Warunki dla zapytania Goryczkowa Czuba:Tatry

Goryczkowa Czuba

2021-07-21 21:40
J. G.
Kasprowy - Kopa Kondracka - Hala Kondrarowa - Kuźnice Szlak wilgotny, miejscami mokry. Przy zejściu na Halę Kondratową - miejscami po szlaku spływa woda. Widoczność na szczycie zerowa, przy wejściu na Giewont - sporo ludzi, dużo turystów w drodze na szczyt.
Tatry

Goryczkowa Czuba, Giewont

2021-07-15 23:26
Arleta Musikowska
Start z Kasprowego. Straszyli burzami od samego rana, a burza przyszła dopiero po 16 🙂 Na trasie Kasprowy - Kopa Kondracka - Giewont - Kuźnice trafiły się może 2 chmury, które na chwilę przysłoniły widoki 😉
Tatry

Goryczkowa Czuba

2021-07-09 23:32
Insta@czasemwgory_czasemnie
Bardzo malownicza trasa z Kuźnic najpierw niebieskim szlakiem do Hali Kondratowej, następnie zielonym na Przełęcz Pod Kopą Kondracką i dalej czerwonym na szczyt Kopy Kondrackiej i również czerwonym z Kopy na Kasprowy Wierch. Zejście z Kasprowego przez Halę Gąsienicową. Warunki dobre, trasa przez większość czasu prowadzi przez otwarty teren, więc latem warto zabrać więcej wody i coś na głowę oraz sprawdzić, czy nie ma zagrożenia burzowego. Uwaga na końcówkę zejścia z Gąsienicowej do Kuźnic niebieskim szlakiem - są dość śliskie odcinki. Kopa Kondracka, Kasprowy Wierch
Tatry

Goryczkowa Czuba

2021-07-07 21:17
Insta@soy__monica31
Trasa Kuźnice, Kalatówki, Hala Kondratowa, Przełęcz pod Kopą, Kopa Kondracka, i później na Kasprowy. Trasa przyjemna, gdzieś tam daleko jest jeszcze śnieg, ale na trasie suchutko. Niewiele ponad 20 stopni i lekki wiatr.
Tatry

Goryczkowa Czuba, Świnicka Przełęcz

2021-06-25 16:19
Rafał Kalinowski
Szlak od Kopy Kondrackiej do Świnickiej Przełęczy, powrót przez Halę Gąsienicową i Dol. Jaworzynki. Od rana lampa, po południu deszcz, mgła i zerowa widoczność. Śnieg jedynie w jednym miejscu na Świnickiej Przełęczy.
Tatry

Giewont, Goryczkowa Czuba

2021-06-18 05:58
Insta@tomaszpodgorke
Kuźnice - Giewont - Kopa Kondracka - Kasprowy Wierch - Murowaniec - Kuźnice Klasyka gatunku. Giewont zrobiony bez tlenu, ale o dwóch Snickersach. Od Hali Kondratowej na sam Giewont sucho. Na szczycie ok godz. 10:00 o dziwo tylko kilka osób. Zejście z Giewontu po suchej skale. Na Kopę Kondracką szlak również suchy, po drodze niedaleko szczytu, jeden kilkumetrowy płat śniegu, niesprawiający żadnego problemu. Spokojnie do przejścia na czworaka przez każdego sprawnego turystę. Od Kopy Kondrackiej na Kasprowy Wierch szlak suchy, bez śniegu. Przy zejściu z Kasprowego Wierchu żółtym szlakiem do Murowańca, jeden kilkunastometrowy płat śniegu, ale spokojnie do przejścia, choć było kilka osób, którym schodząc udało się tam wyłapać zająca. Ja ich nie widziałem, ale podobno tam były. Teraz pogoda: gorąco, duszno, parno, jak w piecu u mojej babci.
Tatry

Goryczkowa Czuba, Giewont

2021-06-15 23:48
Insta@tatra_life
Kasprowy - Giewont Słonecznie, ciepło, delikatny wiatr. Krótkie spodnie, lekka kurtka. Do przejścia suchą stopą. Czerwone Wierchy jak wczesną jesienią.
Tatry

Goryczkowa Czuba, Giewont

2021-06-14 23:34
Krzysztof Czajka
Giewont, Kopa Kondracka, Kasprowy Wierch Trasa: Gronik - Dolina Małej Łąki - Giewont - Kopa Kondracka - Kasprowy Wierch - Hala Gąsienicowa - Boczań - Kuźnice. Warunki bardzo dobre, raczki zbędne, śnieg punktowo tylko w rejonie wejścia na Kopę Kondracką i zejścia z Kasprowego, już tylko jako forma ciekawostki.
Tatry

Goryczkowa Czuba

2021-06-12 00:11
Insta@patrycjakolec
Zielonym szlakiem z Kuźnic przez Myślenickie Turnie na Kasprowy Wierch. Kilka płatów śniegu na podejściu do przejścia w samych butach, ale z kijkami. Wcześnie rano nawet kozice udało się spotkać. Przejście dalej na Przełęcz pod Kopą Kondracką i na Halę Kondratową - tu zupełnie sucho. Pogoda wytrzymała pomimo pesymistycznych prognoz, a koło 10 się nawet wypogodziło. Na Kasprowym mijaliśmy biegaczy, był organizowany konkurs biegowy.
Tatry

Goryczkowa Czuba

2021-05-14 09:33
Szymon Mazur
Hala Kondratowa - Kuźnice - Myślenickie Turnie - Kasprowy Wierch - Kopa Kondracka - Przełęcz Kondracka - Hala Kondratowa. W Dolinie Kondratowej bez zmian, oblodzenia i ślisko w lesie. Na szlaku na Kasprowy do Myślenickich Turni śniegu niewiele, powyżej lasu już bardzo dużo i jeden nieprzyjemny trawers w okolicy Suchej Czuby. Na Grani większość szlaku wytopiona, ale kilka pól śnieżnych wymagających większej uwagi. Przed Pośrednim Goryczkowym szlak "ginie" pod śniegiem i sporo osób szło szczytem zamiast omijać to od południa. Na Przełęczy Kondrackiej spore nawisy. Z przełęczy do Doliny Kondratowej mocno wyślizgane, pojawiła się też rynna zjazdowa.
Tatry

Goryczkowa Czuba

2021-05-09 00:36
Insta@ada_panek
Kuźnice - Hala Kondratowa - Kondracka Przełęcz - Kopa Kondracka - Kasprowy Wierch - Hala Gąsienicowa - Kuźnice Warunki wiosenne, większość trasy w śniegu grząskim, płynącym od samego rana. Szczególnie przejście od Przełęczy pod Kopą Kondracką na Kasprowy Wierch wymaga czujności, są momenty gdzie śnieg w ogóle nie trzyma się podłoża. Mimo słońca na dole, zdecydowanie nie polecam przejścia trasy bez żadnego sprzętu - niestety na trasie zdarzały się osoby w samych adidasach.
Tatry

Goryczkowa Czuba

2021-04-26 23:06
Gosia
Przejście z Kasprowego do Kuźnic przez Przełęcz pod Kopą Kondracką i Kalatówki. Pogoda idealna, cały czas słońce i bez wiatru, szlak przetarty, a śnieg zbity. Raki obowiązkowe, czekan mile widziany. P.S. Jedna para ochrzaniona za wchodzenie w krokusy 😉
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.