Warunki dla zapytania Tatry:Tatry

Rysy SK

2021-10-25 12:35
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Wyjście z parkingu Popradske Pleso Zastavka, przez Popradske Pleso, Żabi Staw, Chatę pod Rysami, Rysy. Niewielu turystów na szlaku i w schroniskach, na szczycie jak weszliśmy z 10 osób, jak poszliśmy na wierzchołek słowacki - nagle nikogo. Niesamowity widok pustych Rysów. Szlak suchy, bez błota, w niektórych miejscach śnieg i lód. Nie użyliśmy raczków, ale trzeba bardzo uważać na łańcuchach, przed Chatą pod Rysami, na przejściu przez grań ramienia Rysów w kominku, na szczycie. Strona polska w znacznie gorszej kondycji, śnieg i lód, warunki trudne. Piękna, słoneczna pogoda cały dzień. Rano rześko bardzo, lekki mróz, czapki, rękawiczki, kurtki puchowe. Później szlismy od wejścia w słońce już w samych koszulkach z długim rękawem. Powrót w bluzach. Trzeba być przygotowanym na bardzo różne temperatury. Wiatr tylko na Wadze i okolicy. Wspaniała widoczność!!
Tatry

Rysy PL

2021-10-25 00:28
Kamil Orda
Ciężki warun. Od dołu z rakami, bo lód, wyżej w raczkach, bo śnieg. Ślisko na lodzie.
Tatry Zachodnie

Rohacz Płaczliwy

2021-10-24 09:38
Kasia SG
Rohacz Ostry i Rohacz Płaczliwy: szlak w całości przyprószony śniegiem, przylodzenia na zacienionych częściach trasy, z kolei mocno nasłonecznione troche śliskie od wody lub błota. Smutna Dolina z ekspozycją pólnocną miejscami przylodzona. Nie ma jednak jeszcze w co raczów wbijać, chociaż lepiej je mieć, niż nie 😉
Tatry

Siwy Wierch

2021-10-24 00:23
Insta@ourway.pl
Trasa: wyjście czerwonym szlakiem z Horaren pod Bielu Skalou zejście do Sedlo Palenica i dalej żółtym na Zadny Ivanov. W górnej części szlaku trochę śniegu, na tyle, że raczki się przydały, ale ostatecznie można poradzić sobie bez nich.
Tatry

Świnica

2021-10-23 23:58
Insta@ra.dziedzic
(Kuźnice - Murowaniec - Zawrat - Świnica - Liliowe - Murowaniec - Kuźnice) Info: @ra.dziedzic Po nocnychwieczornych opadach w Tatrach zalegało około 1cm świeżego śniegu. Szlak w górę bardzo przyjemny, dobra przyczepność. Raczki przydały się dopiero na łańcuchach tuż przed Zawratem. Na przełęczy jak i w drodze na Świnicę warunki letnie. Bardzo ciepło, zero wiatru, śladowe ilości lodu i śniegu. Na szczycie tylko kilka osób, pusto. Dalej warunki zmienne, w zacienionych miejscach lodowisko, bez raczków ciężko. W drodze powrotnej wielokrotne zakładanie i ściąganie raczków. Poranny śnieg w wielu miejscach zamienił się w oblodzenie. Najcięższe warunki, prawdziwe lodowisko tuż przed Murowańcem. Na całej trasie bardzo mało ludzi, jak na weekend ekstremalnie mało.
Tatry

Orla Perć

2021-10-23 18:43
Insta@mountain.crazy.girl
Granaty - Krzyżne (wejście od Stawu Gąsienicowego, zejście do Doliny Pięciu Stawów). Startowałam z Kuźnic. Niebieskim szlakiem przez Boczań do Stawu Gąsienicowego. Trasa bez śniegu. Później kierując się na Zawrat odbiłam na żółty szlak w lewo. Na początku bez problemu, ale im wyżej tym więcej śniegu i lodu. Ja weszłam bez raczków. Jednak na fragmencie Granaty - Krzyżne raczki już są niezbędne. O ile fragmenty szlaku od D5S są bez lodu i śniegu, tak część od Stawu Gąsienicowego jest bardzo oblodzona. Z Przełęczy Krzyżne zeszłam do D5S. Tutaj żółty szlak już bez utrudnień. Jedyny kiepski fragment to w stronę Roztoki przy wodospadzie. Tam jest bardzo ślisko. Oczywiście jak w naszych Tatrach - było pięknie 🙂
Tatry

