Warunki dla zapytania Rycerzowa:Beskid Żywiecki

Wielka Rycerzowa

2022-08-28 23:13
Insta@bbeskid
Soblówka - Wielka Rycerzowa - Przełęcz Przegibek - Soblówka Drogi w większości suche. Na szlakach i przy bacówce ruch niewielki. Szlak niebieski między Rycerzową a Przegibkiem momentami mocno zarośnięty. Polecam bardziej widokowy szlak czerwony.
reklama

Gdzie w góry...


Tomasz Habdas
"Gdzie w góry na weekend. Górskie trasy dla każdego" to praktyczny przewodnik i poradnik przygotowujący do jednodniowych wycieczek i weekendowych wypadów w Beskidy. W tej książce znajdziesz wiele wskazówek, jak przygotować się na górską wyprawę, i porad, co naprawdę będzie ci potrzebne, a co jest jedynie zbędnym gadżetem.
Beskid Żywiecki

Muńcuł, Wielka Rycerzowa

2022-05-21 17:45
Kinga
Szlakiem zielonym z Ujsół. Wybuch zieleni. Sucho, przyjemnie i przebajeczne widoki. Coś pięknego!
Beskid Żywiecki

Wielka Rycerzowa

2022-05-14 23:35
Insta@ewelin_e
Bendoszka Wielka, Wielka Rycerzowa Wyjście szlakiem zielonym z Joneczkowe Rycerki w stronę schroniska na Przegibku, podejście na Bendoszkę Wielką, następnie przejście w stronę Przełęczy Przegibek i dalej czerwonym w stronę Bacówki na Rycerzowej. Zejście czerwonym i niebieskim do punktu startu. Szlak suchy, tylko miejscami trochę płynącej wody. Na czerwonym w stronę Rycerzowej sporo powalonych drzew na szlaku. Czerwony zejściowy od Małej Rycerzowej mocno rozjeżdżony, trzeba być czujnym i szukać oznaczeń. O godz. 8 na parkingu tylko 5 samochodów. Na szlaku jak i w schroniskach mało ludzi. Pogoda piękna, widoki również. Ps. Na zejściu po niebieskim szlaku biegał koń, który ani myślał ustąpić drogi, trzeba było ominąć go krzakami.
Beskid Żywiecki

Wielka Rycerzowa

2022-04-11 22:44
Insta@klaudiadydziak
Dzisiejsze podejście z Soblówki szlakiem żółtym na Wielką Rycerzową i zejście szlakiem czarnym również do Soblówki. Idąc w górę szlak obecnie mocno zniszczony przez prowadzoną wycinkę drzew, dużo błota, a wyżej grząski śnieg. Przy wiosennych roztopach wygodniejszy szlak czarny.
Beskid Żywiecki

Wielka Rycerzowa

2022-02-26 17:51
Kinga
Wielka Rycerzowa, Przegibek, Bendoszka Wielka Na całej długości szlaku od Joneczkowe Rycerki śnieg. Na początku jest go mniej, powyżej jest go sporo, jest związany, szlak jest na całej długości przetarty. Z Rycerzowej w kierunku Przegibka szlak niebieski bardzo wąski, śniegu sporo, przedeptane, aż do Bendoszki. Na szlaku zielonym w dół z Przegibka do Joneczkowych ubite od skuterów, które dojeżdżają do schroniska. Stuptuty bardzo przydatne. Trudności brak.
Beskid Żywiecki

Wielka Rycerzowa

2022-02-12 23:22
Sepp Hashravi
Rycerzowa Mała i Wielka Pętla z Soblówki. Na Małą żółtym i zielonym z Wielkiej niebieskim i zielonym przez Przysłop. Na szlaku śnieg lekko zmrożony, przetorowany jedynie miejscami, trzeba po śladach, ale bez żadnych trudności technicznych. Widoczność znakomita, pogoda również, przed Małą po wyjściu z lasu mocny wiatr. Ludzi sporo, pełny parking pod kościołem o godz. 9, po południu zaparkowane samochody ciągnęły się już wzdłuż ulicy.
Beskid Żywiecki

Wielka Rycerzowa

2022-02-12 23:16
Wojtek
Warunki dobre. Dużo przymarzniętego śniegu, pokrywa 1,5 - 0,5m, zero opadów, przejrzystość powietrza igła. Skitourowcy mają raj, piechurzy trochę się mordują w śniegu, szlaki z grubsza przetarte.
Beskid Żywiecki

Wielka Rycerzowa

2022-01-13 23:20
Tomasz Zając
Wyjście szlakiem czarnym z Soblówki do Bacówki PTTK Rycerzowa, warunki dobre, miejscami szlak oblodzony, przykryty świeżym puchem. W paru miejscach raczej potrzebne raczki. Zejście również czarnym szlakiem. Żółty szlak w niedziele 9.01.2022 wydawał mi się dużo bardziej oblodzony miejscami.
Beskid Żywiecki

Rycerzowa Wielka

2021-12-11 22:00
Anita Dziekan
Trasa: z Rycerki Górnej przez Praszywkę Wielką, Bednoszkę Wielką, Przegibek do bacówki pod Rycerzową Wielką. Cała trasa w śniegu. Śnieg suchy, na całej trasie ślad założony, najgorszy odcinek (zarówno jak chodzi o jakość trasy i warunki atmosferyczne) od wysokości 1000m n.p.m. (odejście czerwonego szlaku do Rycerki Kolonii) do szczytu Bednoszki zeszła mgła, ścieżka mało przedeptana, miejscami bardzo przepadająca. Dalej już było lepiej, do Przegibka dobrze udeptana, szeroka ścieżka. Od Przegibka do Rycerzowej Wielkiej i bacówki pod Rycerzową czerwony szlak przedeptany, ale miejscami też przepadający. Skrót od czerwonego szlaku do niebieskiego z pominięciem szczytu Rycerzowej Wielkiej - ślad zaznaczony, ale ścieżka mało chodzona. Po zmierzchu duża mgła, szczególnie na Hali Rycerzowej. Na szlakach można spotkać turystów, nie za wielu, ale w schroniskach już gwarno. Spotkałam już skiturowców w bacówce pod Rycerzową, zjeżdżali do Ujsoł.
Beskid Żywiecki

Hala Rycerzowa, Przełęcz Przegibek

2021-10-20 11:03
Magdalena Miketta
Szlakiem żółtym z Soblówki na Halę Rycerzową, od czasu do czasu kałuże, błoto przykryte liśćmi, trzeba uważać, żeby nie wpaść po kostki. Czerwonym na Przełęcz Przegibek. W połowie szlaku prowadzone prace wycinkowe, znak informujący był dopiero na dole na Przełęczy (będą trwać do 30.10 od pn do pt 8-15). Na szlaku śliskie liście na kamieniach. Piękne kolory jesieni w lesie. Na Małej Rycerzowej znalazłam 10 zł i latarkę, może jest tu właściciel?
Beskid Żywiecki

Wielka Rycerzowa

2021-08-22 21:50
Insta@piotrpawela
Start z Soblówki na Przegibek, sporo błota, następnie granicą na Wielką Rycerzową dużo lepiej, mało turystów.
Beskid Żywiecki

Rycerzowa Wielka

2021-08-18 15:41
Kinga Kassenberg
Szlaki generalnie suche, turystów bardzo mało dopiero przy bacówce na Rycerzowej parę osób. Wejście czarnym z Soblówki, zejście niebieskim do przełęczy Przysłop i zejście zielonym do Soblówki.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.