Warunki dla zapytania Hala Kondratowa:Tatry

Goryczkowa Czuba

2021-10-08 12:59
Joanna Bernacka
Kasprowy Wierch-Goryczkowa Czuba - Hala Kondratowa Skały przeważnie suche, w kominkach na grani jednak mokre i tam trzeba było uważać. Po drodze widmo Brockenu.
Tatry

Czerwone Wierchy

2021-10-03 10:21
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Kuźnice - Hala Kondratowa - Przełęcz pod Kopą Kondracką - Kopa Kondracka - Ciemniak - Piec - Kiry Szlaki suche, w znakomitej kondycji. T Jakieś sporadyczne błoto na zejściu z Ciemniaka. Silny wiatr, rzadko przestawiający, ale nieprzyjemny, odczuwalna temperatura poniżej zera. Kto się wybierał odpowiednio to traumy mieć nie będzie, ale zdarzały się i osoby w krótkich spodenkach 😉 Tatry Wysokie pod chmurką, na Czerwonych Wierchach większość czasu dobra widoczność, czasem tworzący się nad naszymi głowami wał fenowy psuł widoki. Sporo turystów jak na warunki dla koneserów 😉
Tatry

Hala Kondratowa

2021-09-24 19:34
Beata Odj
Trasa: Kuźnice - Schronisko na Hali Kondratowej - Kuźnice Na trasie ruch niewielki. Kilkoro turystów. Przy schronisku można spokojnie znaleźć miejsce przy ławach. Odgłosy rykowiska bardzo wyraźne. Prowadzone są jakieś prace na szlaku w kierunku na Przełęcz pod Kopą Kondracką. Piękne kolory jesieni, a borowikowa z makaronem przepyszna.
Tatry

Hala Kondratowa

2021-09-23 10:57
Tomasz Petelicki
Tatry

Goryczkowa Czuba

2021-08-29 08:52
Insta@mariamietlicka
Trasa Kuźnice - Kalatówki - Hala Kondratowa - Kopa Kondracka - Kasprowy Wierch i powrót tą samą drogą. Kalatówki i Kondratowa z lekkim deszczykiem zarówno w jedną jak i drugą stronę. Podejście na Kopę bardzo ciężkie, widoczność 3-4 m, bardzo silny +- północny wiatr zawiewa deszcz, trudno wręcz oczy otworzyć, a im dalej w stronę Kasprowego tym gorzej, bardzo śliskie kamienie można zjechać idąc szczytami, zbawieniem było trafić na momenty szlaku które nie były odkryte czyli szły na stronę słowacką i chroniły przed wiatrem ze strony Polski. Powrotna droga bez zmian w warunkach. Jedynie na Kondratowej zbierało się wtedy już więcej ludzi. Bez pelerynki ciężko byłoby te trasę przejść mimo dobrych kurtek przeciwdeszczowych, bo deszcz padał w takich ilościach.
Tatry

Hala Kondratowa

2021-07-17 01:18
Insta@tatra_life
Na Hali Kondratowej kwitnie już wierzbówka. Na podejściu mokro, w godzinach popołudniowych spora ilość turystów.
Tatry

Goryczkowa Czuba

2021-07-07 21:17
Insta@soy__monica31
Trasa Kuźnice, Kalatówki, Hala Kondratowa, Przełęcz pod Kopą, Kopa Kondracka, i później na Kasprowy. Trasa przyjemna, gdzieś tam daleko jest jeszcze śnieg, ale na trasie suchutko. Niewiele ponad 20 stopni i lekki wiatr.
Tatry

Giewont

2021-06-09 23:57
Sevencoins.pl
Dolina Małej Łąki - Kondracka Przełęcz - Giewont - Kondracka Przełęcz - Hala Kondratowa - Kalatówki Szlaki suche, jedna łata śniegu pod przełęczą do ominięcia pod przełęczą. Szlak na Halę Kondratową otwarty, ale jeszcze koparki się tam kręcą.
Tatry