Czerwone Wierchy

2021-10-23 11:13
Insta@da_ga_em
Podejście szlakiem czerwonym od Kir, zejście zielonym przez Przełęcz pod Kopą Kondracką. Warunki dobre, sucho, powyżej 1300m miejscami oblodzenia, ale raczki zbędne w trakcie całej trasy. Na szczytach mróz, przechodzące chmury, wiatr, odczuwalna temperatura -8.
Tatry

Sarnia Skała

2021-10-21 22:57
Insta@da_ga_em
Podejście szlakiem czerwonym przez Dolinę Strążyską, Ścieżką nad Reglami. Zejście żółtym szlakiem Doliną Białego. Warunki dobre, sucho, słonecznie, ale na szczycie bardzo silne podmuchy wiatru.
Tatry

Rysy PL

2021-10-19 00:06
Insta@b33eer
Wyjście o świcie, kamienie przy Morskim Oku śliskie, tak samo podejście na Czarny Staw (powrót tak samo, dużo osób pchających się na Czarny Staw mimo bardzo śliskich kamieni, schodzili na siedząco), szlak na Rysy lekko ośnieżony, widoczne skały, raczki zdecydowanie wystarczające, łańcuchy oszronione, lecz nie przykryte śniegiem. W jednym miejscu wydeptany szlak na Niżne Rysy, kilka osób przez pomyłkę odbiło w wydeptaną trasę. Kijki przy zejściu przydatne, na szczycie prawie bezwietrznie. Warunki według mnie bardzo dobre.
Tatry

Małołączniak

2021-10-17 12:41
Insta@ra.dziedzic
Niebieskim szlakiem Doliną Małej Łąki, Przysłop Miętusi. Powrót przez Kopę Kondracką, następnie żółtym szlakiem przez Wielką Polanę Małołącką. Dolina Małej Łąki jesiennie, sucho, pusto. Powyżej lasu, w cieniu zmrożony śnieg, lód. Weszliśmy bez raczków, ale lepiej założyć. Krótki fragment z łańcuchami czysta, sucha skała. Pierwszych schodzących spotkaliśmy powyżej łańcuchów. Osoby bez raczków miały spore problemy ze schodzeniem. Na ostatniej prostej przed Małołączniakiem sporo śniegu, bardzo wietrznie, zimno. Na szczycie cisza, ciepło. Na całych Czerwonych Wierchach sporo turystów. Po stronie Słowackiej śniegu brak. Zejście od Kopy Kondrackiej koniecznie w raczkach, bardzo ślisko. Poniżej Kondrackiej Przełęczy na przemian lód, kamienne schody i błoto. Kilkukrotne zakładanie i ściąganie raczków. Poniżej, w lesie bardzo błotniście. Od Wielkiej Polany Małołąckiej sucha autostrada.
Tatry

Trzydniowiański Wierch

2021-10-17 09:40
Insta@magdalenaagatape
Podejście z Doliny Chochołowskiej, szlak czerwony, na początku dużo połamanych gałęzi - wywózka drzew, szlak ciut wymagający, za to na wysokości kosodrzewiny wynagradza pięknymi widokami. Sam szczyt lekko ośnieżony, ale dało radę bez raczków. Powrót szlakiem czerwonym do Jarząbczej Doliny, początkowo dość stromo. Bez śniegu. Następnie szlak czerwony łączy się z szlakiem żółtym zwanym również papieskim, którym dochodzimy do Polany Chochołowskiej.
Tatry

Banówka

2021-10-17 09:35
Insta@patrycjakolec
Trasa Chata Koziar -Ziarska Chata- Prislop - Banikov - Hruba Kopa - Tri Kopy - Smutne Sedlo - Chata Koziar (parking). Pogoda świetna, pojedyncze osoby mijane na szlaku. Sucho do Prislopu. Prislop - Banikov twardy śnieg z lodem w zacienionych miejscach - raczki przydatne. Na Banikovie trochę śniegu. Trasa Banikov - Smutne Sedlo - miejscami śnieg, ale bardzo mało, w newralgicznych miejscach łańcuchy - twarde, zimowe buty wystarczyły. Od Sedla do parkingu znowu czysto.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.