Warunki dla zapytania Pieniny:Pieniny

Trzy Korony, Sokolica

2021-10-15 23:42
Insta@szukam_slonca
Trasa: Sromowce Niżne ? Trzy Korony? Zamek Pieniński ? Czertezik? Sokolica - Krościenko nad Dunajcem. Szlak na całej trasie raczej suchy, piękna, złota jesień. Sporo turystów.
Pieniny

Trzy Korony, Sokolica

2021-10-10 15:26
Insta@ourway.pl
Trasa ze Szczawnicy przez Sokolicę, Trzy Korony do Sromowiec Niżnych i stamtąd przez Czerwony Klasztor brzegiem Dunajca powrót do Szczawnicy. Warunki wymarzone. Jesień w pełni, szlaki puste w porównaniu do Tatr czy Bieszczad.
Pieniny

Wysoka

2021-10-08 21:18
Ela Cybulka
Trasa z Wąwozu Homole do Krościenka bez żadnych przeszkód. Zaczynało się we mgle, ale po wyjściu na szczyt widoki cudne.
Pieniny

Sokolica, Trzy Korony

2021-10-03 00:07
Insta@agadebska92
Rano mało turystów, po południu kolejka na Trzy Korony około 2 godz, warunki ogólnie dobre, aczkolwiek momentami błoto, bardzo wietrznie 🙂
Pieniny

Sokolica, Trzy Korony

2021-09-25 11:37
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Krościenko - Sosnów - Sokolica - Sokola Perć - Zamek Pieniny - Trzy Korony - Chwała Bogu - schronisko Trzy Korony - Sromowce Niżne Rano pochmurno, więc widok na Tatry słaby z Sokolicy, po południu lampa. Rano niewielu turystów, z biegiem dnia coraz więcej, koszmarne tłumy na szlaku na Zamek Pieniny - pielgrzymka. Tragiczna kolejka ok 14-ej na Trzy Korony, ponoć na 2-3 h stania, nie wiem ile dokładnie, bo nie sprawdzałam, zrezygnowaliśmy z wejścia na szczyt, bardzo szkoda, bo to dzieciaki szły na wycieczkę na ten szczyt cały dzień 🙁 Naród nagle odkrył w sobie górołaza i to co się dzieje teraz na szlakach nieco przerasta ludzkie pojęcie. W schronisku sporo ludzi, jedna toaletapłeć to trochę maławo. Szlaki różne - suche, wilgotne, zabłocone, szczególnie zejście z Chwały Bogu do Wąwozu Szopczańskiego tragicznie śliskie. Sokola Perć w dobrej kondycji. Parkingi pełne. Ciepło, część drogi pokonaliśmy w koszulkach z krótkim rękawkiem, część w bluzach.
Pieniny

Trzy Korony

2021-09-05 16:45
Insta@kamilkuczmarski
Godz. 12
Pieniny

Trzy Korony

2021-09-05 16:39
SeeMountains
Trasa Sromowce Niżne - Przełęcz Szopka - Trzy Korony - Kosarzyska - Sromowce Niżne. Pogoda słoneczna, delikatny wiatr, około 15C. Czas oczekiwania do kasy i wejścia na platformę widokową około godziny 13 trwa łącznie godzinę.
Pieniny

Wysoka, Palenica

2021-08-28 00:56
Insta@chodz_sie_powloczymy
Jaworki - Wierchliczka - Wysoka - Wysoki Wierch - Palenica. W kilku miejscach na szlaku błoto, były odcinki gdzie nie bardzo dało się je obejść. Tłoczno na Wysokiej i Palenicy, w pozostałych miejscach na szlaku nie było dużo turystów.
Pieniny

Sokolica

2021-08-22 17:03
Insta@sylviaa.dr
Weekendowy wypad w Pieniny udany. Pogoda świetna, co sprawiło że na szlaku było sporo turystów. Symbol Pienin ma się dobrze.
Pieniny

Trzy Korony

2021-08-15 08:52
Insta@wuj4sz3k
Kolejka na szczyt. Okres oczekiwania 1h.
Pieniny

Wysoka

2021-07-10 14:24
Darka Zuber
Wąwóz Homole - Wysoka - Szafranówka - Orlica Generalnie cała trasa podobnie - błota jako takiego nie ma, ale jest ślisko. Zwłaszcza na podejściu na Wysoką i na zejściu z Szafranówki do Orlicy.
Pieniny

Trzy Korony, Sokolica

2021-06-06 19:59
Insta@mankanka
Krościenko - Trzy Korony - Zamkowa Góra - Sokolica - Krościenko Początek żółtym szlakiem z Krościenka (parking płatny przy ul. Trzech Koron), następnie niebieskim na Trzy Korony, pętla przez Zamkową Górę, niebieskim na Sokolicę i powrót zielonym do Krościenka. Na szlak wyruszyliśmy o 7:00 rano więc na trasie i szczycie niemal pustki, jednak z każdą godziną coraz więcej osób. Na Sokolicy już dużo ludzi, więc szybko stamtąd uciekaliśmy. Szlaki miejscami w zacienionych odcinkach mocno zabłocone. Dużo tzw. "niedzielnych turystów" w trampkach i rodzin z małymi dziećmi. Na niebieskim szlaku na odcinku Bajków Groń - Czertezik, zwłaszcza w okolicy Białych Skał spotkaliśmy grupy osób nieprzygotowane na taki szlak, włącznie z płaszczącymi dziećmi, które bały się iść dalej ze względu na wysokie skały (i noszonych na rękach podczas wspinaczki) lub dorosłe osoby, które miały lęk wysokości. Przez to powstawały zatory, często w niebezpiecznych miejscach. Tatry niestety lekko zamglone, ale poranna mgła w dolinach widoczna z Trzech Koron bajka 🙂
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.