Warunki dla zapytania Rysy :Tatry

Rysy SK

2021-07-28 22:16
Insta@para_w_gore
Wejście od parkingu Popradzkie Pleso. Poranek pochmurny, idealna pogoda na długą wędrówkę. Na szczycie niestety brak widoków. Skała sucha. Bez tłumów. W południe spore przejaśnienie.
Tatry

Rysy

2021-07-28 20:44
Insta@luki_runner
Rysy z Palenicy Białczańskiej Start bardzo rano w celu ominięcia tłumów idących na najwyższy szczyt Polski. Powrót tym samym szlakiem. Skała sucha, ale szlak wymaga już naprawy przez TPN. Sporo kamieni na szlaku rozsuniętych. Przydałoby się lepsze oznaczenie szlaku. Warunki idealne do wędrówki. Nad morskim okiem tłumy, ale to chyba nic nowego w tym okresie. Przy zejściu do parkingu natrafiliśmy na dużą kolejkę do wjazdu bryczką. Niestety spora liczba oczekujących to młodzi ludzie.
Tatry

Rysy

2021-07-25 20:59
Insta@arci_s
Trasa Palenica Białczańska - Morskie Oko - Czarny Staw pod Rysami - Rysy Ciepło i słonecznie. Pod butem sucho. Wzmożony ruch. Morskie Oko oblężone. Korki robiły się na łańcuchach przy zejściu.
Tatry

Rysy

2021-07-14 01:36
Insta@ourdes.tiny
Początek w Palenicy Białczańskiej (polecam parkować samochód na dalszych parkingach i jechać busem, ponieważ na parking przy wejściu potrzebne są rezerwacje), przez Morskie Oko, podejście na Rysy od Czarnego Stawu. Powrót tą samą trasą. Warunki bardzo dobre, niebo prawie bezchmurne, krem z filtrem koniecznie trzeba zabrać. Wejście bez sprzętu, śnieg w kilku miejscach w symbolicznych ilościach.
Tatry

Rysy od SK

2021-07-11 09:56
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Strbske Pleso - Popradske Pleso - Chata pod Rysami - Rysy Na szlaku 2 płaty śniegu przy Żabim Stawie (bezproblemowe), przed Chatą pod Rysami na płacie śniegu wykopane piękne schody, za Chatą pod Rysami duży płat śniegu. Wszystko do pokonania bez raczków, przydatne są kije trekkingowe. Poza tym szlak suchutki. Gdzieś z oddali słyszalne burze, czasem więcej chmur. Brak opadów. W słońcu upalnie. Niewielu turystów. O 5-ej rano na granicy w Łysej Polanie policja słowacka pytająca o szczepienie przy wjeździe.
Tatry

Rysy od strony PL

2021-07-08 20:01
Insta@mountain.crazy.girl
Podejście asfaltem do Morskiego Oka, następnie czerwonym szlakiem pod Czarny Staw pod Rysami. Szlak bez żadnych utrudnień. Kiedy już zaczynamy się wspinać pod Bulę do łańcuchów są dokładnie trzy białe łaty. Śnieg, owszem, jest, ale jest obok szlaku. Miejscami woda na kamieniach co powoduje, że są śliskie i na to trzeba przede wszystkim uważać. Do samej góry łańcuchy bez żadnych problemów. Trasa wymagająca kondycyjnie, ale z pięknymi widokami. Polecam!
Tatry

Rysy od SK

2021-06-29 08:39
Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska
Szczyrbskie Pleso - Popradzkie Pleso (nocleg) - Rysy - Popradzkie Pleso - Szczyrbskie Pleso Niewielu turystów na szlaku. W schronisku garstka śpiących ludzi. Restauracje puste, parkingi puste, salki puste, w ogóle pusto, bo wiem na co stać to miejsce 😉 Szlak do Wielkiego Żabiego Stawu suchy. Przed stawem zaczynają się łaty śniegu, jest ich ok 4. Trzeba bardzo uważać przy głazach, żeby nie wpaść po udo. Przepada mocno, bo jest od skał wytopiony. Tu raczki zbędne. Na łańcuchach trochę mokro. Śniegu brak. Następna wielka plama śniegu jest tuż przed chorągiewkami Wolnego Królestwa Rysów, na stromym, duża, używaliśmy tu raczków i kijów. Kolejna OGROMNA łata śniegu zaczyna się obok schroniska (znak zakaz chodzenia w szpilkach zasypany całkowicie), a kończy prawie na Przełęczy Waga. Po mocno stromym, zejście bez raczków i kijów to tragedia. Powyżej Wagi sucho. Jak na mój gust raczki i kije trekkingowe obowiązkowe, raki zbędne. Parking na dole 10euro. Jak nie ma pana w budce (w oba dni go nie było), to dostaniecie kartkę od policji, jak płacić za parking, gdy go nie ma. Trzeba zainstalować apkę Click Park i nią płacić. Zapewne za drugim razem zastanę już mandat 😉 Pogoda piękna, mimo nocnej ulewy oraz prognoz straszących od południa burzami. Chmury bywały też chwilami straszące. Na szczycie temperatura na bluzę, poza tym szłam w koszulce z krótkim rękawkiem i w krótkich spodenkach. Burgery w Smokowcu tak samo smaczne jak przed rokiem.
Tatry

Rysy

2021-06-25 21:26
Insta@paulinapieciun
Trasa ze Schroniska w Dolinie Pięciu Stawów na Rysy i powrót do schroniska. Start niebieskim szlakiem do Morskiego Oka, potem czerwonym przez Czarny Staw na Rysy. Od Czarnego Stawu mocna mgła. Za Czarnym Stawem wciąż leży sporo śniegu. Tego dnia widoczność była bardzo słaba. Miejscami łańcuchy przysypane śniegiem. Duża wilgoć i mokre łańcuchy. Trasa pusta, zero ludzi na szczycie.
Tatry

Rysy

2021-06-12 00:14
Insta@da_pa_mi
Wyjście około 6:00 z Palenicy, bez tłumów, luźno na parkingu. Do Czarnego Stawu wiosna, przyjemny spacerek, droga sucha. Reszta drogi to już warunki zimowe, sporo śniegu, przed podejściem ubieramy raki, czekany tez się przydają. Z rana śnieg dosyć związany, ślady poprzedników ułatwiają wchodzenie po ?schodkach?. Takie warunki panują aż do Przełęczy pod Rysami, gdzie ściągamy raki i sam szczyt można spokojne zdobyć bez, skałka sucha z miejscowym tylko śniegiem. Co do pogody bezwietrznie, przejrzyście. Przy schodzeniu warunki gorsze, śnieg mokry, bardzo ostrożne zejście krok po kroku, szczególnie od przełęczy do Buli (tu czekan bardzo się przydaje). Zastanawia nieświadomość ludzi wychodząc do góry bez jakiegokolwiek sprzętu, wręcz zaskoczonych śniegiem.
Tatry

Rysy

2021-05-03 00:08
Insta@pawel_chmielak
Szlak na Rysy od strony polskiej z Palenicy Białczańskiej. Do Morskiego Oka brak śniegu, do Czarnego Stawu pod Rysami ubity, po drugiej stronie stawu konieczne raczki lub raki. Od Czarnego Stawu raki konieczne, przejście po lodzie, potem już raki i czekan obowiązkowo. Śnieg - beton, lekkie oblodzenie w rysie, szlak do przejścia, duże ułatwienia w postaci ubitych stopni.
Nie widzisz tutaj warunków? Wyłącz blokowanie reklam na naszej stronie.