Warunki dla zapytania Droga pod Reglami:Tatry

Regle

2022-04-26 19:35
Biegam-po-szlakach
Info: biegam-po-szlakach Od wejścia do Doliny za Bramką - Dolina Małej Łąki - Wielka Polana Małołącka - Przysłop Miętusi - Hruby Regiel - Droga pod Reglami Na Drodze pod Reglami bez śniegu i lodu. W Dolinie Małej Łąki do skrzyżowania mało śniegu, wyżej w kierunku Wielkiej Polany Małołąckiej zalega śnieg, ale można go częściowo ominąć. Śnieg kopny, niezbyt śliski. Na Wielkiej Polanie Małołąckiej bez śniegu, dużo krokusów i trochę błota na głównym szlaku, tuż obok sucho. Za polaną w kierunku Przełęczy Kondrackiej kopny śnieg. Na szlaku czarnym z polany na Przysłop Miętusi fragmentami śnieg, brak śniegu i płynąca szlakiem woda, Przysłop Miętusi bez śniegu w kierunku Hrubego Regla nowy suchy szlak, za szczytem znów śnieg (północne zbocze) i na Drodze pod Reglami wilgotno, ale bez śniegu. Turystów zaledwie kilku.
Tatry

Nosal, Regle

2022-04-08 21:32
Patryk Tomera
Tatry i Pasmo Gubałowskie, Gubałówka, Droga pod Reglami, Nosal, Kalatówki Śnieg na słonecznych stokach Gubałówki już w większości wytopiony. Kilka białych odcinków występuje w zacienionych, leśnych fragmentach. Sporo błota, przez co miejscami jest dość ślisko. Pod Reglami (ja szedłem od Strążyskiej w stronę Doliny ku Dziurze, dalej przy Dolinie Białego, do samej skoczni) sytuacja zgoła odmienna!! Liczne odcinki z solidną warstwą lodu - jest naprawdę bardzo ślisko! Fragmentami czarny szlak płynął, były widoczne kamienie, kawałek dalej zaś lodowisko lub zmrożony śnieg. Raczki naprawdę przydatne. Podejście na Nosal od Hotelu Murowanica (od tamy) niemal całe bez śniegu i lodu. Większość dość sucha. Pod koniec kilka odcinków ze śniegiem i niewielką ilością lodu, wyżej trochę bardziej mokro, ale dodatkowy sprzęt zbędny - dobre buty w zupełności wystarczają 😉 Zejście na Nosalową Przełęcz również niemal zupełnie bez śniegu i lodu. Biało robi się natomiast przy odbiciu z Nosalowej Przełęczy w stronę Kuźnic. Kilka wyslizganych odcinków. Miejscami jeszcze sporo starego śniegu. Od Kuźnic w stronę Kalatówek najpierw sucho, kamienie całkowicie na wierzchu. Tuż przed budką z biletami pojawia się mokry śnieg, a nieco wyżej istne lodowisko! Raczki obowiązkowo (przynajmniej moim zdaniem, ja osobiście fragment do Kalatówek szedłem w rakach z racji, iż nie posiadam raczków). Na tym odcinku leżało dzisiaj kilka osób. Co do krokusów - powoli zaczynają się pojawiać. Na moje oko do szczytu rozkwitu i dywanów brakuje około 10-14 dni. Wiele zależy od pogody 😉 Zbocza Gubałówki zaczynają pokrywać się fioletowymi kwiatami. Na Kalatówkach również powoli wychodzą spod śniegu i na wytopionych miejscach na polanie.
Tatry

Regle

2022-04-01 14:50
Grzegorz Nałęcz
Dolina za Bramką, Droga pod Reglami od Doliny za Bramką poprzez wejście do Doliny Małej Łąki do Gronika Epoka lodowa za nami, jest świeży śnieg. Przyczepność bardzo dobra. W Dolinie za Bramką warto trzymać się wąskiej, wydeptanej w zimie ścieżki (40cm szerokości) poza nią widać dziury głębokie na nawet 30-40cm) trzeba uważać. Na Drodze pod Reglami mniejsza warstwa śniegu, brak lodu, raczki zbędne tak jak w Dolinie za Bramką. Warto korzystać z pięknej śnieżnej aury.
Tatry

Droga pod Reglami

2022-03-28 20:12
Janusz Taborski
Najlepiej sprawdziłyby się tam łyżwy.
Tatry

Dolina Strążyska

2022-03-27 00:24
Muskat 4U
Droga pod Reglami - Dolina Strążyska Na Drodze pod Reglami od wejścia do Doliny Za Bramką do Doliny Strążyskiej bardzo dużo lodu, raczkiraki nieodzowne! W samej Dolinie Strążyskiej na początku błoto pośniegowe, dalej troszkę kopnego śniegu, czasem ubity śnieg, raczki wskazane. Turystów bardzo mało mimo niedzieli, szlak do Wodospadu Siklawica ubity i na stromych fragmentach śliski, ale bez lodu pod butem. Sam wodospad zamarznięty.
Tatry

Regle

2022-03-22 20:59
Muskat 4U
Droga pod Reglami - Dolina Małołącka - Przysłop Miętusi - Wielka Polana Małołącka - Dolina Małej Łąki - Droga pod Reglami Wycieczka biegowa. Śnieg przyczepny, brak zlodowaceń (poza 20m odcinkiem między wejściem do Doliny za Bramką a Doliną Małej Łąki). Śnieg zmrożony z minimalną warstwą niezwiązaną z podłożem, która daje bardzo dobrą przyczepność nawet podczas biegu bez raków i raczków. Podbieg na Przysłop Miętusi bez fragmentów śliskich. Na Wielkiej Polanie Małołąckiej główna ścieżka twarda, ale widać, że w dzień była trochę grząska - lekkie wgłębienia po butach, ale da się biec, za polaną w lesie w kierunku Giewontu śnieg ubity, ale przyczepny. Poza główną ścieżką na Wielkiej Polanie Małołąckiej śnieg zapada się. Zbieg szlakiem niebieskim w kierunku Gronika, na stromych fragmentach troszkę ślisko, ale da się wolno zbiec (tu raczki wskazane). Dalej na szlaku 'ukraińskim' żółto-niebieskim (stop wojnie!!) przyczepność bardzo dobra. 11km, 1h20m
Tatry

