Warunki dla zapytania Czantoria :Beskid Śląski

Wielka Czantoria

2021-06-26 09:08
Anita Dziekan
Trasa: Istebna - Stożek - Szosów - Wielka Czantoria - Mała Czantoria - Ustroń. Z Istebnej na grzbiet graniczny przyjemna leśna ścieżka na przemian sucha i z błotem. Grzbiet do Stożka miejscami z błotem, dalszy sucho, w cieniu duże kałuże do obejścia bokiem. Ostatnie podejście na Wielką Czantorię strome i bardzo kamieniste. Na Małą Czantorię przyjemna ścieżka przez las i łąkę - sucha, zejście od rozejścia zielonego szlaku do Goleszowa z żółtym do Ustronia mokre i strome. Po wyjściu z lasu w Ustroniu zaczyna się już wędrówka asfaltem i płytami betonowymi aż do samego centrum miasta. Znakowanie szlaku - szczególnie na rozwidleniach pozostawia wiele do życzenia. Rano mgła z widocznością do 50m, później poprawa pogody i widoki na pobliskie grzbiety - najdalej udało się dostrzec Skrzyczne. Wieża na Czantorii czynna i płatna - normalny 7zł, ulgowy 5,00zł, dzieci do lat 12 - 3,50zł
Beskid Śląski

Czantoria

2021-06-12 23:59
Ewa Kaczmar
Szlak niebieski. Na szlaku sucho, ludzi mało.
Beskid Śląski

Wielka Czantoria

2021-06-06 21:21
Insta@mala_uru
Polana pod Czantorią - Czantoria Wielka - Mała Czantoria - Polana pod Czantorią Najwięcej ludzi na szlaku pomiędzy Małą a Wielką Czantorią. W pozostałej części drogi ludzi praktycznie brak. 24 stopnie, pogoda piękna.
Beskid Śląski

Wielka Czantoria

2021-06-03 22:53
Imsta@olgaknapek
Trasa bezproblemowa, warunki sztos. Gorąco tylko. Ludzi jak w klasyczny weekend w Wiśle.
Beskid Śląski

Wielka Czantoria

2021-05-01 23:27
Insta@darekkusiak
Czantoria Wielka, Soszów Wielki Trasa: start przy dojnej kolejce Poniwiec, dojście do zielonego szlaku i dalej w kierunku Czantorii. Z nabieraniem wysokości gęstnieje mgła i zmaga się wiatr. Pod nogami błoto, miejscami zbity śnieg. Na szczycie Czantorii gęsta mgła. Po drodze nikogo nie spotkałem. Dalej czerwonym szlakiem w kierunku Soszowa Wielkiego. Wędrówkę utrudniał porywisty wiatr. O zdobyciu szczytu Soszowa informuje tabliczka, gęsta mgła ograniczała widoczność do 20 metrów. Powrót tą samą trasą.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.