Warunki dla zapytania Trzydniowiański Wierch:Tatry

Trzydniowiański Wierch

2021-05-11 11:24
Insta@trzop_aneta_ruda
Szlakiem czerwonym z Polany Trzydniówki. Zejście czerwonym, potem żółtym Doliną Jarząbczą. Szlak z Polany Trzydniówki pełen mokrego, zapadającego się śniegu. Bardzo łatwo zgubić szlak w obecnych warunkach. W lesie lód, więc raki obowiązkowo. Zejście w stronę schroniska na Polanie Chochołowskiej zdecydowanie lepsze. Miejscami tylko śnieg. Można spokojnie bez raków.
Tatry

Starorobociański Wierch

2021-05-09 10:14
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Z Polany Trzydniówki, przez Trzydniowiański Wierch, Kończysty Wierch, Starorobociański Wierch, powrót tak samo. Na Siwej Polanie bardzo dużo turystów, kolejki do kasy biletowej jak i do wjazdu na parking, ok 7:45 parking przy szlabanie był praktycznie pełny. Wjechaliśmy traktorkiem Rakoń na Polanę Huciska, tu miejsc było dość na pierwszym kursie o 8:00. W dolinie bardzo dużo ludzi. Podejście na Trzydniowiański od momentu lasu zaśnieżone, głównie oblodzone, lód zarówno rano jak i po południu. Walka o życie się toczyła wielu turystów, którzy upadali w raczkach, bez raczków, raki to jedyny działający tam sprzęt!! Na grani miejscami wytopienia, trochę błota. Na Kończysty najpierw sporo wytopień, breja śnieżna, potem na stromym odcinku mokry, kopny śnieg. Na Kończystym ok metr śniegu. Dalej wytopienia i topniejący śnieg, strome podejście na Starorobociański w zmarzniętym śniegu, na samym szczycie szron, bardzo zimno, silny wiatr. Komfortowo było w bluzie i kurtce puchowej, rękawiczkach, czapce i kapturze 😉 Nagranie relacji na fb i zrobienie kilku zdjęć skończyło się lekkim odmrożeniem skóry. Słońce - pełna lampa, obowiązkowe kremy z silnym filtrem, przy takim wietrze i śniegu również zasłanianie wrażliwych miejsc, opala bardzo. Na Trzydniowiańskim sporo turystów, niestety i takich kompletnie nieprzygotowanych do warunków panujących na szlakach w wyższych partiach gór. Podchodzą również od Doliny Jarząbczej (góra cała wytopiona, niżej nie wiem co jest) oraz od Starorobociańskiej - tu stromy żleb pod koniec szlaku całkowicie zaśnieżony. Szczyt Starorobociańskiego lekko wytopiony, mało śniegu, umiarkowana ilość turystów. Ktoś przetarł szlak z Zawracia do Wyżniej Doliny Chochołowskiej, ale jest to teren kompletnie zaśnieżony i aż dziwi, bo solidnie jest przetarte zimowe obejście z Rakonia. To dotyczy Wołowca, który widzieliśmy jak na dłoni. Przetarty był też szlak na Jarząbczy Wierch z Kończystego.
Tatry

Kończysty Wierch

2021-05-08 17:21
Insta@venividivino
Trasa z Siwej Polany przez Polanę Trzydniówkę i Trzydniowiański Wierch. W dolinie sucho, na podejściu na Trzydniowiański w lesie już sporo śniegu, po wyjściu nad górną granicę lasu regularna zima. Rano nie było widać nic ponad 1800m, dlatego wiele osób zawracało ze szlaku na Kończysty. My wchodziliśmy kiedy chmury lekko się rozchodziły. Raki założyłam na przełęczy za Czubikiem, nie było opcji wejśćzejść bez: zmrożony śnieglogoszreń, do tego silny wiatr. Warto mieć na zejściu raki i kijki, w partii reglowej dość ślisko. Turystów raczej niewielu, po południu w dolinie Chochołowskiej tłumy.
Tatry

Starorobociański Wierch

2021-04-22 21:13
Insta@szuszu2
Trasa z Doliny Chochołowskiej czerwonym szlakiem na Trzydniowiański Wierch, dalej szłam sama na Kończysty Wierch. Do tego momentu przejrzystość super, widoki piękne, piękna pogoda, bez wiatru, ciepło. Od Kończystego do Starorobociańskiego zaczął się porywisty wiatr, grad, ale jeszcze było widać drogę. Pod Starorobociańskim weszłam w chmurę, widoczność zero, jeśli ktoś wybiera się na wierchy - trzeba mieć zgraną trasę offline i dobry gps, inaczej można się zgubić. Niestety, ku przestrodze: pod szczytem grzmoty, bardzo łatwo zgubić szlak, łatwo spanikować i zlecieć wraz z lawiną. Ja się osunęłam 140 metrów w dół i byłam w kontakcie z TOPR, musiałam uciekać z grani i wracać czarnym szlakiem do Chochołowskiej. Na czarnym szlaku pełno śniegu, zapadanie się do bioder. Szlaków na grani nie widać. Nie polecam takich wycieczek, bardzo łatwo o załamanie pogody.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.