Giewont

2022-03-19 21:44
Pathar Em
Zakopane Rondo JPII - Kuźnice - Hala Kondratowa - Giewont - Przełęcz Kondracka - Dolina Małej Łąki - Gronik - Droga pod Reglami - Zakopane Rondo JPII. Od kuźnic śnieg zbity na beton do Hali Kondratowej zalecane raczki. Od schroniska zalecam od razu raki, w górę na Giewont śnieg mokry, rozpadający się pod butami, tendencja do poślizgnięć. Na szczyt wejście najlepiej w rakach, część łańcuchów pod śniegiem. Na Dol. MŁ szlak też przetarty, ale można się miejscami zapadać po kolanapas. Droga pod Reglami obowiązkowo raczki dużo lodu, bardzo ślisko! Słońce bardzo operowało, zbędne ciepłe kurtki i wiele warstw, na podejściach wręcz gorąco.
Tatry

Droga pod Reglami

2022-01-22 18:37
Beata Odj
Droga pod Reglami od skoczni - Polana Strążyska Piękna zima wszędzie. Całe przejście w raczkach, bo tak i wygodniej i bezpieczniej. Z uwagi na późny start turystów niewielu.
Tatry

Czerwone Wierchy

2021-09-26 23:59
Muskat 4U
Kuźnice - Kasprowy Wierch - Kopa Kondracka - Ciemniak - Tomanową Dolina - Dolina Kościeliska - Wąwóz Kraków ze Smoczą Jamą - Droga pod Reglami (do Doliny Za Bramką) Podejście na Kasprowy suche i przyjemne, przejście od Kasprowego przez Kopę Kondracką i Czerwone Wierchy również piękne i suche. Względnie mało ludzi na szlaku. Na Ciemniaku mgła i wiatr. Od Chudej Przełączki znów pięknie i bezwietrznie. Dolna część szlaku w Tomanowej Dolinie lekko wilgotna i wyślizgane kamienie. W Dolinie Kościeliskiej sucho i dużo ludzi (w schronisku spora kolejka). Wąwóz Kraków mokry, ale niezbyt śliski. Duża kolejka (gdyż napotkaliśmy wycieczkę szkolną). Wyjście z jaskini i szlak żółty prowadzący do Polany Pisanej bardzo śliski i nieprzyjemny. Dalej w Kościeliskiej i pod Reglami sucho i przyjemnie.
Tatry

Sarnia Skała

2021-07-12 16:14
Anita Dziekan
Trasa: Droga pod Reglami - Dolina Białego - Sarnia Skała - Dolina Strążyska. Mokro, ślisko i błotniście. Co chwilę coś padało. Widoków brak. Na szlaku od Czerwonej Przełęczy do Sarniej Skały tworzyły się małe zatory. Bufet w Dolinie Strążyskiej czynny. Szarlotka 12 zł. W Dolinie Strążyskiej większy ruch turystyczny niż w Dolinie Białego.
Tatry

Dolina Strążyska

2021-06-29 07:39
Muskat 4U
Trasa: wejście do Doliny za Bramką - Dolina Strążyska - Droga pod Reglami - wejście do Doliny Białego Ruch pod reglami niewielki w Dolinie Strążyskiej dużo turystów, ale da się bezkolizyjnie biec. Przy kasach koło 9.30 kilka osób. Pod Siklawicą kilkanaście osób. Na Polanie Strążyskiej jeszcze bez tłumu. Szlak w Dolinie Strążyskiej suchy, ale już podejście pod Siklawicę mokre - śliskie kamienie. Pod reglami bez błota, ale ziemia wciąż wilgotna. Przed godziną 10 w kolejce do kasy w Dolinie Strążyskiej już około 30-40 osób. Dużo zorganizowanych wycieczek. Wejścia do Dolin Białego, ku Dziurze i za Bramką bez żadnych kolejek. Pogoda bez zarzutu o poranku.
Tatry

Przysłop Miętusi

2021-06-06 21:03
Anita Dziekan
Trasa: Gronik - Dolina Małej Łąki - Przysłop Miętusi - Wielka Polana Małołącka - Droga pod Reglami - Dolina za Bramką - wylot Doliny Strążyskiej, do Przysłopu sucho, jedynie trzeba uważać na mostkach i drewnianych progach, bo są jeszcze wilgotne i śliskie. Ścieżka nad Regalmi w lesie mokra i śliska, na Polanie w miarę sucho, na Drodze pod Reglami w miejscach zacienionych mokro i lekkie błoto, w Dolinie za Bramką większość drogi sucha, dopiero na koniec przed bramką mokre kamienie, oznaczenie zakończenia doliny zniszczone, leży w potoku. W Dolinie również tablica TPN z informacją o remoncie szlaku. Reszta Drogi pod Reglami wilgotna, w jednym miejscu błotnista, pierwszy mostek za Doliną za Bramką bardzo śliski. Na całej trasie umiarkowana ilość ludzi. Do słońca i w marszu ciepło, gdy się na chwilę usiądzie zimny wiatr szybko wychładza.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.