Goryczkowa Czuba

2021-05-14 09:33
Szymon Mazur
Hala Kondratowa - Kuźnice - Myślenickie Turnie - Kasprowy Wierch - Kopa Kondracka - Przełęcz Kondracka - Hala Kondratowa. W Dolinie Kondratowej bez zmian, oblodzenia i ślisko w lesie. Na szlaku na Kasprowy do Myślenickich Turni śniegu niewiele, powyżej lasu już bardzo dużo i jeden nieprzyjemny trawers w okolicy Suchej Czuby. Na Grani większość szlaku wytopiona, ale kilka pól śnieżnych wymagających większej uwagi. Przed Pośrednim Goryczkowym szlak "ginie" pod śniegiem i sporo osób szło szczytem zamiast omijać to od południa. Na Przełęczy Kondrackiej spore nawisy. Z przełęczy do Doliny Kondratowej mocno wyślizgane, pojawiła się też rynna zjazdowa.
Tatry

Goryczkowa Czuba

2021-05-09 00:36
Insta@ada_panek
Kuźnice - Hala Kondratowa - Kondracka Przełęcz - Kopa Kondracka - Kasprowy Wierch - Hala Gąsienicowa - Kuźnice Warunki wiosenne, większość trasy w śniegu grząskim, płynącym od samego rana. Szczególnie przejście od Przełęczy pod Kopą Kondracką na Kasprowy Wierch wymaga czujności, są momenty gdzie śnieg w ogóle nie trzyma się podłoża. Mimo słońca na dole, zdecydowanie nie polecam przejścia trasy bez żadnego sprzętu - niestety na trasie zdarzały się osoby w samych adidasach.
Tatry

Kopa Kondracka

2021-05-09 00:16
Insta@mankanka
Kuźnice - Kalatówki - Hala Kondratowa - Przełęcz pod Kopą Kondracką - Kopa Kondracka - Przełęcz Kondracka - Hala Kondratowa - Kuźnice. W drodze na Halę lód na trasie, bez raczków miejscami ciężko. W drodze na szczyt dużo mokrego, cięzkiego i osuwajągo się śniegu, raki bardzo przydatne. Cały dzień piękne słońce i niesamowite widoki oraz przyjemna temperatura, na szczycie silny wiatr - koniecznie krem z filtrem i okulary przeciwsłoneczne. Na drodze powrotnej od Kopy do Przełęczy pojawiała się już miejscami trasa bez śniegu, zejście do Hali ciężkie, dużo osuwającego i mokrego śniegu, który utrudniał zachowanie równowagi.
Tatry

Giewont

2021-05-08 22:39
Insta@tomaszpodgorke
Kuźnice - Hala Kondratowa - Giewont Od Hali Kondratowej do Przełęczy Kondrackiej śnieg mokry, sypki, obsuwający się - jednym słowem mega upierdliwy i wiele osób sprawdzało jak się na nim siedzi. Od Przełęczy Kondrackiej na Giewont szlak pół na pół - odkryte skały i mokry śnieg. Podejście na Giewont po większości w miarę suchej skale. W kilku miejscach było mokro, a pod samym szczytem i na szczycie mokry śnieg. Na zejściu pierwsza połowa łańcuchów odkryta i idzie się w większości po skale, ale śnieg też miejscami jest, ale nie stwarzający większych problemów. Końcowe łańcuchy przed wąską półką w połowie zasypane, trzeba się trzymać skały. Na dojściu do półeczki i na półeczce trzeba iść ostrożnie, bo jest mokry śnieg. Raki na zejściu bardzo momentami przydatne. Raczki kiepsko sobie radziły. Nie lekceważcie proszę Giewontu! Jeden chłopak dzisiaj zaliczył kilkunastometrowy zjazd na śniegu schodząc ze szczytu. Zatrzymał się na skale.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.