Warunki dla zapytania Beskid Śląski:Beskid Śląski

Barania Góra

2021-05-12 21:38
Insta@tomaszpodgorke
Podejście niebieskim szlakiem z Wisły Czarne bezproblemowe, śniegu już praktycznie nie ma... kilka pojedynczych płatów dosłownie, chociaż i widziałem jedną osobę, która się na jednym płacie pośliznęła, ale to trzeba się postarać. Troszkę błota, troszkę wody, ale wszystko da się bez problemu ogarnąć w płytkich butach. Zejście zielonym, a później żółtym szlakiem z powrotem do Wisły Czarne. W drodze powrotnej śniegu praktycznie brak, w większości sucho, płytkie buty w zupełności wystarczą! Raki i czekan zbędne.
Beskid Śląski

Stożek i Soszów Wielki

2021-05-10 21:46
Insta@marcin83g
Start nieczynny do końca listopada dworzec PKP w Wiśle Głębce, szlak niebieski do czerwonego, a powrót zielonym. Warunki bardzo dobre choć upalnie z porywistym wiatrem. Ścieżka sucha, widoczność wzorowa.
Beskid Śląski

Szyndzielnia, Klimczok

2021-05-07 06:37
Magdalena Miketta
Żółtym szlakiem z Doliny Wapienicy na Szyndzielnię. Trochę błotka, strumyk płynie szlakiem. Wyżej sucho. Ostatnie podejście na Klimczok w twardym śniegu i lodzie, ale idzie się dobrze. Czarny szlak z Trzech Kopców pod Klimczokiem również w śniegu.
Beskid Śląski

Barania Góra

2021-05-04 11:05
Piotr Staniszewski
Na podejściu lekko ślisko
Beskid Śląski

Klimczok

2021-05-02 23:43
Insta@tomaszpodgorke
Parking Wapienica - Błatnia - Klimczok - Szyndzielnia - Parking Wapienica Od parkingu do Błatniej śniegu praktycznie brak, za to czeka na nas miła, mięciutka ciapa. Od Błatniej do Klimczoka najpierw ciapa, a później stary, mokry śnieg, ale niestwarzający problemów. Od Klimczoka do Szyndzielni, najpierw mokry śnieg, a później sympatyczne błotko. Od Szyndzielni do parkingu całą drogę towarzyszy nam błotko, aż do asfaltu. Raczki zbędne, kijki momentami przydatne, ale da radę bez problemu bez. Przygotować się na całe ubłocone buty i w moim przypadku spodnie po kolana, ale może to ja po prostu chodzić prosto nie umiem.
Beskid Śląski

Błatnia

2021-05-02 14:37
Marta Kozyra
Beskid Śląski

Wielka Czantoria

2021-05-01 23:27
Insta@darekkusiak
Czantoria Wielka, Soszów Wielki Trasa: start przy dojnej kolejce Poniwiec, dojście do zielonego szlaku i dalej w kierunku Czantorii. Z nabieraniem wysokości gęstnieje mgła i zmaga się wiatr. Pod nogami błoto, miejscami zbity śnieg. Na szczycie Czantorii gęsta mgła. Po drodze nikogo nie spotkałem. Dalej czerwonym szlakiem w kierunku Soszowa Wielkiego. Wędrówkę utrudniał porywisty wiatr. O zdobyciu szczytu Soszowa informuje tabliczka, gęsta mgła ograniczała widoczność do 20 metrów. Powrót tą samą trasą.
Beskid Śląski

Klimczok, Szyndzielnia

2021-05-01 21:48
Insta@wujek_ostry
Szyndzielnia - Klimczok - Błatnia Początek parking Bielsko Wapienica, nastepnie podejście na zaporę. Żółtym szlakiem atak na Szyndzielnię. Śniegu brak, błotko śladowe ilości. Na odcinku Szyndzielnia - Klimczok miejscami śnieg. Podobnie miedzy Klimczokiem a Błatnią, poruszanie się nie sprawia kłopotu. Na kilku jednak metrach szlaku przypominamy sobie jeszcze o chodzeniu po górach w zimie.
Beskid Śląski

Klimczok

2021-05-01 12:12
Anna Madej
Pętelka ze Szczyrku: w górę zielonym, niebieskim i czarnym szlakiem, na dół czarnym, czerwonym i żółtym. Warunki w górę idealne, w dół miejscami resztki śniegu, błoto i ślisko. Na samym szczycie jeszcze trochę topniejącego śniegu, trochę niżej całkiem sucho. Raczki niepotrzebne, z kijkami momentami łatwiej się idzie. Pogoda super, ale widoczność średnia.
Beskid Śląski

Trzy Kopce Wiślańskie

2021-04-30 22:35
Insta@ewelin_e
Pętla przez Trzy Kopce Wiślańskie i Grabową. Start z parkingu na Przełęczy Salmopolskiej żółtym szlakiem na Trzy Kopce Wiślańskie, później zielonym i czarnym na Grabową, zejście czerwonym na parking do punktu startu. Na początku żółtego trochę błota, na poboczu śniegu później szlak aż do Bacówki Brenna suchy. Z Bacówki na zielonym do wyjścia na płyty błoto i woda. Później już do końca trasy sucho. Mgliście, słaba widoczność, od wejścia na czarny szlak przejaśnienia. Momentami lekki wiatr, ale ciepło.
Beskid Śląski

Barania Góra

2021-04-30 19:44
Sara Kryjak
Szlakiem niebieskim z Wisły, powrót przez Magurkę Wiślańską i szlak żółty. Warunki typowo wiosenne, na zmianę woda i potok na szlaku, błoto, resztki miękkiego śniegu i sucha ziemia. Całą trasę można zrobić bez raczków, my mieliśmy kijki. Sam szczyt suchy, bez śniegu. Przy zejściu z Baraniej szlakiem zielono-czerwonym jest jedno strome miejsce z zalegającym miękkim śniegiem gdzie rekordziści (w tym ja) wpadali po pas 😀 Pogoda sprawiła miłą niespodziankę, rano pokropiło i postraszyło, ale od 9.30 pełne rozpogodzenie i dość mocne słońce.
Beskid Śląski

Skrzyczne

2021-04-25 22:55
Insta@tomat1n1
Podejście ze Szczyrku, z parkingu na końcu ulicy Dębowej - również polecam, mega miła pani. Wychodząc z parkingu od razu znajdujemy się na niebieskim szlaku, który prowadzi na sam szczyt. Na dole szlaku wiosna, sucho, ciepło. Powyżej 850m zaczyna się pojawiać sporadycznie śnieg gdzieś w bardziej zacienionych miejscach. Powyżej 1000m mamy już zimę i śnieg na stałe. Jest go sporo, miejscami ponad metr, ale na szlaku jest ubity i idzie się przyjemnie. Wracałem tą samą trasą. Jak kogoś kusi kolejka, to obecnie ma przegląd techniczny aż do majówki. Pogoda super, bezwietrznie, bezchmurnie, ciepło. Wszelkie dodatkowe sprzęty typu raczki - zbędne, aczkolwiek nie zaszkodzi wziąć gdyby się zrobiła szklanka. Na szczycie schronisko wydaje posiłki, są też leżaczki, można odpocząć na tarasie z pięknymi widokami.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.