Warunki dla zapytania Tatry:Tatry

Wołowiec

2022-05-17 12:47
Insta@zuza_gra
Grześ, Rakoń, Wołowiec Podejście na Wołowiec ciężkie nawet w rakach. Dużo mokrego, głębokiego śniegu. Zielony szlak Wyżna Polana Chochołowska nie do przejścia.
Tatry

Giewont

2022-05-16 06:55
Insta@akp_pl
Z Kuźnic. Jeszcze przed schroniskiem na Hali Kondratowej trafia się kilka śliskich miejsc. Zacieniony lód na kamieniach jeszcze się nie stopił. Podejście pod Kondracką Przełęcz utrudnia miejscami zapadający się śnieg. Im bliżej przełęczy tym jest go więcej. Kije trekkingowe mogą okazać się przydatne. Po minięciu przełęczy, śniegu już niewiele. Pod Giewontem warunki letnie, na szczycie nie było specjalnie wietrznie. Standardowo: rano pustki, później chętnych więcej. PS. Blisko szczytu kozica, która nie robi sobie nic z przechodniów, bo wie że jest u siebie.
Tatry

Zielony Staw Kieżmarski

2022-05-16 06:48
Insta@fox_travelers
Z parkingu Biela Voda idziemy żółtą drogą ok. 5 km, bez śniegu. Dalej do schroniska Chata pri Zelenom Plese śnieg i woda. Ślisko ? nie polecamy butów letnich. Piękna pogoda na Zelenom Plese.
Tatry

Rysy

2022-05-15 23:59
Insta@tulaczka_odyseusza
W górę świetnie, bo po nocy śnieg twardy, więc zgrabnie się wchodziło, ale po 12:00 jak zaczęło wyłaniać się słońce to jedynie w zacienieniu trzymało się to jakoś kupy. W słońcu wszystko się rozjeżdża. Bardzo się grzęźnie. Człowiek cały mokry po zejściu.
Tatry

Dolina Strążyska

2022-05-14 23:20
Agnieszka Orczyk
Tatry

Dolina Kościeliska

2022-05-14 22:55
Anita Dziekan
Trasa: cała dolina plus Hala Stoły i Smreczyński Staw. Sucho, jeden nieistotny płat śniegu w drodze nad Smreczyński Staw, w miarę ciepło - momentami zimny wiatr zmuszający do ubrania bluzy, ludzi umiarkowana ilość. O 14 w schronisku na jadalni pojedyncze osoby przy stołach, na zewnątrz wszystkie stoły zajęte. Słonecznie, ale Gorce zamglone.
Tatry

Giewont

2022-05-14 11:44
Mateusz Kużdżał
Droga na Giewont z Kuźnic cały czas niebieskim szlakiem. Jedynie fragmenty szlaku znajdywały się lekko pod śniegiem, tam gdzie drzewa gęściej rosły. Najcięższy fragment był przed Kondracką Przełęczą. Tam jeszcze dużo śniegu, mokry, zapadający się, ludzie zjeżdżali częściowo na siedząco, częściowo na butach. Raczki niewiele pomagały, ale zawsze lepiej mieć niż nie mieć. Weszliśmy na godzinę 15, było nas na szczycie raptem 4 osoby łącznie, a schodząc było może z 10.
Tatry

Giewont

2022-05-14 10:29
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Z Kuźnic niebieskim szlakiem. Między Kalatówkami a Halą Kondratową zmarznięty w lód śnieg, przydatne raczki, szczególnie w dół. Na Przełęcz Kondracką w wielu miejscach mokry śnieg, raczej nieprzepadający, przydatne kije, raki zbędne. Wystarczy iść w dół z pięty, czego niestety nie potrafi 98% turystów. Masa ludzi w adidaskach jakby było lato, walczących na śniegach o życie. Kopuła szczytowa gdzie są łańcuchy sucha. Całą trasę przeszliśmy w butach, bez żadnego okucia dodatkowego, kije bardzo pomagają. Jako jedyni w sumie w kaskach dziś, a ktoś kto się poczuł bardziej wyjątkowy niż reszta i szedł poza szlakiem wyprzedzając wszystkich na łańcuchach zrzucił na zejściu ogromny kamień... Uważajcie tam na siebie, bo niektórzy niezbyt potrafią myśleć i przewidywać katastrofalne skutki swoich idiotycznych decyzji. Na szczęście nikt tam nie stał w torze lotu tego kamienia, bo najprawdopodobiej by mógł takiego uderzenia nie przeżyć. Tłumy, małe korki na łańcuchach. Na szczycie bardzo tłoczno, że w pewnym momencie nowe osoby się już ledwo mieściły. Polecam wyjść wcześnie rano (6:30). Parking przy rondzie o 7:30 praktycznie pusty. Piękna pogoda. Krem z mocnym filtrem obowiazkowy, co wydaje się dość naturlane, choć nadal wiele osób gustuje w niezdrowej opaleniźnie na buraka : Ogólnie wyjście bardzo fajne, poza tym lecącym w nas kamieniem. Warunki wiosenne. Czekan i lawinówka są w tym momencie na tym szlaku zbędne, ale jeśli to zmarznie, to bedzie tam katastrofa bez raków.
Tatry

Grześ, Rakoń

2022-05-14 07:01
Insta@p.oren94
Do Bobrowieckiej Przełęczy miejscami błoto. Śnieg zaczyna pojawiać się powyżej, jednak dopiero niedaleko przed Grzesiem pojawiają się miejsca, gdzie nie da się go obejść. W drodze na Rakoń większość sucha + miejsca gdzie jeszcze topnieje śnieg. Jest mokry, umiarkowanie śliski. Pomocne będą kijki, raczków nie zakładałem.
Tatry

Regle

2022-05-14 06:59
Insta@kacper_stachanczyk
Dolina Lejowa - Przysłop Kominiarski - Dolina Kościeliska - Hala Stoły Droga od Lejowej do Kościeliskiej bez żadnych utrudnień, przejrzystość bardzo dobra, natomiast w drodze do Hali Stoły pozostałości po śniegu i śliska nawierzchnia, w dużej mierze przez błoto. W Dolinie Kościeliskiej standardowo tłumy ludzi.
Tatry

Wołowiec

2022-05-14 06:50
Insta@cacek93
Wejście żółtym szlakiem od Doliny Chochołowskiej przez Grzesia i Rakoń. Większość szlaku sucha, miejscami sypki, rozdeptany śnieg, czasami mokry.
Góry Choczańskie

Wielki Chocz

2022-05-13 23:30
Insta@tomaszpodgorke
Trasa na Wielki Chocz praktycznie cała sucha, bez śniegu... Po drodze w lesie może z 3-4 płaty śniegu o wielkości ~2m... Zdecydowanie trasa już na buty letnie! Czekan i raki można wziąć tylko do zdjęcia i aby lepiej wyglądać na szlaku... Zamiast tego zdecydowanie lepiej wziąć krem z filtrem, okulary przeciwsłoneczne i czapkę z daszkiem... Cały dzień słoneczny, ręce czerwone od słońca do długości rękawków w bluzce, więc wyglądam jak pianka marshmallow... Pięknie widoczna Mała Fatra i Tatry!
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.