i kolorów!
Tatry

Świnica

2021-10-23 23:58
Insta@ra.dziedzic
(Kuźnice - Murowaniec - Zawrat - Świnica - Liliowe - Murowaniec - Kuźnice) Info: @ra.dziedzic Po nocnychwieczornych opadach w Tatrach zalegało około 1cm świeżego śniegu. Szlak w górę bardzo przyjemny, dobra przyczepność. Raczki przydały się dopiero na łańcuchach tuż przed Zawratem. Na przełęczy jak i w drodze na Świnicę warunki letnie. Bardzo ciepło, zero wiatru, śladowe ilości lodu i śniegu. Na szczycie tylko kilka osób, pusto. Dalej warunki zmienne, w zacienionych miejscach lodowisko, bez raczków ciężko. W drodze powrotnej wielokrotne zakładanie i ściąganie raczków. Poranny śnieg w wielu miejscach zamienił się w oblodzenie. Najcięższe warunki, prawdziwe lodowisko tuż przed Murowańcem. Na całej trasie bardzo mało ludzi, jak na weekend ekstremalnie mało.
Beskid Żywiecki

Babia Góra, Jałowiec

2021-10-23 23:55
Insta@b33eer
Pętla : Zawoja - Jałowiec, Mała Babia GóraBabia Góra, Sokolica, Cyl Hali Śmietanowej - Zawoja Szlak na Jałowiec, do Małej Babiej bardzo urokliwy, przyjemny, miejscami duże kałuże, do ominięcia, całość suchy szlak. Nocleg w schronisku. Szlak żółty, Perć Akademików - oblodzony na łańcuchach, zejście wyślizgane - raczki zdecydowanie potrzebne, zejście bez nich sprawia wiele trudności. Z Krowiarek przez Halę Śmietanową do Zawoi sporo błota, wilgotne podłoże. Polecam traskę 😉
Beskid Żywiecki

Babia Góra

2021-10-23 19:10
Anka Flork
Przed południem nie było ślisko, ale wiatr okrutny.
Tatry

Orla Perć

2021-10-23 18:43
Insta@mountain.crazy.girl
Granaty - Krzyżne (wejście od Stawu Gąsienicowego, zejście do Doliny Pięciu Stawów). Startowałam z Kuźnic. Niebieskim szlakiem przez Boczań do Stawu Gąsienicowego. Trasa bez śniegu. Później kierując się na Zawrat odbiłam na żółty szlak w lewo. Na początku bez problemu, ale im wyżej tym więcej śniegu i lodu. Ja weszłam bez raczków. Jednak na fragmencie Granaty - Krzyżne raczki już są niezbędne. O ile fragmenty szlaku od D5S są bez lodu i śniegu, tak część od Stawu Gąsienicowego jest bardzo oblodzona. Z Przełęczy Krzyżne zeszłam do D5S. Tutaj żółty szlak już bez utrudnień. Jedyny kiepski fragment to w stronę Roztoki przy wodospadzie. Tam jest bardzo ślisko. Oczywiście jak w naszych Tatrach - było pięknie 🙂
Beskid Żywiecki

Babia Góra

2021-10-23 15:10
Insta@odyn_forester
Przełęcz Krowiarki czerwonym na Diablak Przełęcz Brona Mała Babia Góra zielonymniebieskim do Żywieckich Rozstaji czerwonym do Markowych Szczawin. Szlak suchy, obyło się bez raczków. Na Diablaku jak to na Diablaku... Urywa łeb, temperatura odczuwalna pewno z -15. Zejście z Małej Babiej śliskie od wydeptanego błotka - nasypało nieco świeżego śniegu, ale raczej nie wpłynie na śliskość szlaku.
Beskid Wyspowy

Mogielica

2021-10-23 14:38
Insta@mkkornafel
Szlak zielony z Przełęczy Rydza-Śmigłego na Mogielicę. Zejście żółtym do Słopnic. Szlak suchy. Śladowe ilości błota, które można obejść. Silny wiatr potęguje uczucia zimna. Parking przy Rydzu Śmigłym o 9:00 pusty. Niewielka ilość ludzi na szlaku.
Tatry

Czerwone Wierchy

2021-10-23 11:13
Insta@da_ga_em
Podejście szlakiem czerwonym od Kir, zejście zielonym przez Przełęcz pod Kopą Kondracką. Warunki dobre, sucho, powyżej 1300m miejscami oblodzenia, ale raczki zbędne w trakcie całej trasy. Na szczytach mróz, przechodzące chmury, wiatr, odczuwalna temperatura -8.
Beskid Wysypowy

Mogielica

2021-10-23 11:10
Insta@kaszperek_j
Na szczycie śnieg z liśćmi więc trochę ślisko. Lekkie błotko. Trasa to szlak niebieski, zaczyna on się od parkingu w Szczawie na Berkówce. Przez jakieś 2km jest asfalt, przez kolejne 4 km droga żwirowana, a na sam koniec strome podejście przez kamienie. Trasa idealnie nadaje się na wypad z rodzinką.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.