W piątek na naszej stronie zamieściliśmy informację o Fundacji TOPR, gdzie dokonywać można darowizn i przekazywać 1% podatku dochodowego, oraz zachęciliśmy do wsparcia teraz tej instytucji, po tak ciężkich akcjach ratunkowych. Zgłosiliście się z prośbą o utworzenie zrzutki, gdyż tu o wiele sprawniej gromadzi się środki, a powiększająca się kwota bardzo buduje wpłacających. Jak poprosiliście, tak się też stało, utworzyliśmy zrzutkę dla Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Znajdziecie ją pod adresem https://zrzutka.pl/2dzazk.

Śmigłowiec ratunkowy TOPR, fot. Bartek Grzejda

Sprawa była nieoficjalna i skromna, planowaliśmy zebrać 5000zł i wpłacić je na konto Fundacji TOPR. Jednak wymknęło się to wszystko spod kontroli, gdyż chętnych wspomóc Ratowników znalazło się tak wielu, że już w półtora dnia zebraliśmy tych tysięcy 30. Wobec tego zgłosiliśmy się oficjalnie do TOPR, w poniedziałek planowane jest spotkanie założycielki zrzutki, Mai Sindalskiej, z Naczelnikiem TOPR Janem Krzysztofem. Jeśli Naczelnik wskaże konkretny cel – będziemy na niego zbierać. Jeśli nie – po prostu podarujemy pieniądze na konto Fundacji TOPR i wydadzą je na potrzebne rzeczy, zrobią to na pewno mądrze. Z powodu natłoku spraw organizacyjnych, ustalenie takiego spotkania nie jest łatwe, ale wierzymy, że się to w najbliższych dniach uda.

Zaznaczamy, iż nie jest to oficjalna zrzutka TOPR. To internauci w podziękowaniu za niezwykle ciężką pracę chcą wesprzeć ratowników, a portal Aktualne Warunki w Górach pomaga się wszystkim darczyńcom spotkać w jednym, zaufanym miejscu.

Zachęcamy do wsparcia zrzutki, wdzięczność za pracę Ratowników możemy okazać najlepiej przez wspieranie Ich Fundacji, a tym samych Ich. Można też bezpośrednio wspierać Fundację wpłacając pieniądze na konto: Bank Pekao SA nr 72 1240 5165 1111 0000 5227 9621. Lub przeznaczając 1% podatku dochodowego na rzecz instytucji o KRS: 0000030706.